ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

07 Kasım 2017 16:33
ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, Eskişehir’deki mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci sayısının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan orandan çok daha az olduğunu belirtti.

Yüzde 40'ın altında

Karaman, geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci oranının ülke ortalamasının yüzde 43 seviyesinde olduğunu hatırlattı. Bu listeye göre Eskişehir’in yüzde 40 ile bu ortalamanın altında olduğunu belirten Muammer Karaman, “Ancak işin esası bu rakamların daha altında bir rakam mevcut Eskişehir’de. Türkiye’deki rakamlarında gene açıklanan rakamın daha altında olduğunu biliyoruz" dedi.

Çözüme katkı

Karaman, " Mesleki ve teknik lisesine giden öğrenci sayımız Eskişehir'de yüzde 28’dir. Dolayısıyla burada hep birlikte bir değerlendirme yapmamız ve mesleki ve teknik eğitimin önünü açacak mesleki ve teknik eğitimin ülke için değerinin fark edilmesini sağlayacak adımlar atmalıyız Sanayici eleman bulamamaktan şikayetçi, ama çözüme katkı sağlamıyor. Eskişehir Sanayi Odasını (ESO) ve Eskişehir Ticaret Odasını (ETO) bu manayla göreve davet ediyorum" dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

08 Kasım 2017 07:39
Ne demiş bu vatandaş.Anlayan varmı??

dost

08 Kasım 2017 05:31
lütfen buna el atmayın yoksa herşey gibi buda elimizde kalacak

Osman Yusuf

08 Kasım 2017 09:36
Üyelerini, yakınlarını "umreye götürmek" gibi ticari faaliyetini arttıran bu "sözde sendika" bakakıyorum şimdi de "teknik eğitime" el atmış(!) Artık bir vakıf kurup, Teknik lise falan da açarlar. Öyle ya, bilir-bilmez ETO-ESO'ya çağrıda bulunacaklarına, en kestirme ticari faaliyeti de bulmuş olurlar!..

mustafa

08 Kasım 2017 08:16
Meslek liseleri biterse ülke biter. Yerli otomobil üretiminde suriyeli işçiler mi çalışacak. Bu ülkenin gençlerine mesleki eğitim verilmeli.

boş

08 Kasım 2017 14:17
sen keşanda yaşıyorsun kardeşim takip etsene egitimleri
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.