ESO LOCASINI BAĞIŞLADI

Son Güncelleme : 31 Temmuz 2018 15:07
ESO LOCASINI BAĞIŞLADI

Eskişehirspor için en anlamlı destek, Eskişehir Sanayi Odası (ESO) Yönetim Kurulundan geldi.

ESO Yönetim Kurulu üyeleri, odanın bütçesi dışından ortaklaşa satın aldıkları locayı dezavantajlı çocukların eğitim gördüğü SOMET Zihinsel Gelişim Derneğine bağışladı. ESO’da gerçekleşen bağış etkinliğinde konuşan SOMET Zihinsel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, “Bu anlamlı davranışınız inşallah Türkiye’ye örnek olacaktır” dedi. Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri ise “Eskişehirspor için mücadele ettiğimiz bugünlerde bu davranışınız bizlere güç verdi ve çok farklı bir anlam kattı” ifadesini kullandı. 

"Biz hepimiz Eskişehirsporluyuz" 
Etkinlikte konuşan ESO Başkanı Celalettin Kesikbaş, Eskişehirspor’a maddi manevi her türlü desteği verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz bugünkü etkinlik bizler için çok özel oldu. Özel kılmak açısında da biraz da bu işin maneviyat kısmı bizi çok ilgilendiriyor. Ben hep şunu söylüyorum. Eskişehir hem zengin olmalı hem de gönlü zengin olmalı. Eskişehir’in bu gönlü zenginliğine katkı sağlamak için ben ve arkadaşlarımız örnek teşkil edecek bir davranışta bulunmak istedik. ESO olarak bir loca almak gibi tasarrufumuz yok. Ama ESO yönetimi olarak bir loca alacağız. Bu aldığımız locayı da SOMET’e hediye etmek istiyoruz. İnşallah bizim aldığımız bu locayı güzel bir şekilde kullanırlar. Buradaki genç arkadaşlarımız oraya gidip sosyalleşirler. Biz hepimiz Eskişehirsporluyuz. Normal koltuklardan da izleyebiliriz. Bizler için hiçbir sıkıntı yok” diye konuştu. 

"Bu bir başlangıç olacak" 
Söz konusu davranışın bir model olmasını istediklerini ifade eden Kesikbaş, “Bu model karşılığında da insanlar bu tip sosyal sorumluluk projelerinde bulunsunlar. Bu genç arkadaşlarımız da keyiflerince eğlensinler, aileleriyle mutlu olurlar. Bu bir başlangıç olacak. İnşallah diğer sanayici arkadaşlarımız da bunun devamını bir şekilde getiriyor olurlar” diye konuştu. 

"Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum" 
SOMET Zihinsel Gelişim Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Selma Metintaş, bu anlamlı davranıştan dolayı ESO yönetimine teşekkür ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi; 
“Bu davranışın Türkiye’ye örnek olacağına inanıyorum. Biz toplum tabanlı rehabilitasyon için çalışıyoruz. Toplum tabanlı rehabilitasyon, engellinin rehabilitasyonu ve toplumun engelliye karşı rehabilitasyonunu içerir. Şimdi böyle bir proje ile çalışan bir dernek olarak sizden çok güzel bir ödül aldık. Sayenizde bunun bir Türkiye modeli olmasını umut ediyoruz. Ben, zihinsel engelli çocuklar ve aileleri adına size teşekkür ediyorum. Bu herkesin aklına gelebilecek bir şey değil, gönül güzelliğinin göstergesi oldu. O bağlamda değerlendirmek lazım.” 

"Mücadelemize çok farklı bir anlam kattı" 
ESO’da geçekleşen etkinlikte değerlendirmede bulunan Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, yapılanın kendileri için çok anlamalı bir hareket olduğunu belirtti. Eskişehirspor için mücadele ettikleri bugünlerde bu davranışın kendilerine güç verdiğini söyleyen Diri, “Mücadelemize çok farklı bir anlam kattı bu hareket. Umarım şehirdeki bütün iş adamları ve sanayicilere büyük bir örnek olur. Bizler de büyük Eskişehirspor taraftarları olarak size çok teşekkür ederiz. Çok anlamlı ve davamı gelebilecek bir hareket başladı. Bu hareketiniz örnek olup insanları teşvik edecek. Bizler bu bağlamda tekrar teşekkür ederiz Somet’teki kardeşlerimiz adına. Çünkü buradan tribüne gelen kardeşlerimiz var. Bu yapılan jest, hediye adını koymak çok zor. İnsanlara maddi boyutundan ziyade manevi boyutunu göstermiş oldunuz. Bu insanın ruhunu tamamen dolduracak bir hareket oldu” dedi. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Eses

31 Temmuz 2018 19:45
Koskoca Eso bir tane mi loca almış. Sizin en az on tane loca almanız lazım ki takdir görün. Neyse yine de hayırlı bir iş olmuş.

Vatandaş

08 Ağustos 2018 11:48
Hepiniz es-es li değilsiniz. içinizdekilere iyi bakın aranızda bjk li olanlar hatta kombinesi olanlar var.

esesli

01 Ağustos 2018 10:35
valla çok büyük bağış olmuş hiç aklıma gelmemişti çok güzel düşünmüşler allah bin kere razı olsun.
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.