ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

07 Kasım 2017 16:33
ESO VE ETO'YA EĞİTİM ÇAĞRISI

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Muammer Karaman, Eskişehir’deki mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci sayısının Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan orandan çok daha az olduğunu belirtti.

Yüzde 40'ın altında

Karaman, geçtiğimiz günlerde açıklanan rakamlara göre mesleki ve teknik eğitim gören öğrenci oranının ülke ortalamasının yüzde 43 seviyesinde olduğunu hatırlattı. Bu listeye göre Eskişehir’in yüzde 40 ile bu ortalamanın altında olduğunu belirten Muammer Karaman, “Ancak işin esası bu rakamların daha altında bir rakam mevcut Eskişehir’de. Türkiye’deki rakamlarında gene açıklanan rakamın daha altında olduğunu biliyoruz" dedi.

Çözüme katkı

Karaman, " Mesleki ve teknik lisesine giden öğrenci sayımız Eskişehir'de yüzde 28’dir. Dolayısıyla burada hep birlikte bir değerlendirme yapmamız ve mesleki ve teknik eğitimin önünü açacak mesleki ve teknik eğitimin ülke için değerinin fark edilmesini sağlayacak adımlar atmalıyız Sanayici eleman bulamamaktan şikayetçi, ama çözüme katkı sağlamıyor. Eskişehir Sanayi Odasını (ESO) ve Eskişehir Ticaret Odasını (ETO) bu manayla göreve davet ediyorum" dedi.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ali

08 Kasım 2017 07:39
Ne demiş bu vatandaş.Anlayan varmı??

dost

08 Kasım 2017 05:31
lütfen buna el atmayın yoksa herşey gibi buda elimizde kalacak

Osman Yusuf

08 Kasım 2017 09:36
Üyelerini, yakınlarını "umreye götürmek" gibi ticari faaliyetini arttıran bu "sözde sendika" bakakıyorum şimdi de "teknik eğitime" el atmış(!) Artık bir vakıf kurup, Teknik lise falan da açarlar. Öyle ya, bilir-bilmez ETO-ESO'ya çağrıda bulunacaklarına, en kestirme ticari faaliyeti de bulmuş olurlar!..

mustafa

08 Kasım 2017 08:16
Meslek liseleri biterse ülke biter. Yerli otomobil üretiminde suriyeli işçiler mi çalışacak. Bu ülkenin gençlerine mesleki eğitim verilmeli.

boş

08 Kasım 2017 14:17
sen keşanda yaşıyorsun kardeşim takip etsene egitimleri
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
ELEKTRİK ZAMMI GERİ ALINSIN
Konutlarda 80- 100 lira gelen elektrik faturları 140-150 liraya çıktı. Bu duruma tepki gösteren vatandaşlar elektrik kurumu önünde eylem yaptı.
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
KİREÇ KÖYÜ'NDE SU SEVİNCİ
Hayvancılık yaparak geçinen Kireç Mahallesi sakinleri yıllardır çektikleri su sıkıntısının ESKİ’nin yaptığı çalışmayla giderilmesinin mutluluğunu yaşıyor.
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
TÜRKİYE ASLA IRKÇILIK YAPMAMIŞTIR
Eskişehir’e gelen 26 Afrika ülkesinin büyükelçileri ve ticaret ataşeleri onuruna Eskişehir Valiliği tarafından yemek verildi.
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
EMNİYET'TEN ASAYİŞ UYGULAMASI
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri kent genelinde Genel Asayiş Uygulaması gerçekleştirildi.
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
KARDEŞ CEMİYET OLABİLİRİZ
Hamburg Türk Basın Birliği mensubu 15 gazeteci, Eskişehir Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti. Başkan Yılmaz Karaca "Kardeş cemiyet olabiliriz" dedi.
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
CİĞERİMİZİ ALDILAR ONLAR DA YANSIN
Eskişehir’de, üstüne tiner dökülüp yakılan Ahmet Çelik’in (40) öldürülmesiyle ilgili davanın ilk duruşması görülürken, ablası yürekleri dağladı. Basın mensuplarına açıklamalarda bulunan abla Nilüfer Çakmak, “Ciğerimizi aldılar, onlar da yansın” dedi. 
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
ESKİŞEHİR'DE 5 FETÖ ŞÜPHELİSİ YAKALANDI
 Eskişehir'de, FETÖ/PDY'ye yönelik gerçekleştirilen operasyonda, "ByLock" kullandığı iddia edilen 2'si kadın toplam 5 şüpheli yakalandı. 
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
O KURYENİN CEZASI BELLİ OLDU
 Eskişehir’de, bir kuryenin müşteriye götürmüş olduğu pizzaya tükürmesi sonucu açılan tazminat davası sonuçlandı. 
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
'ŞAHANESİNİZ YILMAZ BÜYÜKERŞEN'
Ünlü oyuncu Begüm Kütük, bir etkinlik kapsamında geldiği Eskişehir'e hayran kaldı.