Eskişehirli yüzücüden Türkiye rekoru

22 Temmuz 2017 11:40
Eskişehirli yüzücüden Türkiye rekoru

Eskişehirli yüzücü Cansu Şenyüzlü, 14 yaş 50 metre serbest stil yüzme kategorisinde Türkiye rekoru kırdı.


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretim Görevlisi Emre Şenyüzlü'nün kızı Cansu Şenyüzlü, Temmuz ayı içerisinde Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından İstanbul Tozkoparan tesislerinde gerçekleştirilen Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonasında 14 yaş 50 metre serbest yüzme kategorisinde Türkiye rekoru kırdı. 26.13’lük eski Türkiye rekorunu 26.08’lik derecesi ile kırarak 14 yaş yeni Türkiye rekorunun sahibi olan Cansu Şenyüzlü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü lisanslı sporcusu.
Geleceğin yıldız adaylarından gösteriliyor
14 yaş 50 metre serbest Türkiye rekoru kıran Şenyüzlü, geleceğin yıldız adaylarından gösterirken, uzun yıllar Eskişehir Anadolu Üniversitesi yüzme takımında başarılı sonuçlar alarak hem kentin hem üniversitenin hem de okulunun gurur kaynağı oldu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

usta

22 Temmuz 2017 13:58
Spor il müdürü kapalı havuzunda kütahya kaplıcalarına gidecek küçük çocuklara yüzme öğretilir, torpilli kurumlara ücretsiz ders verilir, kulüplere para kazandırmak için bazıları kayrılır, üç katı klor atılır çocukların ciğerleri yanar sonuç; Üniversite ve B.şehir havuzu başarıl oldu deniyor. Esk. Kapalı havuzunda da çalışan lisanslı yüzücüler teker teker yüzmeyi birakıyor, başka kulüp arıyor. İl müdürümüzü senelerdir bu havuzu denetlerken göremedik. Amacı para gelsin yeter.

usta

22 Temmuz 2017 14:01
Odunpazarın da halka dönük havuz yok, Ama Belediye Bşk. Kazım Kurt Her spora yetiyor yüzmeyle ilgisi yok Bir havuz projesi gerekli olduğu halde para yokmuş, kendisine reklam vaat eden işlerle uğraşıyor.

usta'ya cevap

17 Kasım 2017 23:36
Yok be kardeşim ne kayırması, bu başarılı çocuğun babası Anadolu ünv. Bilecik MYO'(Yeni adı Bilecik Şeyh Edebali Ünv.-MYO)(Emre Şenyüzlü)da öğr.gör. diye adam kayıracaklar.

111

22 Temmuz 2017 17:40
A.Ü size ve öğrencinize helal olsun Tesekür ederim bu haber için...

EsEs

22 Temmuz 2017 12:11
Ne de olsa Anadolu üniversiteli...
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
İNÖNÜ'DE ÖLÜMLÜ KAZA
Eskişehir'de meydana gelen trafik kazasında 1 çocuk öldü, 6 kişi yaralandı. 
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
ÜSTÜNDEN 620 LİRA ÇIKTI
Vatandaşların duygularını sömüren dilencinin üzerinden tam 620 lira çıktı.
SARICAKAYA'DA  PALMİYE GÜZELLİĞİ
SARICAKAYA'DA PALMİYE GÜZELLİĞİ
Eskişehir'in Sarıcakaya ilçesine giren vatandaşları palmiye ağaçları karşılıyor.
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
SAĞLIK SOKAĞI İLGİ GÖRDÜ
Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğünce 3-7 Eylül 2018 tarihleri arasında Porsuk Bulvarı Adalar mevkiinde düzenlenen, bazı genel sağlık hizmetlerinin ücretsiz olarak verildiği Halk Sağlığı Sokağı etkinliğine vatandaşların ilgisi büyük oldu.
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ  SAVUNULMALI
LAİK EĞİTİM SİSTEMİ SAVUNULMALI
Eğit – Der Eskişehir Şubesi eğitim öğretim yılının başlamasının ardından basın açıklaması gerçekleştirdi. Şube Başkanı Emin Dağlı, Laik eğitim sisteminin savunulması gerektiğini söyledi.
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
KÖY ENSTİTÜLERİNDEN YARARLANILMALI
Yeni Kuşak Köy Enstitülüler Derneği (YKKED Eskişehir Şube Başkanı İlyas Küçükcan yeni eğitim öğretim yılı ile ilgili basın açıklaması yaptı. Küçükcan "Nitelikli-işlevsel bir eğitim sistemi için, Köy Enstitüleri deneyiminden yararlanılmalı" dedi.
KERBELA ANILDI
KERBELA ANILDI
Odunpazarı Belediyesi, Aleviler için kutsal olan Muharrem Ayı nedeniyle Sahra-i Kerbela Yas-ı Matem etkinliği düzenledi.
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
GÖÇMEN AİLEYE YARDIM ELİ
Geçen sene zihinsel engelli çocuğu ile birlikte savaştan kaçarak Irak’tan gelen Türkmen annenin yokluk içinde yaşadığını tespit eden Eskişehir Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, ailenin evine yaklaşık 15 bin liralık eşya bağışladı.
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
DESTİCİ'DEN DESTEK SÖZÜ
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı ve Ankara Milletvekili Mustafa Destici, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Nadir Küpeli ve Yönetim Kurulu üyelerini ziyaret etti.