FATURA ÖĞRETMENE KESİLEMEZ

Son Güncelleme : 10 Haziran 2019 14:06
FATURA ÖĞRETMENE KESİLEMEZ

Eğitim Sen Şube Başkanı Faik Alkan geçtiğimiz günlerde Anadolu Üniversitesini ziyaret eden MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran'ın yatıpı açıklamada öğretmenleri bilimsel olmayan bir yöntemle sınıflandırmasına tepki gösterdi.

Algı oluşturuluyor

Yaptıkları hataların faturasını öğretmenlere kestiklerini belirten Alkan; “Sayın Safran yaptığı konuşmada 1 milyonluk öğretmen camiasını tasnifleyerek adeta eğitimdeki enkazın sorumlusu ilan etmiştir. 300 bin öğretmenin iyi ,300 binin ‘ ‘biz bu işi yaparız’ diğer 300 binin ise umudunu kestiğini ‘ kuma saplanan araç gibi patinaj’ yaptığını vurgulamıştır. MEB bürokratı nasıl olurda öğretmenleri ‘Başarısızlar, isteksizler, başarılılar’ bilimsel bir kriter ve veri olmadan sınıflandırmaya tabii tutarak algı oluşturmaya çalışır” dedi.

Yorumlar (6) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Deli dali

11 Haziran 2019 00:45
Bir zamanlar hastanedeki doktorun hastalara muayenehaneye gel dediği günleri unutmadık . Şimdide akşama veya haftasonu eve gel diyen öğretmenler yok mu ? Tabi bunu yapmayanları tenzih ediyorum .

salih baba

11 Haziran 2019 00:07
yıllardır yapılan hatalı egitim politikalarının sonucunu ögretmenlere yüklemeniz büyük hata, çalışmayan ögrenciye zorunlu not verdirip çalışmadan sınıf geçirttiniz. ögrenciye zayıf verdiginde ögretmen hakkında soruşturma açtınız. küçücük bir olayda MEB şikayet mekanizmasında ögretmeni günah keçisi gördünüz. bu durumda ögretmenlerden nasıl verimli bir çalışma bekliyebiliyorsunuz. yada bir kısmını başarılı, bir kısmını başarısız diye tasnif edebiliyorsunuz.

Esnaf

10 Haziran 2019 15:11
Büyük Önder Atatürk ne demiş, "öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacak." Yeni nesilin hali ortada. Demek ki öğretmenlerde kabahat.

kamil

11 Haziran 2019 09:13
öğretmenlerin okullarındaki verileri bilimsel veri değilmi. ayını okulda 2 farklı sınıf 2 farklı öğretmen aynı dersten başarılar farklı ise bu nasıl açıklanır.

Halil Toksöz

11 Haziran 2019 01:40
Eğitim camiasını darmadağınık edin , çağı geçmiş dersler koyun, çağı geçmiş öğretmen doldurun, eğtimi orta çağa geriletin,sonrada suçu öğretmene yükle, ayıp ayıp ülkeyi çağdışı yapmaya kimsenin hakkı yoktur.

gürcan

10 Haziran 2019 21:55
bizim derdimiz bize yetiyo bize ne