GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

06 Eylül 2018 16:41
GIDA GÜVENLİĞİ KRİZİ YAŞANIYOR

Eskişehir Bilecik Tabip Odası Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ basın açıklaması yaptı. Aladağ ülkede gıda güvenliği krizi yaşandığını söyledi.

Halk sağlığı sorunu

Kurban bayramı öncesi Brezilya'dan Türkiye'ye getirilen kurbanlıkların şarbon nedeniyle telef olduğunu ifade eden Aladağ, “Son dönemde yaşadığımız bu olay bile tek başına ülkemizde gıda güvenliği krizi yaşandığını sorunun günden güne giderek büyüyen halk sağlığı sorunu haline geldiğini göstermektedir” diye konuştu.

Hayvansal ürünler

İnsanların sağlıklarının tehdit altında olduğunu vurgulayan Aladağ, “İnsanlarımızın tükettiği etten sebzeye kadar tüm gıda maddeleri biyolojik, kimyasal, fiziksel her türlü gıda riskine açıktır ve insanlarımızın sağlığı bu anlamda tehdit altındadır. Canlı hayvan ve hayvansal ürünlerin ithalatından vazgeçilmelidir.” dedi.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

slaih baba

06 Eylül 2018 23:23
gıda güvenliği için birilerinin kayırılmasını bırakıp gerçek kontrol yapılmalı. Çernobil faciasında karadeniz çayı fındığı için yetkililer tv.lerde yedik bak öldük mü diye beyanatlar verdiler. şimdilerde toplu kanser vakalarını yaşıyoruz. o zaman beyanat verenler şimdilerde neredeler.şimdilerde hastanelerde şarbondan yatan hastalar neden haber yapılmıyor.

Ali

07 Eylül 2018 14:06
Kriz öyle mi krizciler sizi......
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.