GENEL MERKEZ ÇOK SERT ÇIKTI

Son Güncelleme : 26 Kasım 2016 09:11
GENEL MERKEZ ÇOK SERT ÇIKTI

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP il Başkanı Sinan Özkar'ın, "Katil PKK, iş birlikçi AKP diye haykırmak için katıl" cümlesinin bulunduğu mesaja tepki gösterdi. Özkar'ın istifasının istendiği ileri sürüldü.

AA muhabirine açıklama yapan Bingöl, partisinin Eskişehir İl Başkanı tarafından atıldığı belirtilen mesajın, sadece partilileri cenazeye davet amaçlı olduğunu ifade etti.

Bingöl, bir günde iki şehit haberi alınan kentte duygusallığın da verdiği bir anda yapılan paylaşımın yanlış yerlere çekilmemesi gerektiğini vurguladı.

Bingöl, CHP'lilerin sadece "terörü lanetlemek" ve şehit Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'e olan son görevlerini yerine getirmek için orada bulunacağını belirtti.

Şehit cenazelerinin siyasete malzeme yapılmaması gerektiğine vurgu yapan Bingöl, CHP olarak herhangi bir provokatif eylemi kabul etmelerinin söz konusu olmadığını söyledi.

Parti olarak terör nereden ve kimden gelirse gelsin her zaman karşısında olduklarını dile getiren ve sağ duyu çağrısı yapan Tekin Bingöl, "Eskişehir yarın kendine yakışır bir şekilde şehidini sonsuzluğa uğurlayacaktır." dedi.

CHP olarak hiçbir zaman provokasyona müsaade etmeyeceklerini söyleyen Bingöl, "Bizim bu tarz bir siyaset anlayışımız söz konusu olamaz. Biz her zaman tabanımıza sağduyu çağrısı yapan bir partiyiz." ifadesini kullandı.

Tekin Bingöl, Lice'de PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Arıyeşil'e, Allah'tan rahmet, yakınlarına ve Türk milletine de başsağlığı diledi.

CHP Genel Merkezi tarafından Sinan Özkar'ın istifasının istendiği iddia edildi.

İŞTE CHP İL BAŞKANININ TEPKİ ÇEKEN MESAJI

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

burhan

26 Kasım 2016 08:23
pkk ile işbirliği içinde olanları bu millet çok iyi biliyor,

maske

26 Kasım 2016 09:02
terör e arka çık ,feto yu kolla ,avrupa birliğinden yana çık..sonra akp kötü.. artık yüzünüzdeki maskeyi çıkartın

Ziya

28 Kasım 2016 03:12
. Acaba zerre kadar üzülmüş müdür? Zaten bir tek şehit cenazelerini karıştırmadığınız kalmıştı yüzsüzler mangası. Hadi bakalım sen doooğru kübaya sizin piriniz orada fani olmuş. Hiç bekletme yoldaşlarını.

hasanali inceer

26 Kasım 2016 17:38
bay editör senin kulaklarını çınlatıyorum sen editör müsün yoksa chp nin savunucusu musun anlarsın ya..........benim yorumlarım seni rahatsız mı ediyor .........