ETO'NUN PROJESİNE ÖNEMLİ SERTİFİKA

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018 12:08
ETO'NUN PROJESİNE ÖNEMLİ SERTİFİKA

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından enerji verimliliği ve çevreye uyumlu olması dolayısıyla Eskişehir Fuar Kongre Merkezi'nin (EFKM) Leed Gold Sertifikası'na layık görüldüğünü söyledi.

Güler, temmuz ayı olağan meclis toplantısında, EFKM'yi hizmete sunmak için gün saydıklarını belirterek, eylül ayında ilk fuar organizasyonunun gerçekleşeceğini kaydetti. EFKM'de bu yıl 2 fuar düzenleneceğini aktaran Güler, şöyle devam etti:

"Gelecek yıl için ise 10 fuar organizasyonu planlandı. Merkezin sürdürülebilir ve büyük işlere imza atabilmesi için işletme modeline de karar verdik. EFKM’yi uluslararası ölçekte fuar organizasyonlarına imza atan bir şirkete teslim etmeyi planlıyoruz. Bu sayede Eskişehir'e yakışan ve şehre katma değer yaratan fuar organizasyonları yapılacak. Eskişehir'in fuar ile kongre turizminin de planlanması gerekiyor. Dünyada 2020 yılının kongreleri konuşuluyor. Büyük düşünmek ve şehrin vizyonuna katkı sağlamak zorundayız."

Güler, "Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından enerji verimliliği ve çevreye uyumlu olması dolayısıyla EFKM, Leed Gold Sertifikası'na layık görüldü. Türkiye’de ilk kez bir fuar ve kongre merkezi bu sertifikayı almaya hak kazandı. Dünyada ise Kanada, ABD, Umman ve Avustralya'daki birkaç kongre binası bu sertifikayı alabildi. EFKM enerji verimliliği analizinde boyutları ve yapısı itibarıyla, iç ve dış aydınlatma, alan ısıtma ve soğutma, asansör gibi birçok alanda ölçüm ve kıyaslamaya tabi tutularak Leed Gold Sertifikası almaya hak kazandı." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ömer

02 Ağustos 2018 08:57
Tebrikler, Eskişehir'e de bu yakışır zaten.

aras

01 Ağustos 2018 17:11
mavi gözüken kısım, su mu ?
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.