ESNAF SARAYI'NDA YANGIN

Son Güncelleme : 19 Mart 2018 12:03
ESNAF SARAYI'NDA YANGIN

Esnaf Sarayı'nın 4 .katında dün akşam saatlerinde yangın çıktı.

Saat 22:00 sıralarında çıkan yangın nedneiyle 4. kattta bulunan çok sayıda dükkanda maddi hasar meydana geldi. vatandaşların ihbarıyla olay yerine gelen itfaiye yangına müdehale etti. yangın kısa sürede kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Yangın gece saatlerinde İki Eylül Caddesi üzerinde bulunan alışveriş merkezinin 3. katındaki bir bilgisayar işletmesinde çıktı. Yangının başlamasıyla yangın sensörleri devreye girdi. Ardından olay yerine gelen güvenlik görevlileri yangın söndürücülerle müdahale ettiler. 8-10 tane söndürücünün kullanılmasına rağmen yangın giderek büyüdü. Alevleri kontrol edemeyen güvenlik görevlileri itfaiye ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını yaklaşık yarım saat içerisinde söndürdü. 
Konuyla ilgili bilgi veren alışveriş merkezi yöneticilerinden Yasin Tokat, yangının neden dolayı çıktığını anlattı. Tokat, "Yangının çıkma sebebi dükkanda şalterin kapatılmaması. Bizde normalde şalterler kapatılıyor. 24 saat dükkanda bilgisayarların açık kalması. Dün gece saat 22:04 civarında yangın sensoru alarm veriyor. Onun üzerine güvenlik gidiyor. İçeride alevlerin olduğunu görüyor. Sonra güvenlik görevlilerimiz camı kırıyorlar ve yangın söndürücülerle müdahale ediyorlar. 8-10 tane yangın tüpü kullanmalarına rağmen yangın iyice artıyor. Ardından itfaiyeye haber veriyorlar. İtfaiye müdahale ederek yarım saat içerisinde yangını söndürüyor. Şuanda bir dükkan tamamen yandı. 2-3 dükkanda ve çevre dükkanlarda da yangın isi ve dumanı nedeniyle hafif hasar var. Tahmini olarak zarar 200-300 bin lira civarıdır" diye konutu. 
Olayla ilgili soruşturma devam ediyor. 

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Ali

20 Mart 2018 12:44
Yıllardır orada bilgisayarcı esnafı var ve bugüne kadar böyle bir durum yaşanmadı. Madencilik bana da mantıklı geldi. Sonuçta yüksek elektrik harcayan bir işlem.

bitcoin

20 Mart 2018 07:03
madenciliği

deniz...

20 Mart 2018 09:25
Bitli rumuzlu ne saçmalıyorsun kelime özürlü müsün adam gibi yaz...her yer yanmış sen madencilik diyorsun...başlatma madenine...