FOTOĞRAFTAKİLERİN ÇOĞUNU TUTUKLATTI

07 Kasım 2017 09:13
FOTOĞRAFTAKİLERİN ÇOĞUNU TUTUKLATTI

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın cumartesi günü imzaladığı kararname ile tutuklanan 11 prens ve onlarca bakanın akibeti belirsizliğini koruyor. Tutuklamalar ardından kraliyet ailesinin tutuklanan üyeleriyle Prens Muhammed’i bir arada gösteren bir fotoğraf ortaya çıktı

Suudi Arabistan tarihinin en kapsamlı saray tasfiyesinin yankıları sürüyor. Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın cumartesi günü imzaladığı kararname ile tutuklanan 11 prens ve onlarca bakanın akibeti belirsizliğini koruyor. Arap sosyal medyası ise, kraliyet ailesinin tutuklanan üyeleriyle Prens Muhammed’i bir arada gösteren bir fotoğrafı gün ışığına çıkardı. 2011’de Fransa’nın Cannes kentinde Suudi milyarder Prens El Velid bin Tallal’a ait bir yatta çekildiği iddia edilen fotoğrafta, Prens Bin Talal, Prens Muhammed bin Fahd, Prens Sultan bin Fahd, Prens Abdülrahman, Prens El Velid bin Badr bin Saud ve Prens Navaf bin Saad, tanınan isimlerden. Bu prenslerin hepsinin tutuklanıp tutuklanmadığı bilinmiyor. Prenslerin başkent Riyad’daki lüks Ritz Carlton Oteli’nde tutulduğu ileri sürülmüştü. 

Suudi Başsavcı El Moceb dün, “Şüpheliler hakkında çok sayıda kanıt bulunuyor. Kaçma ihtimaline karşı kimlikler saklı tutuluyor. Yeni tutuklamalar gelebilir” açıklamasını yaptı.

Suudi Arabistan’da tutuklama dalgaları devam ederken, eski Kral Fahd’ın oğlu Prens Abdülaziz bin Fahd’ın, tutuklamaya direnirken öldürüldüğü ileri sürüldü. ABD’de yaşayan yazar ve eski FBI ajanı Ali H. Soufan’ın Twitter adresinden duyurduğu habere göre, 44 yaşındaki Prens Abdülaziz bin Fahd, kendisini tutuklamak üzere gelen güvenlik güçleri ile korumaları arasında çıkan çatışmada öldürüldü. Bazı yerel kaynaklarda, kalp krizinden öldüğü yolunda da haberler bulunan Prens’in ailesinin Riyad’da yas tuttuğu belirtiliyor.

Suudi Arabistan’da gözaltına alınan prens ve bakanların tutulduğu Ritz Carlton Oteli’nde çekildiği iddia edilen görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. El Cezire’den Saad Abedine’nin paylaştığı video ve fotoğraflar büyük ilgi gördü. Görüntülerde balo salonuna çok sayıda yatak serildiği ve üzerlerinde battaniyelerin olduğu görülüyor. Bir köşede duran silahlar, salonun tutuklu prens ve bakanları 24 saat korumakla görevli polislere tahsis edildiği izlenimi veriyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.