FETÖ'DEN YARGILANAN İŞ ADAMLARININ DAVASI BAŞLADI

Son Güncelleme : 09 Ağustos 2018 14:08
FETÖ'DEN YARGILANAN İŞ ADAMLARININ DAVASI BAŞLADI

Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin soruşturma kapsamında haklarında dava açılan iş adamlarının yargılanmasına başlandı.

Eskişehir 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına 1'i tutuklu toplam 6 sanık ve avukatları katıldı. 
Tutuklu yargılanan Emre A., EGSİAD'a çevresini genişletmek amacıyla üye olduğunu söyleyerek, "İşlerim bozulduğu için çevremde kimse kalmadı. Tanınan bir insandım. EGSİAD'a üyeydim ama üyelik ücretimi bile ödemiyordum. Son çare olarak yapılan seçimlerde tekrar eski konumuma kavuşurum diye üye olmuştum" ifadelerini kullandı. 
Tutuksuz yargılanan 5 sanık ise savunmalarını bir sonraki celse yapacaklarını ifade ederek, adli kontrolün kaldırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti duruşmayı 25 Eylül tarihine erteleyerek sanıkların mevcut hallerinin devamına karar verdi. 

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Reziller

09 Ağustos 2018 06:24
Hala bir dünya iş insanı var böyle olan ve tutuklanmayan milletin emeklerini çaldınız Allah belanızı versin 1 dilim ekmeğe muhtaç kalın tutuklanmaktan beter olun