paykasa astropay astropay astropay ankara travesti sakarya travesti istanbul evden eve nakliyat nakliyat fiyatları

GİTMEDİĞİMİZ SOKAK KALMADI

02 Aralık 2018 11:15
GİTMEDİĞİMİZ SOKAK KALMADI

Eskişehir Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) Genel Müdürü Suat Balcı göreve geldğinden bu yana gerçekleştirdikleri yatırımlarla ilgili konuştu. Yoğun tempo ile çalıştıklarını belirten Balcı "Ayak basmadığımız sokak kalmadı" dedi. 25 Ekim 2016'da göreve gelen Suat Balcı 2 yıllık çalışma sürecini Sakarya okurları için anlattı.

SÖYLEŞİ: SELİN UZ

Altyapıya büyük yatırım

"Son 1,5 – 2 yılda büyük yatırımlar yaptık. Hukuki mücadelemizi kazanarak en büyük projemiz olan Ilıca Barajı'nın fiziki yapısını tamamladık. İsale hattı yapılacak ve vatandaşımıza su verilecek. Öte yandan altyapıya da çok büyük yatırımlar yaptık. İnönü'nün içme suyu şebekesini tamamen değiştirdik. Mahmudiye'nin kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarını sıfırdan yaptık. Sivrihisar'ın içme suyu ihalesini yaptık, yakında bitecek. Han'ın kanalizasyon şebekesi yakında tamamlanmış olacak. Alpu ve Çukurhisar'da sıfırdan altyapı yapacağız. Onun dışında altyapı olmayan yerimiz kalmadı."

Hedefimiz tüm ilçeler

"Seyitgazi, Alpu , Günyüzü'nde, Beylikova, Çifteler'de 6 tane de içme suyu arıtma tesisi yaptık. Bir de Eskişehir'de ilk kez paket atık su arıtma tesisi yaptık. Mahmudiye, Beylikova, Seyitgazi ve Mihalıççık'ta 5 tane paket atıksu arıtma tesisi yapıldı ve tamamı devrede. Hedefimiz: Tüm ilçelerde ve büyük köylerde yapmak. Bunu da yakında gerçekleştirmiş olacağız. 7 tane paket atık su artırma tesisini 2018 yılı içerisinde bitirmiş olacağız. Sonrasında da 4 tanesi için daha ihaleye çıkacağız."

Sorunlar çözüldü

"El atmadığımız, gitmedğimiz mahale, sokak kalmadı. Son 2 yılda yaklaşık 94 tane su deposunu yeniledik. Eskişehir'de elden geçirilmedik depo kalmayacak. Bunlar 2014 yılında çıkan yasayla bize devrolunan görevler. Hızla hazırlıklarını tamamladık ve çalışmalara başladık. Sivrihisar Yenidoğan, Çifteler Aslanlı gibi 15-20 yıldır su alamayan yerler vardı. Buralarda sorunları çözdük. Eskişehir'de su sıkıntısı çeken köy bırakmadık."

30 yıl rahat edeceğiz

"En büyük değerlerimizden; Kalabak Suyu için çok büyük bir depo yaptık. Pet şişe dolum tesislerinde üretim hattını tamamen yeniledik, büyük bir ultrafiltrasyon sistemi kurduk. Bir yatırımımız da Merkez Atık Su Arıtma Tesisi'ndeki kapasite arttırımı olacak. Kapasitesini 105 bin den 190 bin metreküpe çıkaracağız. Önümüzdeki 30 yılın atık su arıtma problemnini çözmüş olacağız. Projesi İlBank tarafndan onaylandı. Şuan kredi bekliyoruz. Bu yıl içerisinde kresini alabilirsek hemen ihaleye çıkacağız."

"En büyük sorunlarımızdan biri birlikte görev yaptığımız idareler. Yapılan hizmetin içme suyu olduğu unutulmadan süreçler işlemeli."

"30 adet sumatik sayıyısını 45'e çıkardık. Alo 185 hattında yenilik yaptı. Bir bölgede su kesintisi yapacaağımız zaman bunu internet siemizden duyuruyoruz. O bölgedeki tüm abonelere suyun kesik olduğunu mesaj yoluyla bildiriyoruz. Bunlarla ilgili vatandaştan çok olumlu tepkiler alıyoruz. "

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

esnaf

05 Aralık 2018 09:17
sayın editör, 2 gündür yazdığımız yazının onayını bekliyoruz. bir onay bu kadar uzun sürer mi ? lütfen biraz ciddiyet

Merak Ettim De Sorayım Dedim

02 Aralık 2018 11:26
Apartlar'da dahilmi

Yorum

02 Aralık 2018 11:30
İlbank iflas etti eski adı İller Bankası hangi projeyi onaylamış. Bu yıl içinde nasıl para ödeyecek sana. Vah ülkemin haline vah kimler yönetiyor şehrimi

Mesut...

02 Aralık 2018 13:09
İyi ki varsınız suat bey hizmetleriniz için tşk ler...
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
FETÖ SANIKLARINA HAPİS CEZASI
 Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan 8 sanıktan 7'si 2 yıl 1 ay ile 6 yıl 10 ay 15 gün arasında değişen hapis cezasına çarptırıldı.
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
BÜYÜKŞEHİR'DEN HALK SÜT
Büyükşehir Belediyesi sütün, toplumun her kesimi tarafından tüketilebilmesi için planlanan Halk Süt Projesi 17 Aralık Pazartesi günü başlıyor.
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
ESKİŞEHİR'DE FUAR HEYECANI
Eskişehir Ticaret Odası TÜYAP Fuar Merkezi ve Vehbi Koç Kongre Merkezi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, protokol, şehrimizdeki ve çevre illerdeki kurum ile kuruluşların temsilcilerinin katıldığı muhteşem törenle hizmete sunuldu.
FETÖ OPERASYONU
FETÖ OPERASYONU
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik Eskişehir'de düzenlenen operasyon 1'i kadın 6 şüpheli gözaltına alındı. 
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
SİLAHLI KAVGADA ŞOK DETAY
Önceki gün canlı kanatlı hayvan pazarında çıkan silahlı kavganın şok detayları ortaya çıktı. İki taraf arasında husumet olduğu öğrenilen silahlı kavgada 13 yaşındaki bir çocuğun başından vurularak ağır yaralandığı ortaya çıktı.
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
SOKAK HAYVANLARI ÜŞÜMEYECEK
Eskişehir Kent Konseyi, sokak hayvanlarının barınabilmesi için özel olarak yapılan 5 kulübeyi şehrin belirli noktalarına yerleştirdi.
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
EĞİTİM SİSTEMİ YETERSİZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Emek Gençlik Merkezi’nde 16 ayrı branşta açılan atölyeye katılan 440 öğrencinin velisi ile bir araya geldi.
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
ODUNPAZARI'NDAN YENİ EVLENECEKLERE HEDİYE
Evlenecek çiftlere destek olmak isteyen Odunpazarı Belediyesi, çiftlerin en mutlu günlerine mutluluk katmak için talep eden vatandaşlara gelinlik ve damatlık veriyor.
FACİADAN DÖNÜLDÜ
FACİADAN DÖNÜLDÜ
Çevre yolu üzerinde seyir halinde olan şehir içi toplu taşımada kullanılan Büyükşehir Belediyesi'ne ait otobüste yangın çıktı. Otobüste yolcu olmaması olası bir facianın önüne geçti.