ESOGÜ'DE BAŞARILI OPERASYON

14 Mart 2017 16:34
ESOGÜ'DE BAŞARILI OPERASYON

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesinde aort baloncuğu (anevrizması) patlamadan tedavi edildi.

ESOGÜ Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Behçet Sevin, konu ile ilgili açıklamasında, karın içi bölgedeki aort isimli ana atar damarın baloncuk yapmasınıntoplumun yaklaşık olarak yüzde 4-5 oranında ve sıklıkla 60-85 yaş grubunda görüldüğünü belirtti. Hastalığın bu kadar ihmal edilmesine bağlı olarak bacak damarlarını da etkileyerek balonlaşma ve damar çatlamasına neden olmuştur. Hastamız da açık cerrahi yöntemiyle yapılacak olan damar ameliyatının riskinin yüksek olması nedeniyle kapalı yöntemle (kasıktan gönderilen sentetik damar, EVAR) karın içi baloncuğu düzelttikten sonra sağlam olan sol bacağından, sağ taraftaki bacağına suni damar bypass (köprüleme) yapılarak hastanın bacağının canlılığı korundu." dedi.

Yorumlar (7) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Yusuf Kaplan

15 Mart 2017 11:48
Cengiz Ovali Hoca yi da unutmamak lazım. Geleceğin parlak Profesörü olacak İNŞALLAH! Allahtan başarılarınızın devamını diliyorum. Ellerinize sağlık!

Vedat

14 Mart 2017 19:13
Dr beye ekibine çok teşekkür ederim.Başarılarının devamını dilerim.

Hasta yakini

18 Mart 2017 11:28
Cengiz Ovali Hoca da evar uygulamasında Eskisehir'de ilk'lerdendir. Ve ilkeli'lerdendir. Babamıza şifa verdiği için kendisine çok teşekkür ediyoruz. Hatasız tamamlanan operasyon sonrasındaki kontrollerde de her şeyin yolunda olduğunu gördük...

ergin

15 Mart 2017 08:28
Allah başımızdan eksik etmesin, böyle emek veren bütün sağlık personelini canı gönülden kutluyorum

Gürbüz

14 Mart 2017 19:19
Başhekim Bülent beye ve ameliyat hane ekibine ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederim. PERFUZYONİST arkadaşlara teşekkür ederim

Es Es

14 Mart 2017 17:30
Ben Tıp fakültesinde Prof.Dr.Sadettin beyi tanıyorum eşimin hayatını kurtardı ,bu haberi görünce aklıma geldi bu vesile ile kendisine tekrar teşekkür ediyorum .Mükemmel insan .

Ayşe

15 Mart 2017 12:13
Prof.Dr.Bülent TÜNERİR Beye ve Yrd.Doç.Dr.Aykut ŞAHİN Beyede ve Yoğum Bakım Hemşirelerine çok teşekkür ederim.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında biri çocuk 2 kişi hayatını kaybederken, 2'si ağır 5 kişi de yaralandı. 
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
VATANDAŞI DİNLEMEK GÖREVİMİZ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay ilçe gezilerine Beylikova ile devam etti. Günay’ın ilk durağı Batman’da şehit düşen Jand. Uzm. Çvş. Neşet Gök’ün baba ocağı oldu.
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
KRİZ VATANDAŞIN MİDESİNDE
Demokrat Parti (DP) haftalık toplantısı dün DP İl Başkanı Nazım Dölekçekiç başkanlığında gerçekleştirildi. Ekonomi hakkında konuşan Dölekçekiç, “Ekonomik kriz vatandaşın midesinde” dedi.
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
TERÖR EN BÜYÜK SORUN
Saadet Parti(SP) haftalık toplantısı dün SP Mali İşler Başkanı Hikmet Çakır başkanlığında gerçekleştirildi.
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
ESKİŞEHİR'DEN ZAFERLE ÇIKACAĞIZ
Büyük Birlik Partisi Eskişehir 8. Olağan Kongresi,dün BBP Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici'nin katılımıyla gerçekleşti. Yerel seçimlerde kendi partilerinden aday çıkaracaklarını söyleyen Destici, “ Eskişehir'de zaferle çıkacağız” dedi.
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
TÜRK MİLLETİYLE DALGA GEÇİLİYOR
İYİ Parti İl Başkanı Ramis Tunca “Et fiyatlarındaki artış zenginlikten çok et yememizden kaynaklanıyor olarak açıklanıp Türk Milleti ile dalga geçilmiştir” dedi.
ESERLERİNİ TANITIYOR
ESERLERİNİ TANITIYOR
İstanbul’da atölyesi bulunan ve 18 yıldır ürettiği el sanatları eserleri ile 11 sergi açan Gelengül Filiz, şehir şehir gezerek el emeği ürünlerini vatandaşlara tanıtıyor.
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
SOSYAL PROJELERE DESTEK VERECEĞİZ
Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi “Alzheimer’in Hastalık ve Sosyal Boyutu” konulu etkinliğe ev sahipliği yaptı.
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
YABANCI ÖĞRENCİLERE İKAMET SEMİNERİ
Yunus Emre Uluslararası Öğrenci Derneği (YUDER) tarafından düzenlenen kardeşlik sohbetinde yabancı öğrencilere bazı bilgiler verildi.