GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ

18 Ekim 2018 16:50
GENÇ AVUKATLAR CÜBBELERİNİ GİYDİ

Eskişehir Barosu'nda stajlarını tamamlayan 36 avukat için yemin töreni düzenlendi. Yeminlerini eden genç avukatlar, cübbelerini giyip ruhsatlarını aldı.

Duygulu anlar

Zübeyde Hanım Kültür Merkezi'nde düzenlenen törene, ruhsat alacak avukatların aileleri, yakınları, Eskişehir Barosu avukatları ve Baro Başkanı Mustafa Elagöz katıldı. Duygulu anlarında yaşandığı yemin töreninde, cübbelerini giyen genç avukatlara baro tarafından hediyede takdim edildi.

Heyecanlı gün

Gerçekleştirilen törende konuşan Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, “36 meşlektaşımız için heyecanlı bir gün. Mesleğimizin onuru para kazanmaktan daha önemlidir. Avukatlarımızın adaletten ayrılmamalarını istiyorum. Cübbelerin cebi ve düğmesi yoktur” diye konuştu.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

deniz

19 Ekim 2018 10:35
Avukat olsan ne yazar olmasan ne yazar...Bu ülkede adalet yok....Korku imparatorluğu var...Yargı kendi başına karar almıyor....Hep bir kişi tarafından yönlendiriliyor...Eğer o kişinin dedikleri yapılmassa ipini çekiyorlar....Yazık gerçekten çok yazık...Ülke olarak hepimiz ipin ucunda kukla olmuşuz....

ES - ES ,

19 Ekim 2018 16:14
AVI KAP LARIN CEBİ YOKMU - O ZAMAN YANINDA TAŞIDIKLARI VALİZ GİBİ ÇANTA NE İŞE YARIYOR .

bekir yıldırım

19 Ekim 2018 15:34
Bu kadar çok avukat nasıl iş bulacak? nasıl geçinecek? şehrin kapasitesi nedirki bukadar avukatı kaldırsın. Çocukların işi çok zor Allah yardımcıları olsun.

hamdi

19 Ekim 2018 15:17
CUPPELERINIZ HAYIRLI OLSUN kardeslerim.