Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

04 Ocak 2015 01:01
Gaz yasağına tepki, vatandaşı evinden etti

Kent meydanı tartışmaları Eskişehir gündeminde en ateşli dönemini yaşarken, Valilik tarafından gönderilen kararnameyle kentte 18 yaşından küçüklere çakmak gazı satışı yasaklandı. (NOT: Mizah değil gerçek) Kent meydanı tartışmalarının çakmak ve gazlarla daha da alevlenmesinden çekindiği iddia edilen Valilik yetkililerinin, bu kararı almasının arkasındaki gerçeğe ise muhabirlerimiz ulaştı.Yetkili isimlerden elde edilen bilgilere göre 18 yaşından küçüklerin çakmak ve çakmak gazlarıyla stadyum çevresinde alevli yürüyüş yapacağı ve kent meydanı projesini protesto edeceği iddiası Eskişehir Valiliğini harekete geçirdi.Bundan sonraki adımda ise 18 yaşından küçüklerin ebebeynlerine yönelik evdede çakmak ve çakmak gazı bulunmasının yasaklanacağı, Valilik tarafından hergün bir mahalleye denetçilerin gönderileceği ve çakmak gazı bulunan evlere bir daha ateş ve ateşli ürünlerin girmesinin tamamen önüne geçileceği belirtildi.Hıyasettin Küçükdurna isimli bir vatandaş ise duruma en etkileyici şekilde tepki göstereyim derken evini yaktı. Odunları birbirine sürterek ateşi evinin salonunda yakmaya kalkışan Küçükdurna, yanan evi için" Ateş başıma vurdu.. Gerekirse Eskişehir yansın, ateş bizimdir bizim kalacak" diyerek tepki sini dile getirdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
ESKİŞEHİR'DE KREŞTE YANGIN
Eskişehir’de bir çocuk kreşinde meydana gelen yangın korku ve paniğe neden oldu.
TEHLİKELİ EĞLENCE
TEHLİKELİ EĞLENCE
Eskişehir'deki kar yağışının ardından adeta buz pistine dönen bazı sokaklarda ulaşım zaman zaman güçlükle yaşanırken, araca bağlanan iple kar üstünde kayan genç yürekleri ağza getirdi. 
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
İNÖNÜ'DE KIZAK KEYFİ
Eskişehir'in İnönü Belediyesi tarafından bugün üçüncüsü düzenlenen Geleneksel Kızak Festivalinde, çocuklar ve vatandaşların yoğun katılımıyla renkli görüntüler ortaya çıktı. 
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
DEMOKRAT ANLAYIŞLA YÖNETİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Kurt, Göztepe Mahallesi’nde bulunan mahalle sakinlerini ziyaret etti.
KAYMAKAMDAN  ÖRNEK DAVRANIŞ
KAYMAKAMDAN ÖRNEK DAVRANIŞ
Odunpazarı Kaymakamı Hakan Bilgin, sağlık sorunlarından dolayı evde eğitim gören Umut Kaan Balbay'a karne ziyaretinde bulundu.
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
ESKİŞEHİR'E YAKIŞAN HİZMET YAPILACAK
Belediye İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Ahmet Moripek ve yönetim kurulu üyeleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret etti.
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
FİZYOMER'DEN İNDİRİM ANLAŞMASI
Eskişehir Bakkal ve Bayiler Esnaf Odası ile Fizyomer Terapia Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Tıp Merkezi arasında indirim anlaşması yapıldı.
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
HAYVAN DOSTU ŞEHİR OLACAĞIZ
Eskişehirli hayvanseverlerle bir araya gelen Burhan Sakallı, Eskişehir’in ‘hayvan bir dostu bir şehir’ olacağını söyledi.
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
ESKİŞEHİR'DE BIÇAKLI KAVGA
 Eskişehir'de bir genç uğradığı bıçaklı saldırı sonucu yaralandı.