GÜRLEYİK'İN DENGESİ BOZULUYOR

11 Ekim 2018 16:44
GÜRLEYİK'İN DENGESİ BOZULUYOR

Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Geliştirme Derneği Başkanı Halit Gürsoy, Gürleyik Çayı içerisinde yürüyüş yapılmaması için çağrıda bulundu.

Eskişehir’in doğal güzelliklerinden Mihallıçık ilçesindeki Gürleyik Çayı; akış rejimi, doğa içindeki setlenmesi, doğal yapısı ve suyunun temizliği ile nadir akarsu ekosistemlerinden biri olarak biliniyor. Pek çok turistin ve doğaseverin ilgisini çeken bu bölge bilinçsizlik nedeni ile oldukça zarar görüyor. Gürleyik Doğal ve Tarihi Varlıkları Koruma Geliştirme Derneği Başkanı Halit Gürsoy çay içinde gelişi güzel yürüyüş yapılmamasını istedi. Gürsoy “Gürleyik Çayı gibi doğa harikası bir bölgede kalabalık gruplar halinde sürekli su içinden trekking yapılması, akarsuyun ekolojik dengesini bozacak, belki de henüz bilmediğimiz türlerin daha farkına bile varmadan yok olmasına sebep olabilecektir” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

12 Ekim 2018 09:17
yürüş yapma, piknik yapma, siz kendinizi ne zannediyorsunuz. Bir çok tabi park, akarsu kanyon var hangisinde sizin kadar yasakcı bir zihniyet var. Gazeteye çıkmak için 2-3 eli boş birleşip bişeyler söylüyor. insanlar gelsin ki esnafta biraz ticaret yapsın sizin tuzunuz kuru zaten emekliler derneği gibisiniz

Dursun çınar

11 Ekim 2018 19:11
Yasak getirmektense kural koymak daha güzel olmazmı. İnsanlar oraya o suyun güzelliğine geliyor.