EVİN NEŞE KAYNAĞI

12 Ağustos 2018 06:00
EVİN NEŞE KAYNAĞI

Gazetemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mini Kral Kraliçe Yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Miniklerin büyük heyecan ve merakla katıldığı yarışmanın Mini Kralı Osman Yiğit Uzanık , ailesinin gurur kaynağı oldu.

2018 YILI'NIN MİNİ KRALI OSMAN YİĞİT

Anne Aylin Uzanık (42), ve baba Adem Uzanık'ın (42) Neşe Kaynakları olarak adlandıkları Osman Yiğit Uzanık'la keyifli, bir sohbet gerçekleştirdik. Oyun oynamaktan aldığı kadar konuşmaktan da keyif alan Osman Yiğit, evin iki prensesinden sonra en küçüğü. Aylin ve Adem çifti oğulları Osman Yiğit'i neşe kaynağı olarak görüyorlar.

ARKADAŞLARINI ÇOK SEVİYOR

Ev Hanımı olan Aylin Uzanık, Osman Yiğit'in ana sınıfını bitirdiğini, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde 1. sınıfa başlayacağını ve daha okula başlamadan okumayı öğrendiğini söyledi. Çocukların okuldan dönmesini beklediğini söyleyen Aylin Hanım, onların güzel vakit geçirebilmeleri için elinden geleni yapıyor. Osman Yiğit'in sokakta oyun oynamayı ve çok sosyal bir çocuk olduğunu söyleyen anne Aylin Uzanık, “Mahallede bir çok arkadaşı var. Okul dışında sokakta oynayarak vakit geçirmeyi ve arkadaşlarını çok seviyor” dedi.

YARIŞMANIN SONUCU BİZE SÜRPRİZ OLDU

Yarışamaya katılmanın kimin fikri olduğunu soruyoruz Mini Kral'ın ailesine. 20 sene önce yeğeninin katıldığını söyleyen baba Adem Uzanık, “Benim fikrimdi. 20 yıl önce yeğenim katılmıştı bu yarışmaya. Gazetede ilanı görünce bizde başvuru yaptık. Oğlumuz kalabalık ortamda çabuk sıkılır ama beklemediğimiz şekilde Kral seçildi. Bize de sürpriz oldu. Osman Yiğit harika bir çocuk. İyiki var. İyi ki bizim çocuğumuz. ” dedi.

ASKER OLMAK İSTİYORUM

Mini Kral'a, “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye sorduğumuzda, “Asker olmak istiyorum” cevabını alıyoruz. Neden asker olmak istediğini sorduğumuzda ise Minik Kral, “Vatanımı, bayrağımı çok seviyorum. Vatanımı korumak için asker olmak istiyorum” dedi.

AİLESİNİN GÖZÜYLE OSMAN YİĞİT

Yaramazlığı bitmeyen

Son derece zeki

Oldukça sosyal

Yerinde hiç duramayan

Harika bir çocuk

OĞLUMUZLA GURUR DUYUYORUZ

Baba Adem Uzanık bir fabrikada ambar memuru olarak çalışıyor. Çocuklarıyla boş zamanlarında oldukça vakit geçirdiğini söyleyen Adem Bey, “Osman Yiğit'in can sıkıntısı pek geçmiyor. Sürekli dışarıda oyun oynamak istiyor. Annesiyle birlikte parka götürüyoruz. Orada bisiklet biniyor. Arkadaşlarıyla top oynuyor. O bizim evimizin neşesi.” dedi.

OKULDAKİ TİYATRO'DA GÖREVİ ATATÜRK OLMAK

Sarı saçlı mavi gözlü bir hayli sevimli olan Mini Kral'ımız Osman Yiğit, ana okulunda düzenlenen tiyatrolarda rolünün Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi. Üniforma ile subay olarak rolü canlandıran Osman Yiğit, “Atatürk'ü çok seviyorum. Tiyatro oynamayı da çok seviyorum. Tiyatroda benim görevim hep Atatürk'ü canlandırmak oluyor. O yüzden bende asker olup vatanımı milletimi koruyacağım” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.