EVELALLAH MAĞMA'YA BİLE İNERİZ

31 Ocak 2016 10:15
EVELALLAH MAĞMA'YA BİLE İNERİZ

Kış şartlarında Eskişehirlilere gelen yüksek doğalgaz faturaları vatandaşları başka çözümler üretmeye yöneltti.

Şehrin bir çok mahallesindeki vatandaşların, evlerinin bodrum katlarında ve bahçelerinde kazı yaparak doğalgaz aradığı ortaya çıktı. Evini adeta köstebek yuvasına çeviren Kamil Faturadankaçar, "Doğalgaz paraları canıma tak etti. Bu nedenle evimin bahçesini kazarak, doğalgaz bulmaya çalıştım. Ancak başarılı olamadım. Yanlışlıkla foseptik çukuruna denk geldim; pişmanım" dedi.

Vatandaşın evindeki bodrumda kuyu açarak, doğalgaz bulacağını iddia eden bir çete de ESESgaz ekipleri tarafından yapılan operasyonla çökertildi. İyi niyetli vatandaşları dolandıran çete üyelerinin "Doğalgaza bu kadar para mı verilir. Bir aylık faturayla biz sizin evin bodrumunu kazalım, evelallah mağmaya kadar inip, gerekli enerjiyi buluruz" dediği öğrenildi...Eskişehir'de doğalgaz bulmak için açılan kuyuların sayısını tespit etmek için de Valilik ve belediye taarfından özel ekip oluşturuldu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.