ESOGÜ AKADEMİK YILI AÇILDI

03 Ekim 2017 15:17
ESOGÜ AKADEMİK YILI AÇILDI

Eskişehir Osmangazi Üniversitesinin (ESOGÜ) 2017-2018 akademik yılı açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde, ESOGÜ Halkbilim ve Uygulama Merkezi Topluluğu'nun konseriyle başlayan tören, öğrenciler adına ESOGÜ Öğrenci Konseyi Başkanı Betül Yaşar'ın konuşmasıyla devam etti.

ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen, törende yaptığı konuşmada, üniversitesinin "maziden geleceğe, bilgiden değere" ilkesiyle çalışmalarını 47 yıldır sürdürdüğünü vurguladı.

ESOGÜ'nün toplumla etkileşimde olan, bilimsel bilgiyi toplumsal faydaya dönüştüren, bilimsel ve teknolojik gelişmelere öncülük yapan bir üniversite olduğunu anlatan Gönen, şöyle konuştu:

"Evresle olmayanın milli faydaya dönüşemeyeceği düşüncesiyle evrensel olanı milli olanla harmanlama gayretindeyiz. Öğrenci merkezli bir üniversite olarak sevgili öğrencilerimizin yönetimde de söz sahibi olmalarına önem veriyoruz.

Üniversitede üretilen ve edinilen bilginin, alınan eğitimin uygulamadan ve eleştirel bakış açısından yoksun olması düşünülemez. Bu noktadan hareketle üniversitemizin iş dünyasına dönük yüzü olan Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi ile üniversite-sanayi işbirlikleri ve gençlere yönelik girişimcilik eğitimleriyle öğrencilerimize yeni bir vizyon kazandırarak onları iş dünyasıyla buluşturuyoruz. Kurulduğumuz andan günümüze vatanını seven ve milletine bağlı gençler yetiştiren ESOGÜ sahip olduğu değerle Türkiye Cumhuriyeti'nin geleceğine ve güçlü Türkiye'nin inşasında üzerine düşeni layıkıyla yerine getirecektir."

Konuşmanın ardından Prof. Dr. Gönen, Savronik A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Işık'a fahri doktora unvanını verdi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
KORKUNÇ CİNAYETE 2 TUTUKLAMA
Eskişehir'de tartıştıkları kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişiden 2'si tutuklandı.
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
ÇEVRE YOLU'NDA KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı. 
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
CİNAYETE 18 YIL HAPİS
Eskişehir'de, daha önceden aralarında husumet bulunan şahsı 5 yerinden bıçaklayarak öldüren sanığa 18 yıl hapis cezası verildi. 
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
KADIN SÜRÜCÜLER TRAFİKTE KAPIŞTI
 Eskişehir'de kadın sürücüler arasında çıkan yol verme kavgası karakolda bitti. 
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
ESKİŞEHİRLİLER YARINA DİKKAT
Aralarında Eskişehir'in de olduğu 4 il için saatteki hızı 80 kilometreye ulaşacak fırtına beklendiği bildirildi.
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
CİNAYET ZANLILARI ADLİYE'DE
Eskişehir'de tartıştıkları madde bağımlısı kişiyi tiner döküp yakarak ölümüne neden oldukları ileri sürülen 4 kişi Adliye'ye sevk edildi.
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.