GÜCÜYENER BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

10 Eylül 2018 14:05
GÜCÜYENER BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

Eskişehir Barosu Başkan Adayı olan Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener basın toplantısı düzenledi. Gücüyener, “Gelişimden, değişimden ve mesleki anlamda kazanımdan yanayız” dedi.

Projeler üreteceğiz

Meslek alanını geliştirecek önlemler alacaklarını ifade eden Gücüyener, “Bu kapsamda sorunlarımızı yerelde çözülebilecek sorunlar, barolar nezdinde çözülebilecek sorunlar ve yasal düzenleme gerektiren sorunlar başlıkları altında projeler üreterek takip edeceğiz. Önceliğimiz mesleğin yapıcı ve güler yüzlü temsili ve meşru menfaatlerinin savunulmasıdır.Bunu destekleyecek her türlü şartı sağlamak ahdimizdir. ” dedi.

İvedilikle çözülmeli

Adalet mekanizmasının en önemli paydaşlarından birinin avukatlar olduğunu vurgulayan Gücüyener, “ Avukatlık kamusal bir meslektir; milletin adalete olan güveninin sağlanması ve korunması için Avukatlık Mesleğinin problemleri güncel olarak tespit edilmeli ve ivedilikle çözülmelidir. Baroların birincil görevi budur. Bu düşünce ile Baro Başkanlığına aday oldum.” diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nedim Yazıcı

10 Eylül 2018 16:03
Öncelikle başarılar, hayırlı olsun. Mesleğin alanını her geçen gün daraltan mekanizmanın bir üyesi olup aynı zamanda nasıl o alanı geliştireceksiniz gerçekten çok merak ettim. Mesleğiniz her geçen gün eriyor, bunu da mensubu olduğunuz yer gerçekleştiriyor. Hali vakti yerinde aday kurulunuz ile aylık bağkur primini ödeyemeyen genç meslektaşlarınız için nasıl bir projeniz var?

Üye

10 Eylül 2018 19:45
AKP li avukatlar nerede bizmi göremedik Pınar hanım

veli

11 Eylül 2018 11:09
akp'nin adayı. sakın ha oy vermeyin derim ben.
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.