ESO'DAN KOSGEB ATAĞI

26 Temmuz 2018 16:59
ESO'DAN KOSGEB ATAĞI

Eskişehir'de üreten sanayicilerinin devletten daha çok destek alabilmelerine yönelik çalışmaların değerlendirildiği toplantı yapıldı. ESO ve KOSGEB'in birlikte çalışmalar gerçekleştirerek daha çok sanayiciye ulaşılacağı bildirildi.

KOSGEB ofisi açılacak

Toplantıda ayrıca KOSGEB Taşra Teşkilatı Koordinasyon Müdürü Hasan Şenel ve KOSGEB Uzmanları ESO Üyesi sanayicilerin sorularını yanıtladı. ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, "Oda olarak sanayicilerimizin devletin kurumlarını etkin bir şekilde kullanmasını istiyoruz ve biz de bu konuda çalışmalar başlattık. Bunlardan biri de KOSGEB ile hayata geçireceğimiz ortak çalışmalar olacak. Sanayicilerimiz ile KOSGEB arasındaki köprünün temellerini attık. Artık KOSGEB ile birlikte sahalara ineceğiz ve umuyorum ki Eskişehir için çok güzel şeyler olacak. Ayrıca KOSGEB'in bir iletişim ofisini odamız binası içerisinde açma çalışmalarımız olacak" dedi.

İthalatı yüksek ürünler

Toplantıya katılan KOSGEB Eskişehir İl Müdürü Tarık Yılmaz ise ESO ile birlikte daha fazla sanayicinin istek ve önerilerini yerine getirebilmek adına çalışmalar yapılacağını ifade etti. KOSGEB'in sanayi ve ticaret ile uğraşanlar için önemli kurum olduğuna değinen Yılmaz, özellikle KOSGEB'in ithalatı yüksek olan stratejik ürünlerin yerlileştirilmesi ve millileştirilmesi konusunda büyük destekleri olduğunu ve Eskişehirli üreticilerin bunun için mutlaka çalışmalar gerçekleştirmesi gerektiğinin üzerinde durdu.

Yorumlar (1) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mehmet

26 Temmuz 2018 17:54
KOSGEB sanayicinin istek ve önerilerin karşılanmalarının yanında istihdama katkı sağlıyorlar mı? bunu da denetlemek zorunda. Tirilyonluk makine temin et göstermelik birkaç işçi al. Bir çok makine mühendisi işsiz.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.