Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

04 Ocak 2015 01:01
Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

Kent meydanı tartışmaları Eskişehir gündeminde en ateşli dönemini yaşarken, Valilik tarafından gönderilen kararnameyle kentte 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yasaklandı. (NOT: Mizah değil gerçek) Kent meydanı tartışmalarının çakmak ve gazlarla daha da alevlenmesinden çekindiği iddia edilen Valilik yetkililerinin, bu kararı almasının arkasındaki gerçeğe ise muhabirlerimiz ulaştı.Yetkili isimlerden elde edilen bilgilere göre 18 yaşından küçüklerin çakmak ve çakmak gazlarıyla stadyum çevresinde alevli yürüyüş yapacağı ve kent meydanı projesini protesto edeceği iddiası Eskişehir Valiliğini harekete geçirdi.Bundan sonraki adımda ise 18 yaşından küçüklerin ebebeynlerine yönelik evdede çakmak ve çakmak gazı bulunmasının yasaklanacağı, Valilik tarafından hergün bir mahalleye denetçilerin gönderileceği ve çakmak gazı bulunan evlere bir daha ateş ve ateşli ürünlerin girmesinin tamamen önüne geçileceği belirtildi.Hıyasettin Küçükdurna isimli bir vatandaş ise duruma en etkileyici şekilde tepki göstereyim derken evini yaktı. Odunları birbirine sürterek ateşi evinin salonunda yakmaya kalkışan Küçükdurna, yanan evi için" Ateş başıma vurdu.. Gerekirse Eskişehir yansın, ateş bizimdir bizim kalacak" diyerek tepki sini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
ESKİŞEHİR'E YENİ YAŞAM ALANI
Eskişehir ve bölgeye değer katacak kentin yeni yaşam merkezi Cassaba Modern, 2018’in son çeyreğinde kapılarını açmaya hazırlanıyor.
  TARİFELİ UÇUŞLAR  YENİDEN BAŞLASIN
TARİFELİ UÇUŞLAR YENİDEN BAŞLASIN
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret eden CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Hasan Polatkan Havaalanı’nın yolcu ve kargo taşımacılığında daha işler hale getirilmesi ve tarifeli uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
DOLANDIRILMAKTAN SON ANDA KURTULDU
Eskişehir'de telefon ile aranarak kendisini polis olarak tanıtan şahısların isteği sonucu bankadan kredi çekip şüphelilere havale yapmak isteyen yaşlı adam, polis ekiplerinin aldığı önlem sayesinde dolandırılmaktan son anda kurtuldu.
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
SİVRİHİSAR'DA KURTULUŞ SEVİNCİ
Sivrihisar ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yılı coşkuyla kutlandı.
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
BU BULVAR TRAFİĞE KAPATILACAK
Selami Vardar Bulvarı’nın bir bölümü tramvay hattı uzatma çalışmaları nedeniyle geçici süreyle araç trafiğine kapatılacak.
BU KADARINA PES!
BU KADARINA PES!
 Eskişehir’de Hz. Ali'nin torunu olduğunu söyleyerek koyun çaldığı iddia edilen şahsın yargılandığı dava başlandı. 
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
ÜRETİCİLERE LAVANTA FİDESİ DAĞITILDI
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın, “Itri ve Tıbbi Bitkiler ile Boya Bitkileri Yetiştiriciliğinin Geliştirilmesi Projesi” kapsamında Eskişehir'deki üreticilere lavanta fidesi dağıtıldı.
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
SEFERBERLİK ÇAĞRISI
Türk Hava Yolları (THY) Teknik A.Ş. Genel Müdür Danışmanı Halil Tokel, Eskişehir'de katıldığı toplantıda, sanayicilere seslenerek, "Bütün firmalarımızı, mümkün olduğu kadar havacılıktaki tam bağımsızlığı sağlamak için kalkınma seferberliğine davet ediyoruz" dedi.
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
SALÇAYA ZAM YAPMADILAR
Türkiye genelinde artan salça fiyatlarına karşı duran Sarıcakaya ilçesindeki kadınlar, kendi ürünlerini eski fiyattan satmaya devam ediyor.