FRANKFURT'TA ESKİŞEHİR ESİNTİSİ

18 Ağustos 2019 12:18
FRANKFURT'TA ESKİŞEHİR ESİNTİSİ

Frankfurt Belediyesi’nin düzenleyeceği kardeş şehirler futbol turnuvası için Almanya’ya giden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve belediye bürokratları, Eskişehir’in birbirinden güzel görselleri ile süslenen metronun hizmete başlama törenine katıldı. Eskişehir’in tanıtımı için bu uygulamanın çok anlamlı olduğunu belirten Başkan Büyükerşen, Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann’a ve VGF yetkililerine teşekkür etti.

Kardeş şehir anlaşmaları ile kültür, sanat, eğitim, spor, ticaret gibi birçok farklı alanda dünyanın dört bir yanındaki kentler ile iyi ilişkiler kuran Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Frankfurt Belediyesi’nin davetlisi olarak Almanya’ya gitti. Başkan Büyükerşen’in başkanlığında belediye bürokratlarından oluşan heyet Frankfurt’un kent içi ulaşım firması olan VGF’nin düzenlediği törene katıldı. Törende Eskişehir’in birbirinden güzel görselleri ile süslenen metro hizmete sunulurken, Başkan Büyükerşen yaptığı konuşmada Eskişehir’in tanıtımına destek olan VGF yetkililerine teşekkür etti. Büyükerşen "Geçmişi sağlam temellere dayanan Türk-Alman ilişkilerinin bundan sonraki dönemde de gelişerek sürmesi en büyük dileklerimden biridir. Frankfurt ve Eskişehir arasındaki bu dostluk ve kardeşlik ilişkisinin, bu yolda etkisi olması kaçınılmazdır. Bu dostluğa katkıda bulunan kişi, kurum ya da kuruluşların kalbimizdeki yeri ise bambaşkadır. Bu nedenle, Frankfurt şehrinde şehir içi ulaşımı kusursuz bir şekilde sağlayan VGF’nin bu kardeş şehir ilişkisine vermiş olduğu desteğin bizim için anlamı gerçekten çok büyük. Şimdi VGF sayesinde hayatı boyunca Eskişehir’in adını bile duymamış insanlar varlığımızdan haberdar olacak ve belki de bizi ziyaret etmeye karar verecekler. Bu nedenle başta VGF’nin çok değerli CEO’su T.Wissgott ve bu organizasyonun gerçekleşmesinde büyük emeği olan Sayın R. Jacob olmak üzere tüm VGF çalışanlarına çok teşekkür ediyor ve kendilerini metrolarında fotoğraflarına yer verdikleri Eskişehir’i yakından tanımaları için huzurunuzda Eskişehir’e davet etmekten büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

Başkan Büyükerşen Eskişehir görselleriyle giydirilmiş olan metro aracını kullanarak ilk sürüşünü gerçekleştirdi. Sonrasında Başkan Büyükerşen ve belediye bürokratları Frankfurt kent içi ulaşımı hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

cemal

19 Ağustos 2019 21:22
Bazı şehirlerin altına girilmemelidir. Eskişehir bunlardan birisidir.

Taylan

19 Ağustos 2019 17:45
Başkanım sizinle gurur duyuyoruz. Her ne kadar karalamaya, iftira atmaya calışsalar da Eskişehir halkı nankör değildir. Bunuda 5 seçimdir tüm Türkiye'ye göstermiştir.

Uzman

18 Ağustos 2019 23:22
Sözüm ona Dünya başkanı bir şehir için metronun nekadar önemli olduğunu dandik tramwaylardan sonra öğrendi herhalde...

Nadir

19 Ağustos 2019 08:27
4 yıl sonra onalarda buraya tramvay açmaya gelsinler