FESTİVALE MUHTEŞEM KAPANIŞ

30 Eylül 2019 11:02
FESTİVALE MUHTEŞEM KAPANIŞ

Eskişehir'de dördüncüsü düzenlenen ve binlerce müzikseverin katılım sağladığı MilyonFest sona erdi. Festivalin kapanışında sahne alan Sertab Erener’i 20 binden fazla kişi dinledi.

Umut Kuzey öncülüğünde Milyon Yapım organizasyonuyla düzenlenen ve kentte bu yıl dördüncü kez gerçekleşen Milyonfest sona erdi. Mola Tesislerinde 4 gün süren ve 28 sanatçının katıldığı festivalin son gününde Eskitilmiş Yaz, Yeri Yok, Yaşlı Amca, Dolu Kadehi Ters Tut, Son Feci Bisiklet sahne aldı. Sıra Sagopa Kajmer'e geldiğinde yükselen enerji, Manga'nın sahneye çıkmasıyla iyice doruğa çıktı. Manga grubunun solisti Ferman Akgül, seyircilerin arasına inerek şarkıları onlarla beraber seslendirdi.

20 bin kişilik kapanış
Daha önceki yıllarda renkli görüntüleriyle hafızalarda yer eden Milyonfest Eskişehir'in finalinde ise Türk müziğinin güçlü sesi Sertab Erener sahne aldı. Müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşatan Erener, 'Belki de Dönerim', Eurovision şampiyonu 'Everyway That I Can', 'Zor Kadın', 'Yanarım', 'Aşk', 'İncelikler Yüzünden', 'Yolun Başı', 'Rengarenk', 'Olsun' gibi 27 yıllık kariyerinin sevilen şarkılarını söyledi. Alanı dolduran seyircinin koro halinde katılımı ile eserlerini seslendiren Erener, kendisini dinlemeye gelenlerle bir süre sohbet etti.
Sertab Erener, bundan sonraki Milyonfest durağı olan Konya'da da sahne alacak.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Gurcan

30 Eylül 2019 19:38
Gençliğin alkole olan yönelişi iyi mi sizce.Atatürk böyle bir gençlik istememişti.

sazova

30 Eylül 2019 18:31
Vur patlasın ve onun düşüncesinde olan arkadaşım, ortada boşa harcanan para yok. İnsanlar biletinin parasını ödedi ve gitti eğlendi, karşılığında gelen sanatçıları o paraya izledi, paraları boşa gitmedi. Ortada çalan çırpan da yok. Ama es es konusunu iyi biliyorsan takım bu hale nasıl geldi sence? çalanlar sayesinde değil mi? Takımın başında adam gibiler olsa bu tip etkinlikleri organize etseler kendileri kazanır ama onu da çalmayı düşünürler. İlla bu tip festivaller olmasına gerek yok farklı aktiviteler de yapılabilir. Elin adamı geldi organizasyonunu yaptı, parasını aldı, hizmetini yaptı ve gitti. Çevredeki esnaf, seyyar satıcılarda ciro rekoru kırdı. Senin ve senin gibilerin de bundan pay çıkarmaya çalışmanız yanlış oluyor.

Çal Oynasın

30 Eylül 2019 13:53
Sayın Vur patlasın arkadaşım, Sizin hobiniz, belki de herkesin hobisi değil. İnsanlar sizinle aynı düşünmek zorunda değil, kimileri vur patlasın çal oynasından anlar, kimileri bir topun peşinde koşan 11 kişinin maaşlarını nasıl ödeyelim derdiyle tutuşur. Lütfen, kendi hobiniz için başkalarını karalamayınız. Saygıyı hak ediniz.

Okuyor

30 Eylül 2019 17:45
Ellemeyin gençler okuyor bilim sanat o 4 gün içinde yatılan alkolün su gibi tüketildiği 4 tane barakadan ibaret tuvaletin 20000 kişinin arasında nasıl paylaşılıp hatta paylaşılamayıp söğütönü mevkini nasıl foseptik atık alanı haline dönerek doğal bir labaratuvar haline getirilip bilim ve sanat ve ahlak felsefesini yeniden yazıyorlar siz hiç gördünüz mü bilim sanatın kütüphanelerde sabahlayan her boş vaktini kitap okumayı hobi olarak görüp ufkunu genişletmek isteyen yoklukta bile kendisine fırsatlar oluşturup toplumsal faydaya katkıda bulunan insan!!! Bu sayılan erdemli insanlar hep festival çocuklarından çıkıyor kütüphaneden çıkarmı...Ellemeyin festivalde bilim sanat projesi üretsinler!

Mahmut

30 Eylül 2019 16:53
Büyükşehir belediyesinin yetkili kişileri sokak aralarını talan ettiniz 4 aydır heryer toz toprak önümüz kış çamur olucak heryer böyle abidik kubidik işleri bırakıp artık asıl işlere dönsek. Arabalar toz pislik içinde eve toz giricek diye camı kapıyı açamıyoruz. Biraz düşensek vatandaşı. Aklım almıyor şu yaptıklarınızı bir asfalt atmak bu kadar mı zor. Asfalt atıcaksınız sizden başka bişey istemiyoruz zaten heykel dikmeyin yetti heykeller festival kutlamalar canımıza asfalt atsanız yeticek. Sende haklısın ama öğrencinin oyunu alsan yeticek araba yok zaten öğrencide kutlama festival ikram öğrenciden aldığımız oyla seçimi kazansak yeter kafasında devam.

Ukab UKABE

01 Ekim 2019 13:32
Medineyet, çağdaşlık ve özgürlük adı altında gençlik bir çıkmaza sokuluyor.olmaksa medeni,açmakla bedeni , hayvanların hepsi medeni şiiri ,tamda bu konuyu aydinlatmakta.18 yaş altındaki çocuklar(BM böyle tanımlıyor) alkol,sigara, uyuşturucu ve maalesef mustehcenligin esiri yapildi4-5 gün içinde.ve adına festival dediler bu rezilliğn.

bora

30 Eylül 2019 11:49
muhteşemmm üniversiteli öğrenciler çok önemli bir proje yapmışlar . ( dünya bunu konuşacak )

muhteşem kapanış

30 Eylül 2019 15:54
vur patlasın çal oynasın kızlar , belediyenin onca işi varken böyle , ayın oyun , vırt zırt şeylerle şehrin parasını heba ettiniz . 21 senede yapılan dişe dokunur 2 park bir tranvay gerisi boş .

Kazım

30 Eylül 2019 13:00
muhteşem olan nedir acaba ? kimbilir hangi hayatlar karardı ?

vur patlasın

30 Eylül 2019 11:23
bu festivallere 5 senedir harcanan , boşu boşuna paralar ES ES e harcansaydı , şimdi super lig de ilk 5 te olurduk , ( dipsiz kile - boş ambar )