GAR BİNASINA ÖZEL BAKIM

20 Ekim 2019 10:44
GAR BİNASINA ÖZEL BAKIM

Geçtiğimiz yıl restorasyon ve güçlendirme çalışmalarının başladığı Eskişehir Gar Binası, aslına uygun olarak yeniden hizmet verecek. Çalışmaların 2020 yılı içinde bitirilmesi planlanıyor.

Ülkemiz demiryollarının yeni vizyonu gereği hızlı tren ve konvansiyonel trenlerin kavşak noktası olan Eskişehir Gar’ının günümüz ihtiyaçlarını karşılaması için yapılan çalışmalar hızla devam ediyor.

Geçtiğimiz yıl kapandı

Bu kapsamda restorasyon işinin 19 Temmuz 2018 tarihinde ihalesi yapıldı. 6 ağustos 2018’ de ise yer teslimi gerçekleşti ve işe başlandı. Gar binası o tarihten itibaren kapalı duruyor.

Çatı imalatları

Söz konusu iş kapsamında, çatı imalatları, güçlendirme, kapı imalatları, pencere imalatları, döşeme duvar ve tavan kaplamaları ile dış cephe imalatları yapılıyor. Çalışmaların 2020 yılı içerisinde bitirilmesi planlanıyor.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Fikret

21 Ekim 2019 09:08
Konya'da eski dönemden kalan gar lojmanları ve misafirhaneyi öyle güzel restore edip korumuşlar ki görülmeye değer. Oysa bizim Tülomsaş'ın kontrolünde olan binalar çok güzel bir mimariye sahip olduğu halde Eskişehir'e yakışmıyor. Gar binası ile birlikte lojmanlarında restore edilmesini yetkililerden özellikle istirham ediyorum.

SC

21 Ekim 2019 07:38
Hızla mı devam ediyor dediniz.!!!. Gerçekten mi!!??

Vatandaş

20 Ekim 2019 23:44
Umarım Binanın kolonu çatladı diyerek yıkıp yeni bir bina dikmezler.Birde oradaki personel otoparkı halka açılıp katlı otopark yapılmalı. Kapı önünde bekleyen araçları oraya yönlendirerek Trafik sıkışıklığı epey azaltılabilir.

Nasrettin Hoca

21 Ekim 2019 10:07
Nereden nereye? Kasabalara bile hızlı tren garları yapıldı. Türkiye'nin düğüm noktasına bırakın yeni gar yapmayı, eskiyi bile yıkıyorlar. Nasıl bir ihale ise, 2 yıl sürecek. Eskişehirli, bunları sakın unutma.

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama