ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

07 Kasım 2017 16:33
ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, Eskişehir’deki mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci sayısının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan orandan çok daha az olduğunu belirtti.

Yüzde 40'ın altında

Karaman, geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci oranının ülke ortalamasının yüzde 43 seviyesinde olduğunu hatırlattı. Bu listeye göre Eskişehir’in yüzde 40 ile bu ortalamanın altında olduğunu belirten Muammer Karaman, “Ancak işin esası bu rakamların daha altında bir rakam mevcut Eskişehir’de. Türkiye’deki rakamlarında gene açıklanan rakamın daha altında olduğunu biliyoruz" dedi.

Çözüme katkı

Karaman, " Mesleki ve teknik lisesine giden öğrenci sayımız Eskişehir'de yüzde 28’dir. Dolayısıyla burada hep birlikte bir değerlendirme yapmamız ve mesleki ve teknik eğitimin önünü açacak mesleki ve teknik eğitimin ülke için değerinin fark edilmesini sağlayacak adımlar atmalıyız Sanayici eleman bulamamaktan şikayetçi, ama çözüme katkı sağlamıyor. Eskişehir Sanayi Odasını (ESO) ve Eskişehir Ticaret Odasını (ETO) bu manayla göreve davet ediyorum" dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

08 Kasım 2017 07:39
Ne demiş bu vatandaş.Anlayan varmı??

dost

08 Kasım 2017 05:31
lütfen buna el atmayın yoksa herşey gibi buda elimizde kalacak

Osman Yusuf

08 Kasım 2017 09:36
Üyelerini, yakınlarını "umreye götürmek" gibi ticari faaliyetini arttıran bu "sözde sendika" bakakıyorum şimdi de "teknik eğitime" el atmış(!) Artık bir vakıf kurup, Teknik lise falan da açarlar. Öyle ya, bilir-bilmez ETO-ESO'ya çağrıda bulunacaklarına, en kestirme ticari faaliyeti de bulmuş olurlar!..

mustafa

08 Kasım 2017 08:16
Meslek liseleri biterse ülke biter. Yerli otomobil üretiminde suriyeli işçiler mi çalışacak. Bu ülkenin gençlerine mesleki eğitim verilmeli.

boş

08 Kasım 2017 14:17
sen keşanda yaşıyorsun kardeşim takip etsene egitimleri