ESO'DAN İHRACAT HAMLESİ

02 Eylül 2018 18:05
ESO'DAN İHRACAT HAMLESİ

Eskişehir Sanayi Odası (ESO) üyelerinin ihracatını arttırması için yeni bir proje hazırladı. Üç yıl boyunca sürecek projenin bütçesi ise 1 Milyon doların üzerinde olacak.

Önemli adım

Yeni proje ile, ESO üyesi ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren firmalara danışmanlıktan eğitime, kapasite artırımından ticaret heyeti organizasyonlarına kadar birçok destek sağlanacak. Projenin Eskişehir'deki ihracat seferberliğinin önemli adımlarından biri olduğunu söyleyen ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, "'Eskişehir Yapı Malzemeleri Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi' projemiz ile ciddi bir adım attık" dedi.

Yüzde 75 hibe

Kısa bir süre içinde uygulamaya geçirilecek proje ile yapı malzemeleri sektöründe faaliyet gösteren katılımcı firmaların arasında bugüne kadar hiç ihracat yapmamış olanların ihracata başlayacaklarını ifade eden Kesikbaş, "İhracatçı firmalarımız ise ihracat kapasitelerini artırılarak ekonomiye daha çok katkıda bulunacaklar. ESO'nun projesi dâhilinde bakanlık tarafından katılımcı firmalara yüzde 75 oranında hibe sağlanacak" diye konuştu.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle