GENÇ HAFIZLAR İCAZET ALDI

Son Güncelleme : 14 Ekim 2017 18:10
GENÇ HAFIZLAR İCAZET ALDI

Odunpazarı’nda bulunan Ziya Paşa Erkek Kur’an-ı Kerim Kursunu başarıyla tamamlayan 34 hafız, yapılan özel program ile icazet aldı.

Etkinliğe hafızların ailelerinin yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Çarşı Camii’ni tıka basa dolduran Kur’an sevdalıları, töreni ilgiyle takip etti. Yapılan programda, bol bol Kur’an-ı Kerim okunurken, ilahiler okundu, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Programda konuşan Odunpazarı İlçe Müftüsü Burhan Çakır, büyük bir fedakarlık örneği sergileyerek bugünlere gelen genç hafızlar ile gurur duyduklarını belirterek, “Hafızlık bir aşktır. Allah’ın kelamı Kur’an-ı Kerim’e karşı bir sevdadır. Kur’an-ı Kerim’e aşık olmadan hafız olmak mümkün değildir. Bu yavrularımız, gece herkes uyurken Kur’an-ı Kerim ile bir arada oluyorlar. Allah’ın kitabını ezberlemek için uykusuz kalıyorlar. İşte bu aşktır, sevdadır. Ben bu yavrularımızı tebrik ediyorum. Rabbim sayılarını arttırsın. Hocalarımızı da tebrik ediyorum, Allah onlardan da razı olsun” ifadelerini kullandı. Program sonrası, kursu başarıyla tamamlayan hafızlara İl Müftülüğü tarafından onur belgesi, İslami İlimler Vakfı tarafından da altın hediye edildi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESES

14 Ekim 2017 23:43
Ne mutlu eli öpülesi hafızlarımızın nesli devam inşallah çok büyük bir onur ALLAH Nimetinin tamamına erdirsin.
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.