Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

04 Ocak 2015 01:01
Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

Kent meydanı tartışmaları Eskişehir gündeminde en ateşli dönemini yaşarken, Valilik tarafından gönderilen kararnameyle kentte 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yasaklandı. (NOT: Mizah değil gerçek) Kent meydanı tartışmalarının çakmak ve gazlarla daha da alevlenmesinden çekindiği iddia edilen Valilik yetkililerinin, bu kararı almasının arkasındaki gerçeğe ise muhabirlerimiz ulaştı.Yetkili isimlerden elde edilen bilgilere göre 18 yaşından küçüklerin çakmak ve çakmak gazlarıyla stadyum çevresinde alevli yürüyüş yapacağı ve kent meydanı projesini protesto edeceği iddiası Eskişehir Valiliğini harekete geçirdi.Bundan sonraki adımda ise 18 yaşından küçüklerin ebebeynlerine yönelik evdede çakmak ve çakmak gazı bulunmasının yasaklanacağı, Valilik tarafından hergün bir mahalleye denetçilerin gönderileceği ve çakmak gazı bulunan evlere bir daha ateş ve ateşli ürünlerin girmesinin tamamen önüne geçileceği belirtildi.Hıyasettin Küçükdurna isimli bir vatandaş ise duruma en etkileyici şekilde tepki göstereyim derken evini yaktı. Odunları birbirine sürterek ateşi evinin salonunda yakmaya kalkışan Küçükdurna, yanan evi için" Ateş başıma vurdu.. Gerekirse Eskişehir yansın, ateş bizimdir bizim kalacak" diyerek tepki sini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
BÜYÜKERŞEN'E SALDIRI DAVASINDA KARAR VERİLDİ
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen'e yumruklu saldırıda bulunulduğu ve silah çekildiği iddiasıyla açılan davada karar açıklandı. 
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ÖZÜR DİLEMELİ İSTİFA ETMELİ
ADD Başkanı Azmi Kerman, Diyanet İşleri Başkanının 9 Kasım'da Kadir Mısıroğlu'nu ziyaret etmesine sert tepki gösterdi. "Başkan derhal özür dilemeli ve istifa etmeli" dedi.
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
TERMİK SANTRALDE FLAŞ GELİŞME
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen alpu'ya yapıulması planlanan termik santral ile ilgili önemli bir iddiada bulundu. Santralin ihaleye çıkılmadan Çinlilere yaptırılacağı yönünde haberler olduğunu belirtti.
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
KAN DONDURAN İTİRAFLAR
Eskişehir'de, bir kadına tecavüz edildiği gerekçesiyle işlenen cinayet davasında 4 sanığın yargılanmasına başlandı. 
 CUMHURBAŞKANINA  HAKARETE TUTUKLAMA
CUMHURBAŞKANINA HAKARETE TUTUKLAMA
Eskişehir'de, sosyal paylaşım hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği öne sürülen kişi tutuklandı.
KAÇAK İÇKİ BASKINI
KAÇAK İÇKİ BASKINI
Eskişehir'de, 122 litre kaçak içki ele geçirildi.  
PALMİYELER KALDIRILIYOR
PALMİYELER KALDIRILIYOR
Eskişehir'de, yaz mevsiminde kentin caddelerini ve parklarını süsleyen palmiye ağaçları ile zakkumlar, havaların soğumasıyla toplanarak bakım için seralara götürüldü.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 1 şüpheli gözaltına alındı.
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
DRİFT YAPTI CEZAYI YEDİ
Eskişehir'de, alkollü kullandığı aracıyla drift yaptığı belirlenen sürücüye toplam 9 bin 521 lira ceza uygulandı.