EVİN NEŞE KAYNAĞI

12 Ağustos 2018 06:00
EVİN NEŞE KAYNAĞI

Gazetemizin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Mini Kral Kraliçe Yarışması geçtiğimiz günlerde sonuçlandı. Miniklerin büyük heyecan ve merakla katıldığı yarışmanın Mini Kralı Osman Yiğit Uzanık , ailesinin gurur kaynağı oldu.

2018 YILI'NIN MİNİ KRALI OSMAN YİĞİT

Anne Aylin Uzanık (42), ve baba Adem Uzanık'ın (42) Neşe Kaynakları olarak adlandıkları Osman Yiğit Uzanık'la keyifli, bir sohbet gerçekleştirdik. Oyun oynamaktan aldığı kadar konuşmaktan da keyif alan Osman Yiğit, evin iki prensesinden sonra en küçüğü. Aylin ve Adem çifti oğulları Osman Yiğit'i neşe kaynağı olarak görüyorlar.

ARKADAŞLARINI ÇOK SEVİYOR

Ev Hanımı olan Aylin Uzanık, Osman Yiğit'in ana sınıfını bitirdiğini, önümüzdeki eğitim öğretim döneminde 1. sınıfa başlayacağını ve daha okula başlamadan okumayı öğrendiğini söyledi. Çocukların okuldan dönmesini beklediğini söyleyen Aylin Hanım, onların güzel vakit geçirebilmeleri için elinden geleni yapıyor. Osman Yiğit'in sokakta oyun oynamayı ve çok sosyal bir çocuk olduğunu söyleyen anne Aylin Uzanık, “Mahallede bir çok arkadaşı var. Okul dışında sokakta oynayarak vakit geçirmeyi ve arkadaşlarını çok seviyor” dedi.

YARIŞMANIN SONUCU BİZE SÜRPRİZ OLDU

Yarışamaya katılmanın kimin fikri olduğunu soruyoruz Mini Kral'ın ailesine. 20 sene önce yeğeninin katıldığını söyleyen baba Adem Uzanık, “Benim fikrimdi. 20 yıl önce yeğenim katılmıştı bu yarışmaya. Gazetede ilanı görünce bizde başvuru yaptık. Oğlumuz kalabalık ortamda çabuk sıkılır ama beklemediğimiz şekilde Kral seçildi. Bize de sürpriz oldu. Osman Yiğit harika bir çocuk. İyiki var. İyi ki bizim çocuğumuz. ” dedi.

ASKER OLMAK İSTİYORUM

Mini Kral'a, “Büyüyünce ne olmak istiyorsun?” diye sorduğumuzda, “Asker olmak istiyorum” cevabını alıyoruz. Neden asker olmak istediğini sorduğumuzda ise Minik Kral, “Vatanımı, bayrağımı çok seviyorum. Vatanımı korumak için asker olmak istiyorum” dedi.

AİLESİNİN GÖZÜYLE OSMAN YİĞİT

Yaramazlığı bitmeyen

Son derece zeki

Oldukça sosyal

Yerinde hiç duramayan

Harika bir çocuk

OĞLUMUZLA GURUR DUYUYORUZ

Baba Adem Uzanık bir fabrikada ambar memuru olarak çalışıyor. Çocuklarıyla boş zamanlarında oldukça vakit geçirdiğini söyleyen Adem Bey, “Osman Yiğit'in can sıkıntısı pek geçmiyor. Sürekli dışarıda oyun oynamak istiyor. Annesiyle birlikte parka götürüyoruz. Orada bisiklet biniyor. Arkadaşlarıyla top oynuyor. O bizim evimizin neşesi.” dedi.

OKULDAKİ TİYATRO'DA GÖREVİ ATATÜRK OLMAK

Sarı saçlı mavi gözlü bir hayli sevimli olan Mini Kral'ımız Osman Yiğit, ana okulunda düzenlenen tiyatrolarda rolünün Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi. Üniforma ile subay olarak rolü canlandıran Osman Yiğit, “Atatürk'ü çok seviyorum. Tiyatro oynamayı da çok seviyorum. Tiyatroda benim görevim hep Atatürk'ü canlandırmak oluyor. O yüzden bende asker olup vatanımı milletimi koruyacağım” dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.