GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

06 Eylül 2018 16:41
GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ basın açıklaması yaptı. Aladağ ülkede gıda güvenliği krizi yaşandığını söyledi.

Halk sağlığı sorunu

Kurban bayramı öncesi Brezilya'dan Türkiye'ye getirilen kurbanlıkların şarbon nedeniyle telef olduğunu ifade eden Aladağ, “Son dönemde yaşadığımız bu olay bile tek başına ülkemizde gıda güvenliği krizi yaşandığını sorunun günden güne giderek büyüyen halk sağlığı sorunu haline geldiğini göstermektedir” diye konuştu.

Hayvansal ürünler

İnsanların sağlıklarının tehdit altında olduğunu vurgulayan Aladağ, “İnsanlarımızın tükettiği etten sebzeye kadar tüm gıda maddeleri biyolojik, kimyasal, fiziksel her türlü gıda riskine açıktır ve insanlarımızın sağlığı bu anlamda tehdit altındadır. Canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatından vazgeçilmelidir.” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

slaih baba

06 Eylül 2018 23:23
gıda güvenliği için birilerinin kayırılmasını bırakıp gerçek kontrol yapılmalı. Çernobil faciasında karadeniz çayı fındığı için yetkililer tv.lerde yedik bak öldük mü diye beyanatlar verdiler. şimdilerde toplu kanser vakalarını yaşıyoruz. o zaman beyanat verenler şimdilerde neredeler.şimdilerde hastanelerde şarbondan yatan hastalar neden haber yapılmıyor.

Ali

07 Eylül 2018 14:06
Kriz öyle mi krizciler sizi......
AKIL ALMAZ SAVUNMA
AKIL ALMAZ SAVUNMA
Eskişehir'de, SIM kartın çalışmaması nedeniyle çıkan kavgada bir kişiyi bıçakla öldürdükleri iddia edilen sanıkların davasında yapılan savunma adeta ‘pes’ dedirtti.
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
PARLAYAN YILDIZIMIZSINIZ
Birtakım ziyaretlerde bulunmak üzere Eskişehir’e gelen CHP Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, İl Başkanı Abdülkadir Adar ve parti yöneticileri ile birlikte Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
ESKİŞEHİR HUZUR KENTİ
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü 2018 Yılı Değerlendirme Toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir'in huzur kenti olduğunu söyledi.
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
DOĞAN: ORTAK ADAYIM
AK Parti Odunpazarı Belediye Başkan Adayı Volkan Doğan, MHP’nin Odunpazarı’ndaki temsilcileri ile bir araya geldi. Doğan “Cumhur İttifakı’nın ortak adayıyım” dedi.
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
HAYVANCILIĞI VE TARIMI YOK ETTİLER
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, TMMOB Eskişehir İl Koordinasyon Kurulu’nu ziyaret etti.
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.