FESTİVAL COŞKUSU

Son Güncelleme : 14 Eylül 2018 16:09
FESTİVAL COŞKUSU

Odunpazarı Belediyesi tarafından ‘Deniz Köpüğü’ sloganı ile düzenlenen Lületaşı Festivali için Tarihi Odunpazarı Meydanı’nda açılış töreni düzenlendi.

Kortej ile geldiler

Odunpazarı Belediyesi tarafından düzenlenen Lületaşı Festivali’nin açılış töreni, ‘Lületaşı Yaşamalı Paneli’nin ardından Odunpazarı Meydanı’nda yapıldı. Panelistler ve panel katılımcıları festival alanına Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nden yapılan kortej yürüyüşü ile geldi.

Bu yanlıştan dönün

Festivalin açılış töreninde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, bu taşın bütün dünyada Eskişehir taşı olarak tanınmasının Eskişehirlilerin birinci görevi olduğunu kaydetti. Kurt, “Türkiye’de her kim bu termik santrali yapmak istiyor ise bu yanlıştan bir an önce dönmelidir. Çünkü insanlarımızın sağlığı için tehlikelidir. Ülkemizin ekonomisi için de zorunlu değildir. O nedenle bu festival bir dikkat çekme, alt çizme festivalidir” dedi.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Fatma

15 Eylül 2018 13:04
Her seçim öncesi bir grayder bir silindir gelir yollardan bir geçer halk da verilen söz yerine gelecek herhalde tranway geliyor yollar yapılacak herhalde der aynı hamam aynı tas çalalım oynayalım hepimiz sanatcı olduk