FARKINDALIK YARATAN SERGİ

14 Kasım 2019 15:40
FARKINDALIK  YARATAN SERGİ

Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle alzheimer hastalığına dikkat çekmek ve toplumsal bilinci arttırmak amacıyla organize edilen ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler Sergisi’ Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde sanatseverlerin büyük ilgisi ile açıldı.

Büyük ilgi gördü

Büyükşehir Belediyesi alzheimer hastalığına dikkat çekmek amacıyla ‘Sadan Hanım ve Diğer Hikayeler Sergisi’ne ev sahipliği yaptı. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili ve Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy’un katılımı ile açılan sergiye Eskişehirli sanatseverler de büyük ilgi gösterdi.

Toplumsal hayat

Göksel Gülensoy’un direktörlüğünde ve Denizhan Özer’in küratörlüğünde Eskişehirli sanatseverler ile buluşan sergide Devrim Erbil, Bedri Baykam, Hakan Esmer, Bahadır İşler, Demet Taşpınar gibi 30’dan fazla önemli isim eserleriyle hastalığın toplumsal hayat üzerinde bıraktığı etkiye dikkat çekiyorlar.

28 Kasım'a kadar

'Sadan Hanım ve Diğer Hikâyeler” projesi Kültür Bakanlığı, Türkiye Alzheimer Derneği ve Kinostanbul Film tarafından desteklenirken, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi projenin İstanbul’dan sonra ikinci defa sergilenmesine ev sahipliği yaptı. Sergi 28 Kasım tarihine kadar Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde ziyaret edilebilecek.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

evden eve nakliyat

depolama şehirler arası nakliyat eşya depolama eşya depolama

evden eve nakliyat evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama