ESOGÜ'DE BAŞARILI OPERASYON

14 Mart 2017 16:34
ESOGÜ'DE BAŞARILI OPERASYON

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde aort baloncuğu (anevrizması) patlamadan tedavi edildi.

ESOGÜ Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Behçet Sevin, konu ile ilgili açıklamasında, karın içi bölgedeki aort isimli ana atar damarın baloncuk yapmasınıntoplumun yaklaşık olarak yüzde 4-5 oranında ve sıklıkla 60-85 yaş grubunda görüldüğünü belirtti. Hastalığın bu kadar ihmal edilmesine bağlı olarak bacak damarlarını da etkileyerek balonlaşma ve damar çatlamasına neden olmuştur. Hastamız da açık cerrahi yöntemiyle yapılacak olan damar ameliyatının riskinin yüksek olması nedeniyle kapalı yöntemle (kasıktan gönderilen sentetik damar, EVAR) karın içi baloncuğu düzelttikten sonra sağlam olan sol bacağından, sağ taraftaki bacağına suni damar bypass (köprüleme) yapılarak hastanın bacağının canlılığı korundu." dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yusuf Kaplan

15 Mart 2017 11:48
Cengiz Ovali Hoca yi da unutmamak lazım. Geleceğin parlak Profesörü olacak İNŞALLAH! Allahtan başarılarınızın devamını diliyorum. Ellerinize sağlık!

Vedat

14 Mart 2017 19:13
Dr beye ekibine çok teşekkür ederim.Başarılarının devamını dilerim.

Hasta yakini

18 Mart 2017 11:28
Cengiz Ovali Hoca da evar uygulamasında Eskisehir'de ilk'lerdendir. Ve ilkeli'lerdendir. Babamıza şifa verdiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hatasız tamamlanan operasyon sonrasındaki kontrollerde de her şeyin yolunda olduğunu gördük...

ergin

15 Mart 2017 08:28
Allah başımızdan eksik etmesin, böyle emek veren bütün sağlık personelini canı gönülden kutluyorum

Gürbüz

14 Mart 2017 19:19
Başhekim Bülent beye ve ameliyat hane ekibine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. PERFUZYONİST arkadaşlara teşekkür ederim

Es Es

14 Mart 2017 17:30
Ben Tıp fakültesinde Prof.Dr.Sadettin beyi tanıyorum eşimin hayatını kurtardı ,bu haberi görünce aklıma geldi bu vesile ile kendisine tekrar teşekkür ediyorum .Mükemmel insan .

Ayşe

15 Mart 2017 12:13
Prof.Dr.Bülent TÜNERİR Beye ve Yrd.Doç.Dr.Aykut ŞAHİN Beyede ve Yoğum Bakım Hemşirelerine çok teşekkür ederim.
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
ESKİŞEHİR İÇİN FIRTINA UYARISI
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.