FUAT ÇAPA'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

09 Ocak 2019 16:54
FUAT ÇAPA'DAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

Teknik Direktör Fuat Çapa dün medya mensuplarına önemli açıklamalarda bulundu.

KATKI SAĞLAMALILAR

Çapa, Bürokrasi'de görev yapan, atanmış ve seçilmişlere seslenerek, “ Bizde bu şehrin bir parçasıyız. Eskişehirspor'a kimse sırtını dönmesin. Bizlerin seçtiği insanlar sonunda bizleri temsil ediyorlar. İmkanları olup kulübe katkı sağlamayanlar bu takım Allah korusun Mersin, Gaziantep ve Ordu gibi olduğu zaman bu şehirde hangi duygularla dolaşacaklar.” dedi.

HAFİFE ALMAYIN

Belek kampından mesajlar vermeye devam eden Teknik Direktör Çapa, ikinci yarı içinde, “ Lig ikinci yarıda daha çetin olacak. Bunu biliyoruz. Gençlerimiz özveriyle oynuyorlar. Maç oynayarak bu isimler tecrübe kazanıyorlar. Her türlü olumsuzluğa karşın kimse bizi hafife almasın. Elimizdeki imkanlarla en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. Ligin ilk yarısında zorluklara rağmen bir çok maçta iyi futbol oynayıp iyi puanlar aldık.” diye konuştu.

KAFA YORMUYORUZ

Çapa, “ Belirsizlik nedeniyle zaman zaman gençlerimiz kafalarına takıyorlar. Yoklara kafa takarsak mesafe alamayız. Olmayanı aramayıp eldekilerle en iyi skorları elde etmeyi arzu ediyoruz. İkinci yarıda bir yönde her maç final olacak. Ay sonuna kadar her şey netleşirse Eskişehirspor'un durumu da netleşir. Bu gençlere güvenmeye devam edin. Bu isimler maç oynayarak daha iyi konuma gelecekler.” şeklinde konuştu.

ALT YAPI MESELESİ

Çapa, “ Doğrusunu söylemek gerekirse alt yapıdan gençlerle ilgili raporda gelmiyor. Sadece Ceyhun Göray hocayı görüyorum. O gelip gidiyor. Her genç burayı hak ediyor ama mevkilerde isim fazla olunca A takıma alamıyoruz. Lütfen isim isim yazarak kimseyi rencide etmeyelim. Biliyorum orada da sorunlar var. bunları tartışacak zamanda da değiliz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

10 Ocak 2019 07:19
helal olsun sana FUAT hoca...

Golcü

10 Ocak 2019 10:20
Ceyhun hoca adamdır.

eskişehirsporluyum

09 Ocak 2019 20:59
fuat hocam altyapıda hasan ulaş uygur,Yunus Karaman,Muhammet yahya akbulut,kaan kaydırak,ahmet zeki barlas ,batuhan berk kökdere,abdülgani demir,hasan ilkay özcan gibi yetenekli oyuncular var.Altyapı hocalarından rapor gelmiyor olabilir ama en azından siz bu oyuncuları hocalara sorsanız veya bu oyuncuların altyapı maçlarını izleseniz yetenekli oyuncuları görürsünüz.

hans gültenberg

10 Ocak 2019 08:06
sayın cumhurbaşkanımıza sesleniyorum bir zorunlu Eskişehirlilik vergisi adı altında her vatandaştan bir defaya mahsus 700 tl para toplanıp kulübe aktarılsın camiamıza destek olalım hep beraber takımı çekip çıkaralım bu sıkıntılardan.(gerekirse Suriyeli vatandaşlarımızdanda adambaşı 220 tl toplansın)