ESNAF PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULDU

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 10:03
ESNAF PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULDU

Tarihi Odunpazarı Evleri esnafı, bölgede sıklıkla yaşanan park problemini azaltmak ve diğer şehirlerden gelen ziyaretçilere yardımcı olmak amacıyla, yol üzerine otoparkın yerini belirten bir pankart astı.

Sıkıntı yaşanıyordu

Turistlerin ilk uğrak noktalarından biri olan Odunpazarı bölgesinde gelişigüzel bırakılan araçlar trafik ve park sorununu beraberinde getiriyor. Tarihi binaların, müzelerin, atölyelerle dolu olan bölgede ortaya çıkan sorun karşısında ziyarete gelenler de dert yanıyor.

Sahip çıkıyorlar

Park sorununa sessiz kalmayan bölge esnafı pankart hazırlatarak soruna çözüm buldu. Bölge esnafı Odunpazarı'nın kendileri için çok değerli olduğunu ve ellerinden geldikçe bölgeye katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

13 Mart 2018 10:47
Birincisi o otopark zaten vardı. Bir işaret tabelası olmadığı için bilinirliği azdı ama bir pankart asmakla çözüm bulunmuş olmuyor. Otopark çok yukarıda ve yeri ters olduğundan kimse kullanmak istemiyor ve kullanmıyorda. Bulunacak çözüm ve yapılacak otoparkın amacına uygun ve akıllıca olması gerek

Eskişehirli

13 Mart 2018 11:46
Turist otobüsleri otogarda bulunan otoparkta park etmeye zorunlu tutulmalı şehir içine sokulmamalıdır. Turistler tramvay ve belediye otobüsleri ile şehir içine ulaşabilirler.

Empati

13 Mart 2018 11:30
İnanin o pankartı asanlar yapıyordur araç park ihlalini ilk önce kendinde arayacaksın hatayı ordaki esnaflar kendi arabalarını park ediyor malzeme indiriyor buna kaç kere şahit oldum sonra vay efendim şöyle vay efendim böyle kendileri yaygara çıkartıyor otopark şart mı şart odunpazarına ona itirazımız yok ama lakin herkez kapısının önüne duba koyarsan gelişi güzel araç park edersen bunun önüne geçemezsiniz

Hakan

13 Mart 2018 14:09
Ankara Büyükşehir belediyesi günlük 1 TL ile çözüm ararken esnafımız daha pratik olarak çözüm bulmuş. Belediyelerimizden beklentimiz ücretsiz otopark alanlarını çoğaltmaları. Halktan toplanan paralarla otopark yapıp kiraya vermekle çözüm bulunmuyor. Özellikle SSK hastahanesi yakınına acil otopark yapılmalı.
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
İLÇELERİ GEZDİLER SORUNLARI DİNLEDİLER
CHP Eskişehir Milletvekili Adayları 24 Haziran öncesi çalışmalarını ilçelerde ve kırsal alanda yoğunlaştırarak Eskişehir’in tüm noktalarında vatandaşlarla bir araya geliyor. CHP'li adaylar vatandaşların sorunlarını dinledi.
TÜRKİYE KALKINACAK
TÜRKİYE KALKINACAK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı, Es Ağrılılar Kültür ve Dayanışma Derneği'ni (ESAĞDER) ziyaret etti. Avcı, önümüzdeki dönemde istikrar içinde kalkınan bir Türkiye olacak" dedi.
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İÇ MİMARLARDAN YÖNETMELİK TEPKİSİ
İç Mimarlar Odası Eskişehir Temsilcisi Esen Ünverdi, içmimarların temel mesleki ve insan haklarının ihlal edildiğini savunarak mevcut yönetmeliğe tepki gösterdi.
YENİDEN GÖZALTINDA
YENİDEN GÖZALTINDA
Eskişehir'de, dijital para sistemine yatırım yapma vaadiyle çok sayıda kişiyi dolandırdığı iddiasıyla gözaltına alınan ancak mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılan şüpheli, yeniden gözaltına alındı.
 ÜLKENİN KADERİNİ  BELİRLEYECEĞİZ
ÜLKENİN KADERİNİ BELİRLEYECEĞİZ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, vatandaşların sandığa gidip oylarını kullanmaları çağrısında bulundu.
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
VALİ YARDIMCISI MEZUN OLDU
Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) mezunları için hazırlanan törende mezun öğrenciler adına konuşmayı Eskişehir Vali Yardımcısı Aslan Avşarbey gerçektirdi.
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
SEYİTGAZİ SELE TESLİM
Eskişehir’de etkili olan şiddetli yağışlar Seyitgazi ilçesinde sele neden oldu.
KAHREDEN KAZA
KAHREDEN KAZA
Yeni nişanlı çifti ölüm ayırdı. Eskişehir Afyonkarahisar karayolunda meydana gelen trafik kazasında Hilal Poyraz (21) hayatını kaybetti. Aynı araçta bulunan genç kızın nişanlısı uzman çavuş Hüseyin Kardeş ise kazadan yaralı olarak kurtuldu.
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
ZEHİR TACİRLERİNE GEÇİT YOK!
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen uyuşturucuyla mücadele çalışmaları kapsamında yakalanarak gözatına alınan 7 şahıstan 2’si adliyeye sevk edildi.