EVLAT SEVGİSİ KANSERİ YENDİ

Son Güncelleme : 03 Nisan 2018 14:04
EVLAT SEVGİSİ  KANSERİ YENDİ

16 yıl çocuk hasreti çeken Münevver Sert Balçık, gördüğü tedaviler sonucunda ikiz bebek sahibi oldu. Bebekleri 15 günlükken kanser olduğunu öğrenen Balçık, evlat sevgisi sayesinde 7 yıl mücadele ettiği hastalığı yendi.

Sevgi her şeyin ilacı

16 yıl boyunca çocuk hasreti çektikten sonra kanser hastalığına yakalanan ancak yıllarca çektiği çocuk özleminden sonra kendini hastalığının karşısında bırakmayan, çocukları için hayatta kalmayı isten Balçık, "Yıllarca anne olmayı bekledim. Bir çok ameliyat ve tedavinin ardından ikiz bebek sahibi oldum. Onlar daha 15 günlükken kanser hastası olduğumu öğrendim. Ama yılmadım, yenilmedim. Sevgi her şeyin ilacı" dedi.

İnat ettim başardım

Uzun zaman süren tedav sürecinin ardından hiç bir şeye aldırış etmeyen, sadece evlatlarını düşünen onlar için pes etmeyen Balçık, " Tedavi sürecinde yapılan hiç bir işlem umrumda olmadı. Çocuklarım için hayatta kalabilmeyi düşündüm sadece. Onlar daha çok küçüktü bensiz yapamazlardı. İnat ettim ve başardım. Benim gibi olan herkes başarabilir. Yeter ki umut etmeyi bırakmasınlar. Ben onlara örnek olmak istiyorum "diye konuştu.

Bu süreçte Münevver Sert Balçık'ın eşi ona her konuda destek oldu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

brk

03 Nisan 2018 10:31
Allah , sevdikleriyle beraber uzun hayırlı ömür nasip etsin.
BASKIN SEÇİM
BASKIN SEÇİM
Emek Partisi (EMEP) İl Sekreteri Yahya Kaya seçimlerin erkene alınması ile ilgili basın açıklaması yaptı.
23 NİSAN KONSERİ
23 NİSAN KONSERİ
Tepebaşı Belediyesi Türk Sanat Müziği Çocuk ve Gençlik Korosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri ile bayram coşkusunu marş ve şarkılarla yaşattı.
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİLER
Hilal Otomativ, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle çocuklar için etkinlik düzenledi. Gönüllerince eğlenen çocuklara Hilal Otomativ personelleri ve çocukların aileleri de eşlik etti.
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
DENEYLERLE ÖĞRENDİLER
Eğitim Sen Şubesinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sebebiyle sendika binasında çocuklar için düzenlediği atölyelerde, minikler deneyler öğrendi.
SENFONİ BÜYÜLEDİ
SENFONİ BÜYÜLEDİ
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki konuğu genç piyano sanatçısı Gökhan Aybulus oldu. Eskişehirli Gürer Aykal’ın orkestra şefliğini yaptığı konserde ünlü piyanist ayakta alkışlandı.
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
SOKAK ORTASINDA BIÇAKLI KAVGA
Vişnelik Mahallesi Yenibahçeler Sokak'ta çıkan bıçaklı kavgada bir kişinin yaralandı.
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
MİNİKLERİN ATATÜRK SEVGİSİ
Eskişehir Şeker İlkokulunda eğitim gören öğrenciler 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Anıtkabir'i ziyaret etti. Bayraklarla Ata'nın huzuruna giden öğrencilerin Atatürk sevgisi görmeye değerdi.
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
UYUŞTURUCUYA DİKKAT ÇEKTİLER
Ülkü Ocakları Eskişehir İl Başkanlığı uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek için "Cehalet" adlı tiyatro oyunu seriledi.
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
KUTUPLAŞMANIN FAYDASI YOK
Demokrat Parti Tepebaşı İlçe Başkanı Şükrü Ketenci haftalık pazar toplantısında konuştu. Ketenci "16 Nisan referandumundan sonra Türkiye'de siyasi iklim değişerek iki kutupluluk oluştu. İki kutupluluğun Türkiye'ye faydası yok" dedi.