ETO'DAN TURİZM PROJESİ

17 Ocak 2018 12:35
ETO'DAN TURİZM PROJESİ

Eskişehir Ticaret Odası (ETO) tarafından kent turizmine katkı sağlamak için "Eskişehir'i çok seveceksin hep geleceksin" sloganıyla kampanya başlatıldı.

Bu kapsamda kurulan ve kente gelecek turistlere çeşitli konaklama imkanları sunan "hepgeleceksin.com" internet sitesinin tanıtımı yapıldı. ETO Başkanı Metin Güler, bir otelde düzenlenen tanıtım toplantısında, kentin turizm aktörleriyle bir araya gelerek bir tanıtım ve turizm kampanyası hazırlamaya karar verdiklerini söyledi. Amaçlarının kent ekonomisine katkı sağlamak olduğunu belirten Güler, öncelikle kampanya dönemini ve hedef kitleyi tespit ettiklerini dile getirdi. 30-45 yaş aralığında, İstanbul, Ankara, İzmir ve Konya'da yaşayan, eğitimli, gelir düzeyi iyi, seyahat etmeyi seven, internet kullanımı yüksek, ulaşım açısından Eskişehir'e erişim potansiyeli olan çocuklu aileleri hedef kitle olarak belirlediklerini anlatan Güler, şöyle devam etti: "Facebook, Instagram, Youtube ve Twitter sayfaları hazırlandık. Kampanyayla Eskişehir'e yılda 2,8 milyon turist çekmeyi hedefliyoruz. Kentin özelliklerini ayrıştırmadan, genç ve çocuklu ailelere 19 Ocak-4 Şubat tarihleri arasına rastlayan sömestir tatilinde, konaklama ve etkinlikler özelinde cazip gelebilecek indirimler, fırsatlar ve toplu avantajlar sağlamak için girişimlerde bulunduk." Konserler, tiyatrolar, çocuk tiyatroları, sergiler ve çocuklara yönelik eğitimlerden oluşan bir program hazırladıklarını, 50'nin üzerinde etkinlik planladıklarını belirten Güler, kentin tanıtımını yıl boyunca sürdüreceklerini kaydetti.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Doğa Sever

18 Ocak 2018 10:21
Bir de ; "Yazılıkaya'ya nasıl gidilir?" sorununu çözülebilirse! Ziyaretçiler hızlı trenle başka illerden Eskişehir'e gelebiliyor ama Yazılıkaya'ya bölgesine gidemiyorlar.

deniz

19 Ocak 2018 13:36
Doğa sever rumuzlu arkadaşım '' YAZILIKAYA '' ya nasıl gidilir sorunu çözülmez...Biraz sana bilgi vereyim...Tarihi yerler genellikle turlarla geziliyor...Arabası olan da araba ile gidiyor...Hiç tura katılıp gezdin mi bilmiyorum ama tarihi bir yere belediye otobüsü yada dolmuşun sefer yaptığını hiç gördün mü ? Paran varsa araba kiralarsın yada taksi tutarsın...Türkiyenin turistik bölgelerinde dolmuş otobüs çalışıyor niye ? O bölgelerde insanlar yaşıyor yaz kış kalıyorlar...Okulu , çarşısı , avm si , sineması , hastanesi , pastanesi herşeyleri var...kısaca bir zamanların kuş uçmaz kervan geçmez tabiriyle bahsettikleri yerler doldu...Yazılıkaya biraz bu konuda geri kalmış bir bölgede , yatırım yapılmadığı için o bölgeye belki ileriki zamanlarda bişeyler yapılabilirse gidilir...Yoksa hayal...

osman yıldırım

19 Ocak 2018 10:23
şu anki başkanın yıllardır çok müspet birşey yaptığını görmedim Karaca'nın mirasını yedi oda üyelerinin çoğunun gazetelerden resmini tanıyabildiği biri oldu esnaf için en küçük bir eylemi olmadı bizde bir başkanlığa talip olan insanın hizmet etmeyi düşünmesi, her kesime ulaşmaya çalışması,ciddi anlamda projelerinin olması lazım.ama siyasetle uğraşanlardan tutun Herkes menfaat için geliyor maalesef

Harman

18 Ocak 2018 07:24
Siteyi inceledim. Biraz eksikleri olsada güzel bir site olmuş. Zaman içinde geliştirilirse Şehirimiz için güzel bir almanak olur. Tebrikler...

turist

18 Ocak 2018 18:44
Belli ki para dan anlıyorlar ancak turizm den anlamıyorlar. Öncelikle şu eses taraftarlarının vandallağını ve rakip taraftarları köşe başında yakalayıp tartaklamalarını engelleyin. Tinerci, jiletçi tayfayı ayıklayın. Her iki haftada bir gelecek olan deplasman takımına misafirperverlik yapın. 2-3 bin hatta 5 bin bilet ayırın. Şehri 2 haftada bir karnaval alanına çevirin. Ondan sonra bakın esnafınızın cebi nasıl doluyor!

Başkanlığa en uygun aday

18 Ocak 2018 06:28
Sayın gülerdir .Eskişehire .çok hizmetleri dokundu.Bu çalışmasıda inşallah başarıya ulaşır

Turizm Gözlemcisi

19 Ocak 2018 09:17
Sayın Metin GÜLER' e Eskişehir'e yapmış olduğu katkıları ve hizmetleri için teşekkür ediyorum. Site Eskişehir'i bilmeyenler için yararlı olmuş.Tabi zaman içerisinde daha da iyi olacaktır. Ben de eski turizmci olarak '' TURİZMDE İLKE TERTEMİZ ÜLKE '' sloganıyla şehrimize gelen yerli ve yabancı turistlerin iyi izlenim yakalayarak ve tekrar gelmelerini sağlamak için temizlik konusunda yerli halkın daha duyarlı olmasını istiyorum. Avrupa da sokaklarda sigara içene polis ceza kesiyor. Hele bir de turist olarak gidip o hatayı yaptıysanız yandınız...Şehrimizde ne oluyor ? ki başıma geldi vatandaşa yere neden sigara attın ve tükürdün dedim bana tabanca çekti tehdit etti...Yok ceza evinden yeni çıkmışmış asabı bozukmuş muş....benim ayaklarıma sıkarmış mış da mış mış...be şerefsiz diyorum silah taşıyınca kendinizi bir bok mu sanıyorsunuz....bana ne kardeşim...önüne gelene sen silah ver , önüne gelen ruhsatsız silah kullansın , av malzemeleri satan yerler parayla kurusıkı silah satsın ohhh ne ala memleket...sen otele gidince resepsiyon senin kimlik bilgilerini emniyete yolluyorsa , av malzemeleri satan dükkan sahipleride bu tip kurusıkı tabanca alanların kimliklerini emniyete bildirsin...dikkat edin KURUSIKI diyorum yanlış anlaşılmasın...diğerleri zaten ruhsatsız kullanılması suçtur...konuya bak nereye geldi neyse fazla uzatmayalım...şehir magandaları da turizme pislik bulaştıran ruh hastası insanlar...bazen görüyorum hangi ülke olduğunu söyleyim UKRAYNA...vizesiz giriş çıkış olunca önüne gelen tabiri caizse maganda türkler orada Türkiyede yaptığı kıro kıro hareketleri , davranışları sataşmaları konuşmaları tanımadığı ülkenin insanlarına yapıyor ve dükkan sahibi bayana yada erkeğe '' DO YOU LİKE TURKEY , DO YOU LİKE TURKISH MAN '' diyerek zorla kendilerine cevap vermelerini istiyor eğer istemeye istemeye de olsa YES I LİKE dedirttip çak adamım elden gel gibi terbiyesiz hoş olmayan hareketleri yapıyorlar...bu şerefsiz insanlar yüzünden TÜRKİYE VE TÜRKLER karalanıyor...TÜRK'üm diyince sen bile TÜRK olduğundan utanıyorsun...zaten ülkeye girişte sizi TÜRK sünüz diye 1 saat sorguya alıyorlar...ben bu tip şeylerin yapılmasından utanıyorum....yaaa kardeşim masum insanlar neden suçlu gibi işlem görüyor yurt dışında...ha bişey daha taksiye bindiniz 7 liralık yolu türküm deyince 70 liraya götürüyorlar....yazıklar olsun ya BAŞIMIZDAKİLER YÜZÜNDEN yurtdışında bile kötü muamele görüyoruz...
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
İŞTE CHP’NİN ESKİŞEHİR ADAYLARI
CHP’nin Eskişehir milletvekili adayları belirlendi.
RÜŞVET OLARAK  VAAD VERİYORLAR
RÜŞVET OLARAK VAAD VERİYORLAR
Demokrat Parti haftalık toplantısı Nazım Dölekçekiç başkanlığında bugün gerçekleştirildi. Dölekçekiç erken seçimi değerlendirerek, “Yapamadıklarını, rüşvet olarak seçim vaadi haline getirdiler” dedi.
SOMUT ADIMLAR  ATILMALIDIR
SOMUT ADIMLAR ATILMALIDIR
Saadet Partisi haftalık toplantısı bugün gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Saadet Partisi Milletvekili aday adayı Muhammed Ali Köse Filistin konusunda somut adımlar atılması gerektiğini söyledi.
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
LİSELİ ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜK BAŞARI
Eskişehir Şehit Murat Tuzsuz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, okulda tasarımını yaptıkları İnsansız Hava Aracı (İHA) ile Uluslararası Robot Yarışmasında dünya ikincisi olarak büyük bir başarı örneği gösterdiler.
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
SANAYİ HAK ETTİĞİ DEĞERİ GÖRMÜYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Celalettin Kesikbaş ve Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Başkanı Nadir Küpeli'yi ziyaret etti.
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
ŞEHİTLERİN HATIRALARINI YAŞATTILAR
Eskişehir Ülkü Ocakları, Eskişehirli şehitlerin hatıralarını 'Cennet Taburu' sergisinde yaşattı. Taşbaşında gerçekleştirdikleri fotoğraf sergisine çok sayıda vatandaş katıldı. Şehitlerin fotoğraflarını sergide gören vatandaşlar duygu dolu anlar yaşadı.
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
RAMAZAN BEREKETİ PAYLAŞILDI
Odunpazarı Belediyesi, Ramazan Ayı’nın ilk gününden itibaren her akşam iftar yemeği düzenliyor.
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
ÇANKAYA'DA YOLLAR ASFALTLANDI
Odunpazarı Belediyesi sorunsuz bir üst yapı parolasıyla çalışmalarına devam ediyor. Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri gerçekleştirdikleri çalışmalar kapsamında Çankaya Mahallesi’nde asfalt çalışması gerçekleştirdi.
19 MAYIS COŞKUSU
19 MAYIS COŞKUSU
Türk Eğitim Derneği (TED) 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlediği Gençlik Festivali kapsamında 15 bin kişilik dev bir kadro ile geçit töreni düzenledi.