ESOGÜ'YE HUKUK FAKÜLTESİ

Son Güncelleme : 07 Aralık 2018 09:12
ESOGÜ'YE HUKUK FAKÜLTESİ

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla, 9 yeni fakülte ve yüksekokul kuruldu. Yeni fakülteler arasında Eskişehir Osmangazi Üniveristesi Hukuk Fakültesi de yer alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın fakülte ve yüksekokullara ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı. Söz konusu kararla kurulan yeni fakülte ve yüksekokullar şunlar: Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde İletişim Fakültesi, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde Yabancı Diller Yüksekokulu, Ege Üniversitesinde Birgivi İslami Bilimler Fakültesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde Bor Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sağlık Bilimleri Üniversitesinde Kerkük Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ile Cerablus Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu kuruldu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

bekir yıldırım

07 Aralık 2018 11:24
ülkenin ihtiyacı varmı yokmu habire aç babam aç ne olacak 10 yıl sonra bu çocuklar piyasayı kapmış avukat yanında katiplik yapacaklar.

veli

07 Aralık 2018 10:34
yer gök hukukçu oldu. ama adalet çukurda...

Bilal

07 Aralık 2018 14:23
Ülkede adalet olmadıktan sonra hukuk fakültesi açmışsın ne işe yarayacak

halil

08 Aralık 2018 10:00
Yılda 10 binden fazla hukuk fakülteleri mezun veriyor. O kadar da mühendis. Bırakın İşi, stajı yapacak işletme bulamıyorsun. 500 puana da hukukçu-mühendis oluyorsun 200 puana da. mezunlar travma yaşıyor.

semih

07 Aralık 2018 14:48
halka kapalı park olur mu? seramik park neden vatandaşlara yasak! olacak şey değilll
UÇUCU MADDE UYARISI
UÇUCU MADDE UYARISI
Kimya Mühendisleri Odası Eskişehir Bölge Temsilciliği Başkanı Kenan Çalışır, piyasada rahatlıkla temin edilebilen uçucu maddelerin satışlarına sıkı denetimlerin getirilmesi ve madde bağımlılığıyla ilgili rehabilitasyon merkezlerinin artması gerektiğini belirtti.
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
TEKNİSYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kütahya'da ormanlık alanda yollarını kaybeden 4 elektrik dağıtım şirketi görevlisi teknisyen, mahsur kaldıkları bölgeden Eskişehir 1. Ana Jet Üstü Kotutanlığı'ndan bölgeye gönderilen helikopterle kurtarıldı. 
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
KAPANAN YOLLAR ULAŞIMA AÇILDI
Eskişehir'de etkili olan yoğun kar yağışı sonucu kapanan yollar arasında bulunan Eskişehir-Sarıcakaya karayolu, Karayolları ve Sarıcakaya Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmasıyla tekrar ulaşıma açıldı. 
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
ÇAKIRÖZER DESTEK İSTEDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Çağlan Kayapınar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer, hem partisinin belediye başkan adayları için destek istedi.
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
GENÇLER GELECEĞİMİZİN TEMİNATI
Vali Özdemir Çakacak, TBMM ve Millî Eğitim Bakanlığı 16. Dönem İl Öğrenci Meclisi Başkanı Anıl İhsan Uslu ve çalışma grubu arkadaşlarını makamında kabul etti.
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
ODUNPAZARI'NDAN KAR MESAİSİ
Önceki gün yoğunlaşan kar yağışına etkili ve yerinde müdahale etmek isteyen Odunpazarı Belediyesi Fen İşleri, Temizlik İşleri ve Park Bahçeler Müdürlüğü personel ve araçlarını seferber ederek karla mücadele ekibi oluşturdu.
MEMURLAR BORDRO YAKTI
MEMURLAR BORDRO YAKTI
Enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını savunan memurlar dün bordro yaktı. Memurlar “Maaşlarımıza yapılan zamlar cebimize girmeden eriyecek” diyerek tepkilerini dile getirdiler.
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
ESKİŞEHİR-BURSA YOLUNDA O ANLAR
Eskişehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle araçlar yollarda kaldı. Karayolu üzerinde mahsur kalan İbrahim Ölçer isimli sürücü ise, yol durumunu anlattığı görüntüyü sosyal medyada paylaştı. 
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.