GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

06 Eylül 2018 16:41
GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ basın açıklaması yaptı. Aladağ ülkede gıda güvenliği krizi yaşandığını söyledi.

Halk sağlığı sorunu

Kurban bayramı öncesi Brezilya'dan Türkiye'ye getirilen kurbanlıkların şarbon nedeniyle telef olduğunu ifade eden Aladağ, “Son dönemde yaşadığımız bu olay bile tek başına ülkemizde gıda güvenliği krizi yaşandığını sorunun günden güne giderek büyüyen halk sağlığı sorunu haline geldiğini göstermektedir” diye konuştu.

Hayvansal ürünler

İnsanların sağlıklarının tehdit altında olduğunu vurgulayan Aladağ, “İnsanlarımızın tükettiği etten sebzeye kadar tüm gıda maddeleri biyolojik, kimyasal, fiziksel her türlü gıda riskine açıktır ve insanlarımızın sağlığı bu anlamda tehdit altındadır. Canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatından vazgeçilmelidir.” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

slaih baba

06 Eylül 2018 23:23
gıda güvenliği için birilerinin kayırılmasını bırakıp gerçek kontrol yapılmalı. Çernobil faciasında karadeniz çayı fındığı için yetkililer tv.lerde yedik bak öldük mü diye beyanatlar verdiler. şimdilerde toplu kanser vakalarını yaşıyoruz. o zaman beyanat verenler şimdilerde neredeler.şimdilerde hastanelerde şarbondan yatan hastalar neden haber yapılmıyor.

Ali

07 Eylül 2018 14:06
Kriz öyle mi krizciler sizi......