ETO'NUN PROJESİNE ÖNEMLİ SERTİFİKA

Son Güncelleme : 01 Ağustos 2018 12:08
ETO'NUN PROJESİNE ÖNEMLİ SERTİFİKA

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Başkanı Metin Güler, Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından enerji verimliliği ve çevreye uyumlu olması dolayısıyla Eskişehir Fuar Kongre Merkezi'nin (EFKM) Leed Gold Sertifikası'na layık görüldüğünü söyledi.

Güler, temmuz ayı olağan meclis toplantısında, EFKM'yi hizmete sunmak için gün saydıklarını belirterek, eylül ayında ilk fuar organizasyonunun gerçekleşeceğini kaydetti. EFKM'de bu yıl 2 fuar düzenleneceğini aktaran Güler, şöyle devam etti:

"Gelecek yıl için ise 10 fuar organizasyonu planlandı. Merkezin sürdürülebilir ve büyük işlere imza atabilmesi için işletme modeline de karar verdik. EFKM’yi uluslararası ölçekte fuar organizasyonlarına imza atan bir şirkete teslim etmeyi planlıyoruz. Bu sayede Eskişehir'e yakışan ve şehre katma değer yaratan fuar organizasyonları yapılacak. Eskişehir'in fuar ile kongre turizminin de planlanması gerekiyor. Dünyada 2020 yılının kongreleri konuşuluyor. Büyük düşünmek ve şehrin vizyonuna katkı sağlamak zorundayız."

Güler, "Amerikan Yeşil Binalar Konseyi tarafından enerji verimliliği ve çevreye uyumlu olması dolayısıyla EFKM, Leed Gold Sertifikası'na layık görüldü. Türkiye’de ilk kez bir fuar ve kongre merkezi bu sertifikayı almaya hak kazandı. Dünyada ise Kanada, ABD, Umman ve Avustralya'daki birkaç kongre binası bu sertifikayı alabildi. EFKM enerji verimliliği analizinde boyutları ve yapısı itibarıyla, iç ve dış aydınlatma, alan ısıtma ve soğutma, asansör gibi birçok alanda ölçüm ve kıyaslamaya tabi tutularak Leed Gold Sertifikası almaya hak kazandı." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (2) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ömer

02 Ağustos 2018 08:57
Tebrikler, Eskişehir'e de bu yakışır zaten.

aras

01 Ağustos 2018 17:11
mavi gözüken kısım, su mu ?
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
ESKİŞEHİR'E KAR GELİYOR
Meteoroloji'den alınan bilgiye göre Eskişehir'de karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.
MUTFAKTA YANGIN VAR
MUTFAKTA YANGIN VAR
CHP İl Başkanı Rabia Akman Hükümetin ‘enflasyonla mücadele programı’nın ise yaramadığını belirterek “Mutfakta yangın var” dedi.
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
HAYALLERİ GERÇEK OLDU
İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, polis olma hayali ile yaşayan engelli öğrencilerin okuluna giderek 'Polislik' mesleğini anlattı.
KADRİYE KARACA  TOPRAĞA VERİLDİ
KADRİYE KARACA TOPRAĞA VERİLDİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yılmaz Karaca'nın, annesi Kadriye Karaca, son yolculuğuna uğurlandı.
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
SAĞLIK ELÇİLERİ ESKİŞEHİR'DE
Ekranların sevilen yüzü Saba Tümer, Eskişehir’de katıldığı bir etkinlikte ‘Kahkaha Kulübü’ için adımlar attığını söyledi. 
KURT VE ATAÇ RESMEN AÇIKLANDI
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
MEMUR EK ZAM İSTİYOR
Türkiye Kamu-Sen üyeleri Yediler Parkı'nda bir araya gelerek ek zam talebinde bulundu. 
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
ESKİŞEHİR'E AFRİKA ÇIKARMASI
Afrika ülkelerinin ateşe ve büyükelçileri, Eskişehir Sanayi Odası'nda (ESO) bir araya geldi. 
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
METRUK BİNALAR SUÇ ODAĞI
Vali Özdemir Çakacak, başkanlığında yapılan Kaymakamlar Toplantısında il genelindeki asayişi değerlendirdi.