GÜCÜYENER BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

10 Eylül 2018 14:05
GÜCÜYENER BARO BAŞKANLIĞINA ADAY

Eskişehir Barosu Başkan Adayı olan Av. Pınar Turhanoğlu Gücüyener basın toplantısı düzenledi. Gücüyener, “Gelişimden, değişimden ve mesleki anlamda kazanımdan yanayız” dedi.

Projeler üreteceğiz

Meslek alanını geliştirecek önlemler alacaklarını ifade eden Gücüyener, “Bu kapsamda sorunlarımızı yerelde çözülebilecek sorunlar, barolar nezdinde çözülebilecek sorunlar ve yasal düzenleme gerektiren sorunlar başlıkları altında projeler üreterek takip edeceğiz. Önceliğimiz mesleğin yapıcı ve güler yüzlü temsili ve meşru menfaatlerinin savunulmasıdır.Bunu destekleyecek her türlü şartı sağlamak ahdimizdir. ” dedi.

İvedilikle çözülmeli

Adalet mekanizmasının en önemli paydaşlarından birinin avukatlar olduğunu vurgulayan Gücüyener, “ Avukatlık kamusal bir meslektir; milletin adalete olan güveninin sağlanması ve korunması için Avukatlık Mesleğinin problemleri güncel olarak tespit edilmeli ve ivedilikle çözülmelidir. Baroların birincil görevi budur. Bu düşünce ile Baro Başkanlığına aday oldum.” diye konuştu.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Nedim Yazıcı

10 Eylül 2018 16:03
Öncelikle başarılar, hayırlı olsun. Mesleğin alanını her geçen gün daraltan mekanizmanın bir üyesi olup aynı zamanda nasıl o alanı geliştireceksiniz gerçekten çok merak ettim. Mesleğiniz her geçen gün eriyor, bunu da mensubu olduğunuz yer gerçekleştiriyor. Hali vakti yerinde aday kurulunuz ile aylık bağkur primini ödeyemeyen genç meslektaşlarınız için nasıl bir projeniz var?

Üye

10 Eylül 2018 19:45
AKP li avukatlar nerede bizmi göremedik Pınar hanım

veli

11 Eylül 2018 11:09
akp'nin adayı. sakın ha oy vermeyin derim ben.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.