ESOGÜ'DE KADIN SEMPOZYUMU

13 Ekim 2017 16:56
ESOGÜ'DE KADIN SEMPOZYUMU

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Kadın Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin (ESKAM) düzenlediği ‘Çalışma Hayatında Kadın’ temalı ‘1. Uluslararası Kadın Araştırmaları Sempozyumu’ ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde başladı.

İki gün sürecek sempozyumun açılışında konuşan ESKAM Müdürü ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Hülyam Kurt, ülkeler ekonomileri, siyasetleri, sosyal hayatları ve demokrasileri ile gelişirken bu gelişim sürecine kadınların desteğinin göz ardı edilemeyeceğini söyledi. Kadının ilerlemesinin sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu olmadığını vurgulayan Prof. Dr. Hülyam Kurt, bu konunun adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin de tek yolu olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Hülyam Kurt demokratik ve ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, istihdam ile etkinliklerinin artırılması; eğitim, sağlık, siyaset, hukuk ve benzeri alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanıyor olabilmelerinin büyük önem arz ettiğini söyledi.

Son derece etkili


ESOGÜ Rektörü ve Sempozyum Onursal Başkanı Prof. Dr. Hasan Gönen, milletlerin uygarlığının toplumda kadına verilen değerle ölçülebileceğinin tartışılmaz bir gerçek olduğunu belirterek, bu olguyu yeterince anlayamamış toplumların gelişemediğini ve ilerleyemediğini söyledi. Kadının aile ve toplum arasında bir köprü görevi gördüğünü ifade eden Prof. Dr. Hasan Gönen, kadının sosyal sistemin ilerleyişine katkısının son derece büyük olduğunu ve bu nedenle sadece çocuğun topluma hazırlanmasında değil, ailede sağlıklı bir iletişim ortamının kurulmasında da son derece etkili olduğunu kaydetti. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
BORSA ÜYELERİNE KREDİ FIRSATI
Eskişehir Ticaret Borsası (ETB) Başkanı Ömer Zeydan'ın girişimi sonucu üyelere düşük faizli yeni bir kredi kullanma fırsatı kazandırıldı.
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
HAMAMYOLU'NDA AŞURE DAĞITILDI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Hamamyolu Caddesi’nde aşure dağıttı.
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
İHALE AK PARTİLİLERE Mİ VERİLDİ?
CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Akın Sallarel, Şehir Hastanesinin kantin ihalesinin AK Partili bir yöneticiye verildiği iddialarının doğru olup olmadığını sordu.
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
BU ÇOCUKLARI GÖREN YOK MU?
Yeni eğitim öğretim yılının başlamasının üzerinden bir hafta geçmesine rağmen Eskişehir’de onlarca öğrenci hala okullarına başlayamadı.
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
15 YAŞINDA SUÇ MAKİNESİ
Eskişehir'de, hırsızlık sonucu elde ettikleri ziynet eşyası ve paraların listesini yaptıkları tespit edilen ve yaklaşık 700 suç kaydı bulunan çocuk eğitimevi firarisi iki kardeş ile çalıntı malları satın aldığı iddia edilen zanlı yakalandı.
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
BÜTÜN ZALİMLERİ LANETLİYORUZ
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı ve Hacı Bektaş Veli derneğini belediyelerin de katkılarıyla 19. Geleneksel Aşura ve Yemek Günü etkinliği düzenlendi.
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
EL ELE GÜVENLİ GELECEĞE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 'El ele güvenli geleceğe' projesi kapsamında 10 bin kişiye uyarıcı el broşürü dağıttı.
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
FETÖ ABLASI TUTUKLANDI
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)'ye yönelik düzenlenen operasyonda bir kadın tutuklandı. 
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
DEPREM UZMANINDAN KORKUTAN UYARI
Deprem uzmanı Kadir Sütçü, 2019 yılı için Türkiye’de 7 büyüklüğünde depremler olabileceğini söyledi.