EVLAT SEVGİSİ KANSERİ YENDİ

Son Güncelleme : 03 Nisan 2018 14:04
EVLAT SEVGİSİ  KANSERİ YENDİ

16 yıl çocuk hasreti çeken Münevver Sert Balçık, gördüğü tedaviler sonucunda ikiz bebek sahibi oldu. Bebekleri 15 günlükken kanser olduğunu öğrenen Balçık, evlat sevgisi sayesinde 7 yıl mücadele ettiği hastalığı yendi.

Sevgi her şeyin ilacı

16 yıl boyunca çocuk hasreti çektikten sonra kanser hastalığına yakalanan ancak yıllarca çektiği çocuk özleminden sonra kendini hastalığının karşısında bırakmayan, çocukları için hayatta kalmayı isten Balçık, "Yıllarca anne olmayı bekledim. Bir çok ameliyat ve tedavinin ardından ikiz bebek sahibi oldum. Onlar daha 15 günlükken kanser hastası olduğumu öğrendim. Ama yılmadım, yenilmedim. Sevgi her şeyin ilacı" dedi.

İnat ettim başardım

Uzun zaman süren tedav sürecinin ardından hiç bir şeye aldırış etmeyen, sadece evlatlarını düşünen onlar için pes etmeyen Balçık, " Tedavi sürecinde yapılan hiç bir işlem umrumda olmadı. Çocuklarım için hayatta kalabilmeyi düşündüm sadece. Onlar daha çok küçüktü bensiz yapamazlardı. İnat ettim ve başardım. Benim gibi olan herkes başarabilir. Yeter ki umut etmeyi bırakmasınlar. Ben onlara örnek olmak istiyorum "diye konuştu.

Bu süreçte Münevver Sert Balçık'ın eşi ona her konuda destek oldu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

brk

03 Nisan 2018 10:31
Allah , sevdikleriyle beraber uzun hayırlı ömür nasip etsin.