FEDAKAR ÖĞRETMENLER

Son Güncelleme : 11 Eylül 2018 15:09
FEDAKAR ÖĞRETMENLER

Eskişehir Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan 230 öğretmenden 180'i topyekun 'eğitim' seferberliği yapıyor. Öğretmenler okulların açılmasına az bir süre kala okulun boya, badana, temizlik gibi işlerini yaparak örnek bir davranışa imza atıyor. 

Yaklaşık 45 yılı deviren okula 2017 yılında yıkım kararı çıkmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan izinle okul sınırları içinde bulunan elektrik-elektronik atölyesini yeni okul yapma kararı alan okul yönetimi, hiç beklemediği bir olayla karşılaştı. Okulda görevli 230 öğretmenden 180’i yapılan eğitim ve öğretim yuvasının yeni döneme yetişmeyeceğini anlayınca kolları sıvayarak inşaatta çalışmak istedi.

İnşaat, makine, tesisat gibi bölümlerin öğretmenleri okulun kaba inşaatını yaparken İngilizce, matematik, edebiyat ve tarih branşlarındaki öğretmenler ise boya, badana ve temizlik gibi işleri yapıyor. Eğitim seferberliğinin gerçek anlamda yaşandığı okulda herkes bir işin ucundan tutup okul inşaatını bitirerek yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlamaya çalışıyor. 

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Atilla

17 Eylül 2018 01:01
Kaya bey herşeyi devletten bekleme konusu gelince Japonyayı örnek alıyoruz biraz perspektifinizi açın bunu gören öğrenci olumlu yönden etkilenecek okul evimiz gibi falan pozitif olalım

Ahmet Sezgin

16 Eylül 2018 21:47
Yunus Emre Meslek lisesindeki tüm öğretmenleri tebrik ederim. Çalışmalarından dolayı.

hamdi

12 Eylül 2018 13:55
SIZLERDEN ALLAH RAZI OLSUN. ELLERI OPULESI OGRETMENLERIMIZ. SIZLERIN HAKKI ODENMEZ. SIZLER ZATEN CENNETI HAK EDEN INSANLARSINIZ. SIZLERI COK SEVIYORUM OGRETMENLERIM. ALLAH YUCE YARADAN; SIZLERI KORUSUN

kaya

12 Eylül 2018 09:50
öğretmenin okul bakımı yapma sorumluluğu var mı? yoksa devletimiz okulun bakımını yapmaktan aciz mi?