Gözler kritik toplantıda

29 Haziran 2020 10:57
Gözler kritik toplantıda

Kabine, 20 gün aradan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Toplantının birinci gündem maddesi corona virüsü salgını... 1 Haziran'daki normalleşme sürecinin ardından gelinen durum, salgının seyri, düşürülemeyen vaka sayısı ve olası ikinci dalga riski detaylı ele alınacak. 1 Temmuz’da atılacak yeni adımlar ve alınacak tedbirler de toplantıda görüşülecek.

En son 9 Haziran’da bir araya gelen Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanıyor. 1 Haziran’da 827’ye kadar düşen günlük vaka sayısının 12 Haziran’dan beri dört haneli sayılara çıkması sonrası gözler Kabine’nin alacağı yeni kararlarda…

Toplantıda 1 Haziran’daki normalleşme sürecinin ardından gelinen durum, salgının seyri, düşürülemeyen vaka sayısı ve olası ikinci dalga riski detaylı şekilde ele alınacak.

DAHA SIKI TEDBİRLER GÜNDEMDE

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı bir açıklamada “Bazı yerlerde tam olarak kurallara uyulmadığına dair görüntüler var. Daha sıkı tedbirler almak zorunda kalırız” demişti.

1 Temmuz'da atılacak yeni adımlarla birlikte tüm normalleşme sürecinin yeniden değerlendirileceği toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapacak.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Mehmet

29 Haziran 2020 19:16
Toplantidan korona ile ilgili bir sey cikmadi.

Yaban

29 Haziran 2020 16:56
Insanlar ellerinde yiyecekler, icecekler, sigara maskeler cene altinda caddelerde meydanlarda geziyor. Maskenin burunda olmamasinin bahanesi ellerinde. Kafeler, kiraathaneler, lokantalar v.b yerlerle ilgili rehberler yasanan gercek durumlar gozlenerek hata yapilmis duzenlemeler cikarilarak yenilenmesi saglanmali. Ayni evi paylasmayan insanlar, kankalar aralarinda sifir mesafe oturuyor.

Mehmetali

29 Haziran 2020 14:05
Virusten korunmak icin herkesin dogru sekilde maske takmasinin yaninda her insanin diger insanlarla arasinda enaz 1,5 metre mesafe olmasi sart. Maske zorunluluguna cok azda olsa uyulurken mesafe kuralina hic uyulmuyor. Acik veya kapali alanlarda sosyal mesafeyi saglayacak tedbirler getirilir insallah. Yoksa yaz rehavetiyle birlikte virusun bulasma hizi dahada artmasi kacinilmaz.

Muhammed

29 Haziran 2020 13:14
Saglik Bakaninca yapilan aciklamada korona viruse yakalananlarin % 63 u gibi buyuk cogunlugu 25-45 yas grubu. Yani is ortaminda olan kesim. Virus en cok calisma ortaminda ve ise gidip donerken kullanilan toplu tasima araclarinda demek ki. Getirilecek yeni tedbir ve duzenlemeler bu alanlarda olacaktir. Ikinci olarakta bulasma mesafesinin korunamadigi ve kalabalik olusacak diger etkinliklerde kisitlamalar ile ilgili olacaktir.

Yusuf

29 Haziran 2020 11:36
Su haliyle sosyal mesafenin uygulanmasi mumkun olmayan toplu tasimaya Turkiye genelinde cozum getirilmeli.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama