GENÇ HAFIZLAR İCAZET ALDI

Son Güncelleme : 14 Ekim 2017 18:10
GENÇ HAFIZLAR İCAZET ALDI

Odunpazarı’nda bulunan Ziya Paşa Erkek Kur’an-ı Kerim Kursunu başarıyla tamamlayan 34 hafız, yapılan özel program ile icazet aldı.

Etkinliğe hafızların ailelerinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Çarşı Camii’ni tıka basa dolduran Kur’an sevdalıları, töreni ilgiyle takip etti. Yapılan programda, bol bol Kur’an-ı Kerim okunurken, ilahiler okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programda konuşan Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan Çakır, büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek bugünlere gelen genç hafızlar ile gurur duyduklarını belirterek, “Hafızlık bir aşktır. Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim’e karşı bir sevdadır. Kur’an-ı Kerim’e aşık olmadan hafız olmak mümkün değildir. Bu yavrularımız, gece herkes uyurken Kur’an-ı Kerim ile bir arada oluyorlar. Allah’ın kitabını ezberlemek için uykusuz kalıyorlar. İşte bu aşktır, sevdadır. Ben bu yavrularımızı tebrik ediyorum. Rabbim sayılarını arttırsın. Hocalarımızı da tebrik ediyorum, Allah onlardan da razı olsun” ifadelerini kullandı. Program sonrası, kursu başarıyla tamamlayan hafızlara İl Müftülüğü tarafından onur belgesi, İslami İlimler Vakfı tarafından da altın hediye edildi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESES

14 Ekim 2017 23:43
Ne mutlu eli öpülesi hafızlarımızın nesli devam inşallah çok büyük bir onur ALLAH Nimetinin tamamına erdirsin.
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
BAKANLIKTAN CEVAP GELDİ
Eskişehir merkez ve ilçelerinde sıklıkla meydana gelen ve mağduriyet yaratan elektrik kesintilerine ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR MERKEZLİ FETÖ OPERASYONU
Eskişehir merkezli 3 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda 6'sı muvazzaf 7 asker gözaltına alındı.
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
 Eskişehir'de, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen 2 kişi tutuklandı.
Göçmenler kurtarıldı
Göçmenler kurtarıldı
Ege Denizi'ndeki Yumurta Ada'da mahsur kalan 44 düzensiz göçmenin tamamı Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarınca kurtarıldı.
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
GECE YARISI DEPREM TATBİKATI
Eskişehir Dorlion Arama ve Kurtarma (DAK) ekibi, olası bir deprem felaketine hazırlıklı olmak amacıyla nefes kesen tatbikata imza attı. 
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.