ESNAF KEPENK KAPATIYOR

16 Ağustos 2019 16:54
ESNAF KEPENK KAPATIYOR

Tuhafiyeciler Odası Eskişehir Şube Başkanı Ali Sefa Şen esnafın durumunu değerlendirdi. Ekonomik krizin her kesimi vurduğunu belirten Şen "Esnafımız geçen yıldan beri kepenk indiriyor" dedi.

Başkan Ali Sefa Şen "Ekonomik kriz esnafa ciddi anlamda yansıdı. Geçen yıldan beri esnaflar kepenk kapatıyor. Bunun neticesinde şehrimizin gözde yerlerinde bile boş dükkan sayısı artmaya başladı. Ekonomi kötüye gidiyor buna bağlı olarak da küçük esnaf sayısı azalıyor. Hükümetin bu konuda bir düzenleme yapması gerekiyor. Küçük esnafın yaşatılması gerekiyor. Küçük esnaf olduğu sürece sevgiyi, saygıyı, sadakati birliği yaşatabiliriz" diye konuştu.

Yorumlar (10) / Onay bekleyen (1)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

mustafa

16 Ağustos 2019 18:22
Ya bırakın sizin esnaf dedikleriniz alışmış 1 TL olan malı yıllardır Eskişehir halkına 10 TL ye satmaya. Şimdi insanlar gözünü açtı tabi, beter olsunlar yıllardır paramızla rezil ettiler bizi. Sizde oda olarak hiç bir düzenleme yapmadınız. Sevgi, saygı, müşteri memnuniyeti yıllardır sizin üyeleriniz de yok zaten. Bedava olsa o mısır çarşı etrafından bir iğne almam.

Davut

17 Ağustos 2019 10:07
Bizim Esnafın sonu dahada kötü olur.Kendilerini zerre geliştiremediler..En basit örnek mobilya başkenti Eskişehir Bursanın İnegöl ilçesine yenildi.Mobilyacılar hala uyduruk malları pahalıya satma derdinde.

Davut

16 Ağustos 2019 21:53
Dürüstlerine sözümüz yok.Ancak pek çoğu esnaflıkla alakalı olmayan ne varsa yaptılar.Kısa yoldan zengin hayalleri bitti.Sinek avlamayı kendileri tercih etti..Satılan mal geri alınmaz. almayacaktın neden raftan indirtdin mantığı ile battılar.

Hsn

17 Ağustos 2019 10:03
Önce Rus sonra Çın malları geldi de millet gerçeği anladı.Yıllardır burnundan kıl aldırmayanların sonu iyi olmuyor.

--

16 Ağustos 2019 21:48
Esnafımız üzgünüz ama çok bilinçsiz ..Şartlara ayak uyduramıyor.Birleşip .şirketleşip büyük işler yapamıyorlar.Az sat çok kazan alışkanlığı devam ediyor.Yabancılar gelip esnafı kepenk kapatırıyor. suç kim de 3 kuruşluk ayıplı malı 10 kuruşa satan esnafta mı kaliteli malı ucuza satanlarda mı.

ercan

16 Ağustos 2019 17:48
sizde dernek olarak yardım yapın boş oturmayın esnaf olmassa sizde olmassınız kayıt parası aydat alıyorsunuz

esnaf

17 Ağustos 2019 08:14
Esnafin herzaman yaninda olan ,senin gibi yurekli cesur esnaf temsilcilerine helal olsun.Siftah dahi yapamayan esnafdan topladigi aidatlarla 10 asgari ucret karsiligi maas alan , belediye baskan adaylarinin tetikciligini yapip yanlis ata oynayan sozde esnaf temsilcilerinede HARAM olsun.....

saim

17 Ağustos 2019 18:58
esnafların kötü durumda olduğuna inanmıyoruz hepsinin durumu iyi

thy

18 Ağustos 2019 17:34
Öncelikle sanayideki esnafa bir bakın.Dükkanlar çok kötü.Çoğu malesef temiz değil.Çalışan usta ve çıraklar adeta kabadayı.Tanıdığın yoksa işin zor.Yani güven sıfır.

deniz

17 Ağustos 2019 14:34
kardeşim ben de kepenk indiriyorum geçen yıldan beri her akşam....sabah olunca kepengi kaldırıyorum...ama bizimkisi otomatik sadece parmağım yoruluyor düğmeye basmak için...hayatın ciddi alınacak bir tarafı kalmadı...