GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

06 Eylül 2018 16:41
GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ basın açıklaması yaptı. Aladağ ülkede gıda güvenliği krizi yaşandığını söyledi.

Halk sağlığı sorunu

Kurban bayramı öncesi Brezilya'dan Türkiye'ye getirilen kurbanlıkların şarbon nedeniyle telef olduğunu ifade eden Aladağ, “Son dönemde yaşadığımız bu olay bile tek başına ülkemizde gıda güvenliği krizi yaşandığını sorunun günden güne giderek büyüyen halk sağlığı sorunu haline geldiğini göstermektedir” diye konuştu.

Hayvansal ürünler

İnsanların sağlıklarının tehdit altında olduğunu vurgulayan Aladağ, “İnsanlarımızın tükettiği etten sebzeye kadar tüm gıda maddeleri biyolojik, kimyasal, fiziksel her türlü gıda riskine açıktır ve insanlarımızın sağlığı bu anlamda tehdit altındadır. Canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatından vazgeçilmelidir.” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

slaih baba

06 Eylül 2018 23:23
gıda güvenliği için birilerinin kayırılmasını bırakıp gerçek kontrol yapılmalı. Çernobil faciasında karadeniz çayı fındığı için yetkililer tv.lerde yedik bak öldük mü diye beyanatlar verdiler. şimdilerde toplu kanser vakalarını yaşıyoruz. o zaman beyanat verenler şimdilerde neredeler.şimdilerde hastanelerde şarbondan yatan hastalar neden haber yapılmıyor.

Ali

07 Eylül 2018 14:06
Kriz öyle mi krizciler sizi......
KURT VE ATAÇ TAMAM
KURT VE ATAÇ TAMAM
CHP'nin Eskişehir adayları konusunda flaş bir gelişme yaşandı.
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.