Esnafların hayvan sevgisi

01 Aralık 2014 02:33
Esnafların  hayvan sevgisi

Uzun saatler süren ve tüm şehir düzenini alt üst eden yoğun kar muhalefetine, vatandaşların yanında hayvanlar da  maruz kaldı. Hayvanlar hava şartlarının sertliğinden büyük ölçüde etkilenirken, hayvansever esnaf ve vatandaşlar, onları yalnız bırakmadı. Kimi kar ve soğuktan korunmaları için yer yaptı, kimi ise yem ve mama vererek ihtiyaçlarını gidermesini sağladı. 

Aydın Ünlüceİl Başkanı oluyor

Cumhuriyet Halk Partisi'ndeki il başkanlığı sorunu çözüme kavuşuyor. Nihat Çuhadar'ın istifasının ardından il başkansız kalan CHP'de yeni il başkanının Aydın Ünlüce olması üzerinde anlaşıldı. Geçtiğimiz günlerde Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Odunpazarı İlçe eski başkanı Erdal Çakıcıer, CHP Tepebaşı İlçe Başkanı Vural Yörük biraraya gelerek bu konuyu masaya yatırdı. Toplantı sonrasında Aydın Ünlüce'nin başkanlığında bir liste hazırlanması kararlaştırıldı. 

Halk otobüslerinde yeni kriz kapıda!

Kısa bir süre önce yasalara aykırı hareket ettiği gerekçesiyle 58 Özel halk otobüsü, Büyükşehir Belediyesi tarafından seferlerden el çektirilmişti. Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Halk otobüsçülerinin 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren mevcut yönetmeliğin değiştiğine dikkat çekiyor.Sözleşme imzalamazlarsa ?Büyükerşen, "Halk otobüsçüleri 1 Ocak’tan itibaren ESTRAM ile sözleşme yenilemeleri gereakiyor" dedi...Peki Otobüsçüler "sözleşme yenilemezse ne olacak?"Büyükerşen'e göre sözleşme imzalamazlarsa sözleşmeleri bitecek ve seferlere çıkamayacaklar. Ya zorla yolcu taşımaya kalkarlarsa...Başkan Büyükerşen, böyle bir durumda polisin müdahale edip, savcılığın gereğini yapacağını söylüyor... 

Önce temizliksonra kardan adam

Yoğun kar yağışı sebebiyle iş yerlerinin önünde biriken karları temizleyen esnaf daha sonra yaptıkları devasa kardan adam ile eğlenceli vakit geçirdi. Yoldan geçen vatandaşlar İki Eylül Caddesinin ortasındaki kardan adam ile fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi. 

Hekimdağ Mahallesisakinlerinin kar çilesi

Önceki gün başlayan kar yağışı, şehrin dört bir yanını vurdu. Sabahın erken saatlerinde otobüsler aracılığı ile şehir merkezindeki iş ve okullarına giden Hekimdağlılar, dönüş yolunda zor anlar yaşadıklarını kaydetti. Mahalle yolunun kar yağışı nedeni ile kapandığını belirten vatandaşlar, uzun süre yetkililer ile görüştüklerini ancak saatler sonra yanıt alabildiklerini öne sürdü. Akşam saatlerine doğru bir otobüs ile alındıklarını belirten vatandaşlar, Hekimdağ'a varamadan şoför tarafından Muttalıp üzerinde indirildiklerini ve mağdur edildiklerini iddia etti.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

istanbul escort

depolama şehirler arası nakliyat

evden eve nakliyat çeviri şehirler arası nakliyat ofis taşıma uluslararası evden eve nakliyat istanbul eşya depolama