ESOGÜ ÖNCÜ ÜNİVERSİTE

06 Kasım 2018 15:53
ESOGÜ ÖNCÜ ÜNİVERSİTE

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) 2018-2019 Akademik Yılı Açılış Töreni, ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Tek ihtiyacımız çalışmak

Açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından ESOGÜ Türk Halk Müziği Korosu katılımcılara konser verdi. Daha sonra ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak açılış konuşmasını yaptı. 48 yıldır ESOGÜ’nün topluma öncü bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerlemeye devam ettiğini söyleyen Rektör Şenocak, "Eskişehir Osmangazi Üniversitesi topluma öncü, ulusal ve uluslararası ölçekte tanınır ve tercih edilir bir araştırma üniversitesi olma yolunda ilerlemeye devam etmektedir. Her zaman olduğu gibi bugün de tek ihtiyacımız çalışmak çalışmak ve daha çok çalışmaktır" dedi.

Lokomotif şehir

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak ise, "Ülkemizin gelişmesindeki, büyümesindeki lokomotif illerden biri Eskişehir’dir. Eskişehir; sanayi, ticaret, kültür, sanat şehri olmasının yanında aynı zamanda bir üniversite şehridir. Üniversiteler şehirlerin gelişmesinde, kalkınmasında öncü rol oynayan kuruluşlardır" diye konuştu. Açılış töreni akademik yılın ilk dersinin verilmesi ile tamamlandı. Öte yandan açılış törenine; Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

honlu

07 Kasım 2018 07:11
bu okuldan mezun birisi olarak, okurken de mezuniyet sonrası da ben bir öncülüğünü ne duydum ne gördüm. neyin öncülüğü bu sayın rektör. daha bu yıl yaşanan vahşet aklımızdan çıkmıyor. inşallah onu kastetmiyorsunuzdur.

kamil

06 Kasım 2018 21:49
artık sınavlar başlayacak artık ne açılışı Kasım ayında?

bekir yıldırım

07 Kasım 2018 11:27
akademisyenlerinin öldürülmesindemi öncü? gencecik adamlar idarenin beceriksizliği yüzünden hayatlarını kaybetti. Ne öncüsü?