ESKİŞEHİRSPOR'DA YÜZLER GÜLÜYOR

15 Nisan 2019 08:59
ESKİŞEHİRSPOR'DA YÜZLER GÜLÜYOR

Eskişehirspor gerek Osmanlıspor gerekse Elazığspor maçlarından elde ettiği galibiyetlerle ligde rahat nefes aldı. Düşme potasından uzaklaşan kırmızı şimşekler kalan maçlarından en

Haftalarca ateş hattının sıcaklığını hisseden Eskişehirspor futbol takımı özellikle Osmanlıspor ve Elazığspor maçlarından elde ettiği iki kritik galibiyet ile alt sıralardaki rakiplerine göre büyük avantaj elde etti. 29 maçta 31 puana ulaşan kırmızı şimşekler kalan 5 maça moralli ve avantajlı çıkacak. Kırmızı şimşekler, Ümraniye (D), Afjet Afyon, Altay (D), Adana ve Bolu (D) maçlarıyla lige nokta koymuş olacak. Ligden Karabük ekibinin düşmesi kesinleşirken Afyon, Elazığ ve Giresun gibi takımlar ateş hattında yer alıyorlar.

YÖNETİM TOPLADI

Takımın seri galibiyetler almasında desteklerini esirgemeyen taraftarların yanı sıra yönetim kurulunun büyük payı oldu. Kayıp geçen haftalarda teknik kadroya ve futbolculara güven vermeye devam eden Kaan Ay başkanlığındaki yönetim kurulu buldukları kısıtlı kaynaklarla takıma primleri de zamanında vermeye devam etti. Osmanlı maçı sonrasında toplam 300 Bin TL primi ödeyen yönetim kurulu, Elazığ maçının primi olan toplam 200 Bin TL'yi ise Ümraniyespor maçı öncesinde futbolcuların hesaplarına yatıracak.

TECRÜBELİ AYAKLARIN KATKISI

Eskişehirspor'da tecrübeli isimlerde son haftalarda alınan galibiyetlere imza atmaya devam ediyorlar. 1-0 geriye düşmemize karşın maçı bırakmayan futbolcular ikinci yarıda sonuca ulaştı. Osmanlı maçında olduğu gibi Emre Güral penaltı atışından yine golünü atarken İbrahim Sissoko'da haftalar sonra gol sevinci yaşadı. Yine Jesse sonradan oyuna dahil olup kritik dakikalarda sahneye çıkarak skoru 2-1'e taşıyan golü atarak tribünlerden alkış aldı. 3-1'lik skor ise takıma üç puanı getirmeye yetti.

Yorumlar (3) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

şahin

15 Nisan 2019 12:59
takım daha yeni oturuyor insallah 2 macıda kazasız geçip önümüzdeki senenin planlaması yapılması lazımtesekkurler baskan veyönetim tesekküreler efsane taraftar ve tribün lıderler tesekkürler fuat capa yola devam meyva vereen agac taslanır yola devam selam olsun sızlere

KIRMIZI ŞİMŞEK

16 Nisan 2019 11:05
DURSUN KARDEŞ LİGİN BİTMESİNE 5 HAFTA KALDI, AYRICA pileyof NE ?

dursun

15 Nisan 2019 09:04
bunun gibi beş altı galibiyet alsak pileyofa bile gidebiliriz inanmak lazım