ESO LOCASINI BAĞIŞLADI

Son Güncelleme : 31 Temmuz 2018 15:07
ESO LOCASINI BAĞIŞLADI

Eskişehirspor için en anlamlı destek, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulundan geldi.

ESO Yönetim Kurulu üyeleri, odanın bütçesi dışından ortaklaşa satın aldıkları locayı dezavantajlı çocukların eğitim gördüğü SOMET Zihinsel Gelişim Derneğine bağışladı. ESO’da gerçekleşen bağış etkinliğinde konuşan SOMET Zihinsel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, “Bu anlamlı davranışınız inşallah Türkiye’ye örnek olacaktır” dedi. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ise “Eskişehirspor için mücadele ettiğimiz bugünlerde bu davranışınız bizlere güç verdi ve çok farklı bir anlam kattı” ifadesini kullandı. 

"Biz hepimiz Eskişehirsporluyuz" 
Etkinlikte konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehirspor’a maddi manevi her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz bugünkü etkinlik bizler için çok özel oldu. Özel kılmak açısında da biraz da bu işin maneviyat kısmı bizi çok ilgilendiriyor. Ben hep şunu söylüyorum. Eskişehir hem zengin olmalı hem de gönlü zengin olmalı. Eskişehir’in bu gönlü zenginliğine katkı sağlamak için ben ve arkadaşlarımız örnek teşkil edecek bir davranışta bulunmak istedik. ESO olarak bir loca almak gibi tasarrufumuz yok. Ama ESO yönetimi olarak bir loca alacağız. Bu aldığımız locayı da SOMET’e hediye etmek istiyoruz. İnşallah bizim aldığımız bu locayı güzel bir şekilde kullanırlar. Buradaki genç arkadaşlarımız oraya gidip sosyalleşirler. Biz hepimiz Eskişehirsporluyuz. Normal koltuklardan da izleyebiliriz. Bizler için hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu. 

"Bu bir başlangıç olacak" 
Söz konusu davranışın bir model olmasını istediklerini ifade eden Kesikbaş, “Bu model karşılığında da insanlar bu tip sosyal sorumluluk projelerinde bulunsunlar. Bu genç arkadaşlarımız da keyiflerince eğlensinler, aileleriyle mutlu olurlar. Bu bir başlangıç olacak. İnşallah diğer sanayici arkadaşlarımız da bunun devamını bir şekilde getiriyor olurlar” diye konuştu. 

"Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum" 
SOMET Zihinsel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, bu anlamlı davranıştan dolayı ESO yönetimine teşekkür ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi; 
“Bu davranışın Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum. Biz toplum tabanlı rehabilitasyon için çalışıyoruz. Toplum tabanlı rehabilitasyon, engellinin rehabilitasyonu ve toplumun engelliye karşı rehabilitasyonunu içerir. Şimdi böyle bir proje ile çalışan bir dernek olarak sizden çok güzel bir ödül aldık. Sayenizde bunun bir Türkiye modeli olmasını umut ediyoruz. Ben, zihinsel engelli çocuklar ve aileleri adına size teşekkür ediyorum. Bu herkesin aklına gelebilecek bir şey değil, gönül güzelliğinin göstergesi oldu. O bağlamda değerlendirmek lazım.” 

"Mücadelemize çok farklı bir anlam kattı" 
ESO’da geçekleşen etkinlikte değerlendirmede bulunan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, yapılanın kendileri için çok anlamalı bir hareket olduğunu belirtti. Eskişehirspor için mücadele ettikleri bugünlerde bu davranışın kendilerine güç verdiğini söyleyen Diri, “Mücadelemize çok farklı bir anlam kattı bu hareket. Umarım şehirdeki bütün iş adamları ve sanayicilere büyük bir örnek olur. Bizler de büyük Eskişehirspor taraftarları olarak size çok teşekkür ederiz. Çok anlamlı ve davamı gelebilecek bir hareket başladı. Bu hareketiniz örnek olup insanları teşvik edecek. Bizler bu bağlamda tekrar teşekkür ederiz Somet’teki kardeşlerimiz adına. Çünkü buradan tribüne gelen kardeşlerimiz var. Bu yapılan jest, hediye adını koymak çok zor. İnsanlara maddi boyutundan ziyade manevi boyutunu göstermiş oldunuz. Bu insanın ruhunu tamamen dolduracak bir hareket oldu” dedi. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

31 Temmuz 2018 19:45
Koskoca Eso bir tane mi loca almış. Sizin en az on tane loca almanız lazım ki takdir görün. Neyse yine de hayırlı bir iş olmuş.

Vatandaş

08 Ağustos 2018 11:48
Hepiniz es-es li değilsiniz. içinizdekilere iyi bakın aranızda bjk li olanlar hatta kombinesi olanlar var.

esesli

01 Ağustos 2018 10:35
valla çok büyük bağış olmuş hiç aklıma gelmemişti çok güzel düşünmüşler allah bin kere razı olsun.
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
TRAMVAYDA GASP İDDİASI
Eskişehir'de, tramvayda Türkmenistan uyruklu bir kişinin saatini gasbettiği öne sürülen şüpheli gözaltına alındı.
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı.