ESNAF PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULDU

Son Güncelleme : 13 Mart 2018 10:03
ESNAF PARK SORUNUNA ÇÖZÜM BULDU

Tarihi Odunpazarı Evleri esnafı, bölgede sıklıkla yaşanan park problemini azaltmak ve diğer şehirlerden gelen ziyaretçilere yardımcı olmak amacıyla, yol üzerine otoparkın yerini belirten bir pankart astı.

Sıkıntı yaşanıyordu

Turistlerin ilk uğrak noktalarından biri olan Odunpazarı bölgesinde gelişigüzel bırakılan araçlar trafik ve park sorununu beraberinde getiriyor. Tarihi binaların, müzelerin, atölyelerle dolu olan bölgede ortaya çıkan sorun karşısında ziyarete gelenler de dert yanıyor.

Sahip çıkıyorlar

Park sorununa sessiz kalmayan bölge esnafı pankart hazırlatarak soruna çözüm buldu. Bölge esnafı Odunpazarı'nın kendileri için çok değerli olduğunu ve ellerinden geldikçe bölgeye katkı sağlamaya çalıştıklarını belirtti.

Yorumlar (4) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Vatandaş

13 Mart 2018 10:47
Birincisi o otopark zaten vardı. Bir işaret tabelası olmadığı için bilinirliği azdı ama bir pankart asmakla çözüm bulunmuş olmuyor. Otopark çok yukarıda ve yeri ters olduğundan kimse kullanmak istemiyor ve kullanmıyorda. Bulunacak çözüm ve yapılacak otoparkın amacına uygun ve akıllıca olması gerek

Eskişehirli

13 Mart 2018 11:46
Turist otobüsleri otogarda bulunan otoparkta park etmeye zorunlu tutulmalı şehir içine sokulmamalıdır. Turistler tramvay ve belediye otobüsleri ile şehir içine ulaşabilirler.

Empati

13 Mart 2018 11:30
İnanin o pankartı asanlar yapıyordur araç park ihlalini ilk önce kendinde arayacaksın hatayı ordaki esnaflar kendi arabalarını park ediyor malzeme indiriyor buna kaç kere şahit oldum sonra vay efendim şöyle vay efendim böyle kendileri yaygara çıkartıyor otopark şart mı şart odunpazarına ona itirazımız yok ama lakin herkez kapısının önüne duba koyarsan gelişi güzel araç park edersen bunun önüne geçemezsiniz

Hakan

13 Mart 2018 14:09
Ankara Büyükşehir belediyesi günlük 1 TL ile çözüm ararken esnafımız daha pratik olarak çözüm bulmuş. Belediyelerimizden beklentimiz ücretsiz otopark alanlarını çoğaltmaları. Halktan toplanan paralarla otopark yapıp kiraya vermekle çözüm bulunmuyor. Özellikle SSK hastahanesi yakınına acil otopark yapılmalı.
VATANDAŞ DÜŞÜK  MODELLİ ARAÇ ALIYOR
VATANDAŞ DÜŞÜK MODELLİ ARAÇ ALIYOR
Son aylarda yaşanan kur artışlarının ekonomik dalgalanmalara neden olmasından dolayı vatandaşlar sıfır kilometre araç almak yerine düşük modelli araçlara göz dikti.
ODUNPAZARI  AŞURE DAĞITTI
ODUNPAZARI AŞURE DAĞITTI
Odunpazarı Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle Reşadiye Cami, Çarşı Cami ve Tarihi Bölge’de yer alan Kurşunlu Külliyesi önünde Cuma Namazı Çıkışı’nda aşure dağıttı.
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
KRİZ YOKSULA YÜKLENDİ
CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer Beylikovalılar Derneği’ni ziyaret etti. Çakırözer hükümetin önceki gün açıkladığı Yeni Ekonomi Programı’nı eleştirerek, “Krizin yükünü yoksulun sırtına yüklediler. Bu programda daha fazla işsizlik, daha fazla yoksulluk, daha fazla zam var” dedi.
KAÇAK SİGARA  OPERASYONU
KAÇAK SİGARA OPERASYONU
Eskişehir'de pilos ekipleri tarafından bir iş yerine düzenlenen operasyonda 233 paket kaçak sigara ve 1 adet kuru sıkı tabanca ele geçirdi.
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
GENÇLER İŞ DÜNYASINA HAZIRLANACAK
TOBB Eskişehir İl Kadın Girişimciler Kurulu ve Genç Başarı Eğitim Vakfı, geleceğin girişimcilerini yetiştirmek için protokol imzaladı.
DOĞANÇAYIR YOLU  ASFALTLANDI
DOĞANÇAYIR YOLU ASFALTLANDI
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler sorumluluklarında bulunan mahalle yollarında asfalt kaplama çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
ALZHEİMER HASTALARI UNUTULMADI
Tepebaşı Belediyesi tarafından 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü dolayısıyla alzheimer hastaları için eğlence programı düzenlendi.
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
İNCE'DEN BÜYÜKERŞEN'E MESAJ
24 Haziran seçimlerinde CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, Başkan Büyükerşen'e yerel seçimler konusunda iddia edildiği gibi bir rapor hazırlatmadığını söyledi.
 ESKİŞEHİR'İ  ALACAĞIZ
ESKİŞEHİR'İ ALACAĞIZ
Yerel seçimlerde yeni belediyeler kazanmak isteyen CHP'de hareketlilik başladı. Eskişehir'in kaybedileceği iddiası hakkında konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun "Eskişehir'i kesin alacağız" dedi.