GENÇLERLE BULUŞTULAR

18 Mart 2019 12:31
GENÇLERLE BULUŞTULAR

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nde gençlerle kahvaltıda bir araya geldi.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği ve üniversite kulüplerinin temsilcilerinin katıldığı kahvaltıya Başkan Büyükerşen, Başkan Kurt, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar ve CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer katıldı. Üniversitelerdeki kulüplerin önemli etkinliklere imza attığını belirten Başkan Büyükerşen “3 üniversitemiz içerisinde de aktif olarak çalışan birçok kulübümüz olduğunu biliyorum. Gerek kampuslarda gerekse şehrin diğer noktalarında birbirinden önemli etkinliklere imza atıyorsunuz. Bizler de bu etkinliklere destek vermekten büyük mutluluk duyuyoruz. Eskişehir’de belediyeler olarak her zaman çocukları, gençleri ve kadınlara merkeze alan projeler üretemeye gayret ediyoruz. Sizler bizlere ailelerinizin emanetlerisiniz. Sizlerin eğitim gördüğü bu kentten mutlu ayrılması bizim için çok önemli. Kent merkezinde sizler için hem bizim hem Odunpazarı Belediyemizin hem de Tepebaşı Belediyemizin Gençlik Merkezleri var. Sizler için ücretsiz kurslar, geziler, seminerler düzenliyor, boş vakitlerinizi en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Önümüzdeki dönemde bu merkezlerimizin sayısını arttıracağız. Çünkü çocuklara ve gençlere yapılan yatırımların, geleceğe yapılan yatırımlar olduğunun bilincindeyiz” dedi.

Gençlik Merkezlerine gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Kazım Kurt ise “Gençlik Merkezlerine gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz. Bu Gençlik Merkezleri hem sizin hem de belediyenin yararına bir işlem. Siz burada doğrudan yararlanan insanlar olarak buradan en iyi şekilde faydalanmalısınız. Büyükşehir, Tepebaşı ve Odunpazarı Gençlik Merkezlerinden yararlanabildiğiniz kadar yararlanın. Biz burada hiçbir karşılık beklemeden size hizmet etmeye hazırız. Çünkü sosyal demokrat belediyecilik bunu gerektirir. Dezavantajlı gruplara hizmet etmek durumundayız ve zorundayız çünkü o şekilde fırsat eşitliğini sağlayabiliriz. Eskişehir’de yaşamaktan memnunsanız 31 Martta bunun gereğini yapmalısınız. Oy kullanmamak, sandığa gitmemek doğru bir davranış değil. Eskişehir’de 70 bin küsür öğrenci var, ama hiçbir belediyede hiçbir kamu kurumunda öğrenci temsilciliği yok. Biz gençlik merkezlerini bu yüzden açıyoruz. Gençlerin düşüncelerine bütün Eskişehir’in ihtiyacı var. Sadece üniversite de okuyan gençler değil, sanayide çalışan gençler var, işsiz gençler var. Pek çoğunuz okulu bitirdiğiniz de o işsiz gençlerin arasına katılacaksınız. Birkaç tane yabancı dil bilerek taşeron işçi olmak için çalışan üniversite mezunu arkadaşlarımız var işte bu Türkiye’nin en büyük ayıbıdır. 17 yıldır yönetimde olan iktidar buna bir çözüm bulamamışsa bu görevi yapamıyor demektir. Sizler okulu bitirdiğiniz anda sizlere yeni kapıların açılması gerekiyor. Başka türlü üniversitede okumanın bir anlamı kalmaz. Diğer illerde ki öğrenci sayıları da Eskişehir ile aynı ama o kentlere öğrenci kenti demiyorlar. Eskişehir’e öğrenci kenti diyorlar çünkü biz sizinle yaşamayı seviyoruz” dedi.

Yorumlar (9) / Onay bekleyen (3)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Bekir

18 Mart 2019 14:28
o gençlerin çoğu 2001 yılı ve öncesini hatırlamazlar. anlatılanlar onlara masal gibi gelir.

Refik

18 Mart 2019 14:40
700.000 Eskişehirli yerine 70.000 öğrenciye hizmet edildiğine göre koltuk tehlikede demektir. gençlerin oyuna talipler ama yönetimde hiç genç yok denecek kadar az. belediye meclislerinde genç varmı ?

Bülent

18 Mart 2019 14:36
Bu sefer Öğrencilerde fayda etmeyecek , Çünkü gerçek Eskişehirliler düşünerek oy verecek.

Vedat

18 Mart 2019 14:33
tabi baktılar koltuk tehlikede 70 bin öğrencinin oyuna göz diktiler. 2 yıl " okuma gelen " öğrencilerin eskişehirin geleceğini ipotek altına almaya hakları olduğunu düşünmüyorum . bu çileyi yıllarca biz çekiyoruz.

yeni nesilden bir genç

19 Mart 2019 09:11
gençlerle fotoğraf çekinmekle olmuyor hocam bu önem , yerini gençlere bırakman gerekirdi :(

Koltuk sevdası

18 Mart 2019 18:43
Hoca senin gibilerden gençlere sıra gelmiyor ki bu yaşta koltuğa yapışmıssın bir türlü kalkmıyorsun

Hizmet

19 Mart 2019 09:28
Belediye kolay basit işleri çok güzel yapıyor. Mesela bale gezi opera senfoni kültür merkezi heykel ve bunun gibi şeyleri. Ama alt geçit köprü yapıp trafiği rahatlatmayı yolları revize etmeyi kaldırımları elden geçirmeyi pislik ve mikrop saçan su kenarları kanalların ıslahıyla hiç uğraşmıyor.kenar mahallelere hele hizmet hak getire.artık bu duruma sandıkta dur demenin zamanı yaklaşıyor.

Latif

19 Mart 2019 10:13
83-62-41-20 / 4 nesil bir arada genlere sahip çıkalım.

Cumali Ermiş

18 Mart 2019 15:54
Burada yorum yapanların neredeyse tamamı genç. Yani Büyükerşen den önceki Eskişehir in o berbat halini yaşamamış kişiler. O yıllarda yaşasalardı Yılmaz Büyükerşen, Kazım Kurt ve Ahmet Ataç a her an minnet ve şükran duygularını dile getirirlerdi. Tabi nankörlük yoksa ve utanma duygusu varsa...