Görme engellilerin şampiyonluk sevinci

16 Aralık 2017 13:06
Görme engellilerin şampiyonluk sevinci

2. Lig Şampiyonluk Kupasını kazanan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Futsal Takımı, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı makamında ziyaret etti.


B2-B3 Az Görenler Futsal Takımı, Kuşadası’nda yapılan 2. Lig 2’nci Devre müsabakaları sonucunda şampiyonluk ipini göğüsledi. Eskişehir’e büyük bir gurur yaşatan Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü Futsal Takımı, Başkan Ataç’ı ziyaret ederek şampiyonluk sevincini paylaştı.
Ziyaretten duyduğu memnuniyetin yanı sıra elde edilen başarıdan ötürü gururlandığını ifade eden Başkan Ataç, “Görme Engelliler Spor Kulübü’nün başarılarından gelen mutluluğu biz de yaşıyoruz. Neticede bu başarıyı elde etmek zor bir iş, hepinizi ayrı ayrı kutluyorum. Burada hem ikincilik hem de şampiyonluk başarısı var, çok takdir ediyorum. Bu kentte hep birlikte yaşıyoruz, bunun karşılığında hepimiz birbirimizi desteklemek zorundayız. Yetersizliği bulunan bireylerimiz, nüfusumuzun yüzde 13’ünü kapsıyor. Bu arkadaşlarımıza, gençlerimize, çocuklarımıza her yönü ile destek vermemiz lazım. Elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz ve olmaya da devam edeceğiz. Tekrar yürekten kutluyorum ve bu başarıların devam edeceğine adım gibi eminim” ifadelerini kullandı.
Sporcular adına konuşan Ercan Güner ise, “Eskişehir Görme Engelliler Spor Kulübü olarak Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç’ı ziyarete geldik. Kendisinin bizlere ve spora verdiği değeri bildiğimiz için kupayı ona hediye etmek istedik. Sağ olsun Başkanımız bizi makamında kabul etti. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bizlere tam destek olacağını biliyoruz. Başkanımızın vereceği desteklerle liglerde fırtına gibi eserek şehrimize daha büyük kupalar getireceğimize inanıyoruz. Görme Engelliler Futsal Takımı Eskişehir’de pek bilinmiyor. Amacımız bu başarıları şehrimizdeki insanlara tanıtmak” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Başkan Ataç, başarılı sporculara plaket ve sesli kitap takdim etti. Ziyaret, çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.