ETO'DAN TURİZM PROJESİ

17 Ocak 2018 12:35
ETO'DAN TURİZM PROJESİ

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından kent turizmine katkı sağlamak için "Eskişehir'i çok seveceksin hep geleceksin" sloganıyla kampanya başlatıldı.

Bu kapsamda kurulan ve kente gelecek turistlere çeşitli konaklama imkanları sunan "hepgeleceksin.com" internet sitesinin tanıtımı yapıldı. ETO Başkanı Metin Güler, bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, kentin turizm aktörleriyle bir araya gelerek bir tanıtım ve turizm kampanyası hazırlamaya karar verdiklerini söyledi. Amaçlarının kent ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten Güler, öncelikle kampanya dönemini ve hedef kitleyi tespit ettiklerini dile getirdi. 30-45 yaş aralığında, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'da yaşayan, eğitimli, gelir düzeyi iyi, seyahat etmeyi seven, internet kullanımı yüksek, ulaşım açısından Eskişehir'e erişim potansiyeli olan çocuklu aileleri hedef kitle olarak belirlediklerini anlatan Güler, şöyle devam etti: "Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter sayfaları hazırlandık. Kampanyayla Eskişehir'e yılda 2,8 milyon turist çekmeyi hedefliyoruz. Kentin özelliklerini ayrıştırmadan, genç ve çocuklu ailelere 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasına rastlayan sömestir tatilinde, konaklama ve etkinlikler özelinde cazip gelebilecek indirimler, fırsatlar ve toplu avantajlar sağlamak için girişimlerde bulunduk." Konserler, tiyatrolar, çocuk tiyatroları, sergiler ve çocuklara yönelik eğitimlerden oluşan bir program hazırladıklarını, 50'nin üzerinde etkinlik planladıklarını belirten Güler, kentin tanıtımını yıl boyunca sürdüreceklerini kaydetti.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Doğa Sever

18 Ocak 2018 10:21
Bir de ; "Yazılıkaya'ya nasıl gidilir?" sorununu çözülebilirse! Ziyaretçiler hızlı trenle başka illerden Eskişehir'e gelebiliyor ama Yazılıkaya'ya bölgesine gidemiyorlar.

deniz

19 Ocak 2018 13:36
Doğa sever rumuzlu arkadaşım '' YAZILIKAYA '' ya nasıl gidilir sorunu çözülmez...Biraz sana bilgi vereyim...Tarihi yerler genellikle turlarla geziliyor...Arabası olan da araba ile gidiyor...Hiç tura katılıp gezdin mi bilmiyorum ama tarihi bir yere belediye otobüsü yada dolmuşun sefer yaptığını hiç gördün mü ? Paran varsa araba kiralarsın yada taksi tutarsın...Türkiyenin turistik bölgelerinde dolmuş otobüs çalışıyor niye ? O bölgelerde insanlar yaşıyor yaz kış kalıyorlar...Okulu , çarşısı , avm si , sineması , hastanesi , pastanesi herşeyleri var...kısaca bir zamanların kuş uçmaz kervan geçmez tabiriyle bahsettikleri yerler doldu...Yazılıkaya biraz bu konuda geri kalmış bir bölgede , yatırım yapılmadığı için o bölgeye belki ileriki zamanlarda bişeyler yapılabilirse gidilir...Yoksa hayal...

osman yıldırım

19 Ocak 2018 10:23
şu anki başkanın yıllardır çok müspet birşey yaptığını görmedim Karaca'nın mirasını yedi oda üyelerinin çoğunun gazetelerden resmini tanıyabildiği biri oldu esnaf için en küçük bir eylemi olmadı bizde bir başkanlığa talip olan insanın hizmet etmeyi düşünmesi, her kesime ulaşmaya çalışması,ciddi anlamda projelerinin olması lazım.ama siyasetle uğraşanlardan tutun Herkes menfaat için geliyor maalesef

Harman

18 Ocak 2018 07:24
Siteyi inceledim. Biraz eksikleri olsada güzel bir site olmuş. Zaman içinde geliştirilirse Şehirimiz için güzel bir almanak olur. Tebrikler...

turist

18 Ocak 2018 18:44
Belli ki para dan anlıyorlar ancak turizm den anlamıyorlar. Öncelikle şu eses taraftarlarının vandallağını ve rakip taraftarları köşe başında yakalayıp tartaklamalarını engelleyin. Tinerci, jiletçi tayfayı ayıklayın. Her iki haftada bir gelecek olan deplasman takımına misafirperverlik yapın. 2-3 bin hatta 5 bin bilet ayırın. Şehri 2 haftada bir karnaval alanına çevirin. Ondan sonra bakın esnafınızın cebi nasıl doluyor!

Başkanlığa en uygun aday

18 Ocak 2018 06:28
Sayın gülerdir .Eskişehire .çok hizmetleri dokundu.Bu çalışmasıda inşallah başarıya ulaşır

Turizm Gözlemcisi

19 Ocak 2018 09:17
Sayın Metin GÜLER' e Eskişehir'e yapmış olduğu katkıları ve hizmetleri için teşekkür ediyorum. Site Eskişehir'i bilmeyenler için yararlı olmuş.Tabi zaman içerisinde daha da iyi olacaktır. Ben de eski turizmci olarak '' TURİZMDE İLKE TERTEMİZ ÜLKE '' sloganıyla şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin iyi izlenim yakalayarak ve tekrar gelmelerini sağlamak için temizlik konusunda yerli halkın daha duyarlı olmasını istiyorum. Avrupa da sokaklarda sigara içene polis ceza kesiyor. Hele bir de turist olarak gidip o hatayı yaptıysanız yandınız...Şehrimizde ne oluyor ? ki başıma geldi vatandaşa yere neden sigara attın ve tükürdün dedim bana tabanca çekti tehdit etti...Yok ceza evinden yeni çıkmışmış asabı bozukmuş muş....benim ayaklarıma sıkarmış mış da mış mış...be şerefsiz diyorum silah taşıyınca kendinizi bir bok mu sanıyorsunuz....bana ne kardeşim...önüne gelene sen silah ver , önüne gelen ruhsatsız silah kullansın , av malzemeleri satan yerler parayla kurusıkı silah satsın ohhh ne ala memleket...sen otele gidince resepsiyon senin kimlik bilgilerini emniyete yolluyorsa , av malzemeleri satan dükkan sahipleride bu tip kurusıkı tabanca alanların kimliklerini emniyete bildirsin...dikkat edin KURUSIKI diyorum yanlış anlaşılmasın...diğerleri zaten ruhsatsız kullanılması suçtur...konuya bak nereye geldi neyse fazla uzatmayalım...şehir magandaları da turizme pislik bulaştıran ruh hastası insanlar...bazen görüyorum hangi ülke olduğunu söyleyim UKRAYNA...vizesiz giriş çıkış olunca önüne gelen tabiri caizse maganda türkler orada Türkiyede yaptığı kıro kıro hareketleri , davranışları sataşmaları konuşmaları tanımadığı ülkenin insanlarına yapıyor ve dükkan sahibi bayana yada erkeğe '' DO YOU LİKE TURKEY , DO YOU LİKE TURKISH MAN '' diyerek zorla kendilerine cevap vermelerini istiyor eğer istemeye istemeye de olsa YES I LİKE dedirttip çak adamım elden gel gibi terbiyesiz hoş olmayan hareketleri yapıyorlar...bu şerefsiz insanlar yüzünden TÜRKİYE VE TÜRKLER karalanıyor...TÜRK'üm diyince sen bile TÜRK olduğundan utanıyorsun...zaten ülkeye girişte sizi TÜRK sünüz diye 1 saat sorguya alıyorlar...ben bu tip şeylerin yapılmasından utanıyorum....yaaa kardeşim masum insanlar neden suçlu gibi işlem görüyor yurt dışında...ha bişey daha taksiye bindiniz 7 liralık yolu türküm deyince 70 liraya götürüyorlar....yazıklar olsun ya BAŞIMIZDAKİLER YÜZÜNDEN yurtdışında bile kötü muamele görüyoruz...
BİRLİĞE VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR
BİRLİĞE VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR
Eskişehir Şoförler ve Otomobilciler Odasını ziyaret eden Vali Özdemir Çakacak, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Suat Er ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya gelerek, odaların önemine değindi.
ESKİ KOMİSERE FETÖ GÖZALTISI
ESKİ KOMİSERE FETÖ GÖZALTISI
Eskişehir'de FETÖ/PDY’ye yönelik düzenlenen operasyonda, hakkında gözaltı kararı bulunan ve meslekten ihraç edilen eski komiser yakalandı.
 ESKİŞEHİRLİ DOKTOR  EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
ESKİŞEHİRLİ DOKTOR EVİNDE ÖLÜ BULUNDU
Kocaeli'de özel bir hastanede görev yapan Eskişehirli, Psikiyatri Uzmanı Dr. Nihat Zincir, evinde ölü bulundu.
MAHKEME KARARINA UYMAK ZORUNDAYIZ
MAHKEME KARARINA UYMAK ZORUNDAYIZ
Büyükşehir Belediye Meclisinde, AK Parti Meclis Üyeleri yol harcamalarına katılma payı alma konusunun olduğu 1. ve 2. maddelerde çekimser kaldı.
DİKKAT! O CADDE 4 GÜN TRAFİĞE KAPATILIYOR
ŞEHRİMİZE TEMİZ YATIRIMLAR  FİNANSE EDİN
ŞEHRİMİZE TEMİZ YATIRIMLAR FİNANSE EDİN
Eskişehir Kent Konseyi Toplantı Salonu'nda bir araya gelen Çevre ve Yaşam Platformu üyeleri, Termik Santrali istemediklerini bir kez daha haykırdı.
KRİZİN FATURASINI  VATANDAŞ ÖDEMEMELİ
KRİZİN FATURASINI VATANDAŞ ÖDEMEMELİ
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, iki günlük ziyaret için bulunduğu Konya Ereğli’de Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütünü ziyaret ederek partililerle buluştu.
ŞEHİR HASTANESİ'NİN YOLU ASFALTLANIYOR
ŞEHİR HASTANESİ'NİN YOLU ASFALTLANIYOR
Odunpazarı Belediyesi, yakında hizmete gireceği açıklanan Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolları ve çevresindeki yollarda asfalt çalışması yaptı.
57 HAVACI ASKERİN SAVUNMALARI ALINIYOR
57 HAVACI ASKERİN SAVUNMALARI ALINIYOR
Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) üye oldukları öne sürülen 58 havacı askerin yargılanmasına başlanıldı.