Eskişehirlilere zorunlu Çince dersi

08 Şubat 2015 02:17
Eskişehirlilere zorunlu Çince dersi

Elektrik dağıtım şirketi OEDAŞ'ın Çinli firmaya satılmasının arkasındaki gerçeğe Sakarya Mizah Ekibi ulaştı. Şirkette çalışan herkesin Çince öğrenmesinin zorunlu kılındığı gelen bilgiler arasında. Dil öğrenemeyenlerin yerine ise Çin'den Eskişehir'e personel ihraç edileceği belirtiliyor. Yaşanan bu gelişmeler gösteriyor ki artık veznedarlar vatandaşla sadece Çince hizmet verecek.Eskişehir genelinde alınan bir kararla da vatandaşların Çince öğrenmesinin zorunlu olacağı öğrenildi. Kentte bulunan Çince kurslarına şimdiden yoğun talep olduğu belirtilirken, bu durumu kabul etmeyen vatandaşların yerine ise aynı personel gibi Çin'den vatandaş getirileceği büyük iddialar arasında.Elektrik firmasının satışından sonra sırada su firmasının Japonlara, gaz firmasının Burkino Fasolara havanında özelleştirilerek Hindulara satılacağı kulaktan kulağa yayılıyor. Böylelikle Eskişehir halkının dünyadaki bütün dilleri öğrenerek, kültür ve sanatta yeni çığır açması bekleniyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın da Eskişehir Milletvekili olarak Çince öğrenmeye başladığı Ankara kulislerinde konuşuluyor.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
KÖPEĞE VELAYET DAVASINDA YENİ GELİŞME
 Eskişehir’de, ayrıldıktan sonra sahip oldukları köpeği paylaşamayan eski sevgililerin davasında, davacı taraf davalı tarafın belgede sahtecilik yaptığını iddia etti. 
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
AVUKAT BÜROSUNA SİLAHLI SALDIRI
Avukat Heval Yıldız Karasu'nun bürosuna dün sabah silahlı saldırı gerçekleştirildi. Baro, yazaılı bir açıklama yaparak konunun takipçisi olacaklarını söyledi.
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPMA
 Eskişehir'de Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) üyesi olduğu iddia edilen tutuklu sanığın yargılanmasına devam edildi.
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
ESKİŞEHİR'DE VAHŞET
Eskişehir'de yanarak feci şekilde can veren şahsın olayının arkasında cinayet çıktı.
MHP'DE DEVİR-TESLİM
MHP'DE DEVİR-TESLİM
Milliyetçi Haraket Partisi (MHP) Odunpazarı İlçe Başkanı Ali Rıza Kahveci, görevini İlçe Başkanı Sekreteri Mustafa Komar ’a teslim etti. 
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
JANDARMADAN UYUŞTURUCU BASKINI
Eskişehir’de jandarma ekipleri tarafından bir barakaya düzenlenen baskında çok miktarda uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili yakalanan şüpheli çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. 
ALMANYA ÇIKARMASI
ALMANYA ÇIKARMASI
Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ve ekibi ile geçtiğmiz hafta Almanya'nın Berlin kentine çıkarma yaptık. Zira 60 ülkeden 3 bin firmanın katıldığı Raylı Sistemler Fuarı vardı. Ayrıca Berlin gezisi yapıldı. Peki neler yaşandı?
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
ESKİŞEHİR'DE FECİ OLAY
Eskişehir’de, bir şahıs üzerine dökülen tinerin alev alması sonucu feci şekilde can verdi. 
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
ESKİŞEHİR'DE TRAFİK KAZASI
 Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 4 kişi yaralandı.