Görme engellilerin şampiyonluk sevinci

16 Aralık 2017 13:06
Görme engellilerin şampiyonluk sevinci

2. Lig Şampiyonluk Kupasını kazanan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Futsal Takımı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret etti.


B2-B3 Az Görenler Futsal Takımı, Kuşadası’nda yapılan 2. Lig 2’nci Devre müsabakaları sonucunda şampiyonluk ipini göğüsledi. Eskişehir’e büyük bir gurur yaşatan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Futsal Takımı, Başkan Ataç’ı ziyaret ederek şampiyonluk sevincini paylaştı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetin yanı sıra elde edilen başarıdan ötürü gururlandığını ifade eden Başkan Ataç, “Görme Engelliler Spor Kulübü’nün başarılarından gelen mutluluğu biz de yaşıyoruz. Neticede bu başarıyı elde etmek zor bir iş, hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Burada hem ikincilik hem de şampiyonluk başarısı var, çok takdir ediyorum. Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz, bunun karşılığında hepimiz birbirimizi desteklemek zorundayız. Yetersizliği bulunan bireylerimiz, nüfusumuzun yüzde 13’ünü kapsıyor. Bu arkadaşlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza her yönü ile destek vermemiz lazım. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Tekrar yürekten kutluyorum ve bu başarıların devam edeceğine adım gibi eminim” ifadelerini kullandı.
Sporcular adına konuşan Ercan Güner ise, “Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü olarak Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyarete geldik. Kendisinin bizlere ve spora verdiği değeri bildiğimiz için kupayı ona hediye etmek istedik. Sağ olsun Başkanımız bizi makamında kabul etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere tam destek olacağını biliyoruz. Başkanımızın vereceği desteklerle liglerde fırtına gibi eserek şehrimize daha büyük kupalar getireceğimize inanıyoruz. Görme Engelliler Futsal Takımı Eskişehir’de pek bilinmiyor. Amacımız bu başarıları şehrimizdeki insanlara tanıtmak” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Ataç, başarılı sporculara plaket ve sesli kitap takdim etti. Ziyaret, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle