GERİCİ GÜÇLER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

24 Ocak 2020 17:23
GERİCİ GÜÇLER GÜN YÜZÜNE ÇIKTI

Odunpazarı Belediyesi, Ankara'da evinin önünde arabasına konulan bombanın patlaması sonucu katledilen Türk basınının duayen ismi Uğur Mumcu’yu unutmadı. Törende konuşan Kazım Kurt, “Uğur Mumcu’nun mücadele ettiği gerici güçler, bugün gün yüzüne çıktı” dedi.

Mücadele edelim

Başkan Kurt; “27 yıldan bu yana her 24 Ocak’ta terörün her türlüsünü lanetliyoruz. Bu cinayetin nedenlerini, niçinlerini biz çok iyi biliyoruz. İşte uzantıları bugün gün yüzüne çıkmış, ciddi anlamda bir kalkışmanın içinde olan gerici güçler idi. Onun yolunda yılmadan, usanmadan mücadele edelim.” diyerek Uğur Mumcu'yu andı.

Güvercin uçuruldu

CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar da konuşmasında; “Uğur Mumcu düşünen bir insandı. Bütün terör odaklarını birer birer deşifre eden bir insandı. ” dedi. Uğur Mumcu’nun katledildiği arabanın yer aldığı alana Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve katılımcılar tarafından karanfiller bırakıldı; barışın simgesi beyaz güvercinler uçuruldu.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (9)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

EMİRDAĞLI

24 Ocak 2020 20:41
Eski mit müsteşarı Mahir kaynak derki bir cinayet en çok kime yaramışsa fail büyük olasılıkla odur.Kazım başkanım bildiğiniz birşey varsa adli mercilere söyleyiniz, şayet yoksa trübünlere oynamayın.Bu cesur insanıda hayırla yad ediyoruz.

ATİLLA

24 Ocak 2020 19:50
Uğur mumcunun aziz hatırasını yaşatmak için ,onu katledenlerle dirsek temasına girmemek gerekir O, bu vatanın dürüst ve cesur bir evladıdır.

Sade bir halkçı

24 Ocak 2020 20:30
Teröre , teröristlere lânet olsun Uğur Mumcu'ya uzanan eller kirilsin..sayın başkan k.kurt şenlik yapar gibi , şölen yapar gibi , bu ne böyle ?

Sizden ricam

24 Ocak 2020 20:26
Tamam yazık oldu , boşu-boşuna katledildi ama bir kez de Uğur Mumcu'ya rahmet okuyun n'olur yaa..

selda ölmezer

25 Ocak 2020 08:52
yas'a , mateme gerek yok ta anladım ancak karnaval gibi , kutlama gibi olmuş.Uğur Mumcu'nun kemiklerini sızlatmışsınız..

Selim Dilmaç

25 Ocak 2020 06:48
40 yıllık CHP'liyim , bu yöntemi şiddetle kınıyorum..resmen " çalsın sazlar , gülsün kızlar " olmuş ; yazık , çok yazık.

ahmet

25 Ocak 2020 10:02
Atilla bey, dirsek teması demiş az söylemiş adeta sarılıyorlar durum fark edilmiyor mu zannediyorlar.

DEMOKRAT

25 Ocak 2020 16:38
Süslü kokanaları toplayıp saz çalmakla Uğur mumcunun hatırasına sahip çıkılmaz.Bİrde gülüşüyorlar.

Kurt

25 Ocak 2020 16:14
Bu kazım kurt şaşırmış ölünün arkasından saz çalıp oynuyor hadi sen inanmıyorsun bari inanlara saygın olsun adamın peşine bir fatiha okut işte bunların zihniyeti bu avrupai ! Kazım krt

depolama

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma