Filyasyon en etkili yöntem

26 Mayıs 2020 13:48
Filyasyon en etkili yöntem

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, salgın hastalıklar ile mücadelede yürütülen ‘Filyasyon’ ve ‘temaslı taraması’ uygulamalarını anlattı.

Sağlık Bakanlığı verilerini de paylaşan Prof. Dr. Metintaş, Türkiye’de doktor, sağlık personeli ve yardımcı personelden oluşan 4,600 filyasyon ekibinin bulunduğunu; ilk 1.5 aylık dönemde 251 bin 28 kişinin takip edildiğini bildirdi. Aşı bulununcaya kadar önlem/koruma yöntemlerinin uygulanacağını belirterek “temaslı takibini hiç ara vermeden yapmak, hastalığa karşı etkin başarı elde etmenin tek yolu gibi görünmektedir.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yusuf

26 Mayıs 2020 16:36
Basta Istanbul, Ankara, Izmir gibi vaka ve hasta sayisinin yuksek oldugu illerden vaka sayisi cok az olan ya da hic olmayan illere seyahati yasaklamadan, ev ici dahil her alanda maske kullanmayi ve sosyal mesafeye uymayi saglayarak bulasmayi onleyemezsek virus bulasan veya bulastirani tespit eden FILYASYON ise yaramaz. Bulastirani ve bulasani bul. Ama tavsiye ve rica disinda bulasmayi onleyici hicbir islem yapma. Salgini onleyemezsiniz.

Metin

26 Mayıs 2020 16:24
Bilim insanlari gazetelerde TV lerde bosuna demec veriyorlar gibi. Insanlar bilim insanlarinin dediklerin inadina tam tersini yapiyorlar. Eline silah alip rasgele saga sola ates etmekten farksiz sekilde uygun olarak maske olmadan geziyor. Maskesiz ve mesafe kuralina uymamanin ulkeye ve millete ihanet oldugunu idrak edemiyorlar. Bulasma, sorumsuzlar yuzunden boyle surdukce Turkiye salginla yillarca (asinin bulunacagi 10-15 yil suresince) ugrasir. Filyasyan milyasyon hepsi bos...

Kadir

28 Mayıs 2020 15:12
En etkili yontem, bulasmayi onlemek.

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama