ESOGÜ'DE BİLGİLENDİRME STANDI

11 Ocak 2017 16:45
ESOGÜ'DE BİLGİLENDİRME STANDI

ESOGÜ Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde, Hastane Halkla İlişkiler Birimi desteğiyle Türk Tıp Öğrencileri Birliği (TURKMSIC) tarafından prostat kanseri hakkında bilgilendirme standı açıldı.

Hastane poliklinikler girişinde açılan stantta, prostat kanserinin Türkiye’deki son verilere göre 40 yaş üzeri erkeklerde en sık görülen 2. kanser türü olduğu belirtildi. Stantta halkı bilinçlendirmek için broşürler de dağıtılırken; prostat kanserinin tanımı, belirtileri, erken teşhisinin önemi, muayenesi ve tedavisinin nasıl yapıldığı anlatıldı. Ayrıca prostat kanserine yönelik radyoterapi ve hormon tedavilerinin erkeklerin cinsel sağlığına etkisinden bahsedildi. Belirtileri taşıdığı düşünülen kişilere, Üroloji Polikliniği’ne giderek gereken muayeneleri yaptırmaları tavsiye edildi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

DARBECİLERİN HEDEFİNDEYMİŞ
DARBECİLERİN HEDEFİNDEYMİŞ
15 Temmuz darbe girişimi esnasında Genelkurmay Karargahı'nda yaşanan eylemlere ilişkin, aralarında sözde Yurtta Sulh Konseyi üyelerinin de yer aldığı 221 kişinin yargılanması başlandı.
REKTÖR GÖNEN EMPATİ KURDU
ZORLA FUHUŞ İDDİASI
ZORLA FUHUŞ İDDİASI
 Eskişehir’de bir kadın, birlikte yaşadığı şahıs tarafından darp edildiği, para karşılığında zorla erkeklere pazarladığı ve tecavüze uğradığını iddiası ile jandarmaya başvurdu.
ARKADAŞ DESTEĞİ
ARKADAŞ DESTEĞİ
Geçirdiği trafik kazası sonrası göz altlarında morluklar oluşan arkadaşlarına destek olan iki kız öğrenci, gözlerinin altını mor renge boyadı.
KUMAR BASKINI
KUMAR BASKINI
Eskişehir'de Kalp Piliyle Yaşayanlar Derneğine düzenlenen operasyonda kumar oynadıkları tespit edilen 20 kişi ile hakkında dolandırıcılık suçundan yakalama kararı bulunan dernek başkanı gözaltına alındı.
ODUNPAZARI'NIN  SÜPER BABALARI
TAPU KADASTRO 170 YAŞINDA
GÖZYAŞLARI İÇİNDE UĞURLANDI
GÖZYAŞLARI İÇİNDE UĞURLANDI
Eskişehir’de, fotoğraf çekinmek için çıktığı yük trenin üstünde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybeden genç kız, bugün son yolculuğuna uğurlandı.
FETÖ SANIĞINDAN SKANDAL İFADE
FETÖ SANIĞINDAN SKANDAL İFADE
Eskişehir'de, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) örgütlenmesine yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 26'sı tutuklu 35 sanığın yargılanmasına başlandı.