Eskişehirli yüzücüden Türkiye rekoru

22 Temmuz 2017 11:40
Eskişehirli yüzücüden Türkiye rekoru

Eskişehirli yüzücü Cansu Şenyüzlü, 14 yaş 50 metre serbest stil yüzme kategorisinde Türkiye rekoru kırdı.


Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Öğretim Görevlisi Emre Şenyüzlü'nün kızı Cansu Şenyüzlü, Temmuz ayı içerisinde Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından İstanbul Tozkoparan tesislerinde gerçekleştirilen Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonasında 14 yaş 50 metre serbest yüzme kategorisinde Türkiye rekoru kırdı. 26.13’lük eski Türkiye rekorunu 26.08’lik derecesi ile kırarak 14 yaş yeni Türkiye rekorunun sahibi olan Cansu Şenyüzlü, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Yüzme Kulübü lisanslı sporcusu.
Geleceğin yıldız adaylarından gösteriliyor
14 yaş 50 metre serbest Türkiye rekoru kıran Şenyüzlü, geleceğin yıldız adaylarından gösterirken, uzun yıllar Eskişehir Anadolu Üniversitesi yüzme takımında başarılı sonuçlar alarak hem kentin hem üniversitenin hem de okulunun gurur kaynağı oldu.

Yorumlar (5) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

usta

22 Temmuz 2017 13:58
Spor il müdürü kapalı havuzunda kütahya kaplıcalarına gidecek küçük çocuklara yüzme öğretilir, torpilli kurumlara ücretsiz ders verilir, kulüplere para kazandırmak için bazıları kayrılır, üç katı klor atılır çocukların ciğerleri yanar sonuç; Üniversite ve B.şehir havuzu başarıl oldu deniyor. Esk. Kapalı havuzunda da çalışan lisanslı yüzücüler teker teker yüzmeyi birakıyor, başka kulüp arıyor. İl müdürümüzü senelerdir bu havuzu denetlerken göremedik. Amacı para gelsin yeter.

usta

22 Temmuz 2017 14:01
Odunpazarın da halka dönük havuz yok, Ama Belediye Bşk. Kazım Kurt Her spora yetiyor yüzmeyle ilgisi yok Bir havuz projesi gerekli olduğu halde para yokmuş, kendisine reklam vaat eden işlerle uğraşıyor.

usta'ya cevap

17 Kasım 2017 23:36
Yok be kardeşim ne kayırması, bu başarılı çocuğun babası Anadolu ünv. Bilecik MYO'(Yeni adı Bilecik Şeyh Edebali Ünv.-MYO)(Emre Şenyüzlü)da öğr.gör. diye adam kayıracaklar.

111

22 Temmuz 2017 17:40
A.Ü size ve öğrencinize helal olsun Tesekür ederim bu haber için...

EsEs

22 Temmuz 2017 12:11
Ne de olsa Anadolu üniversiteli...
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
YAKIT HIRSIZLARI TUTUKLANDI
Park halindeki araçlardan yakıt çaldıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 4 şüpheli tutuklandı.
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
REKTÖR ÇOMAKLI MARDİN'DE
Anadolu Üniversitesi Rektörü Şafak Ertan Çomaklı, Mardin’de bir dizi ziyaretlerde bulundu.
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
GÖZ ARDI EDİLMESİNLER
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyon toplantısında eşi cezaevinde olan kadınların ve ailelerin birçok sorunla mücadele etmek zorunda bırakıldığını söyledi.
TEŞEKKÜR ZİYERETİ
TEŞEKKÜR ZİYERETİ
Büyükşehir Belediyesi’nin kırsalda hayata geçirdiği alt yapı ve üst yapı çalışmaları nedeniyle Danişment, Kızılcaören, Yakakayı, Gündüzler ve Beyazaltın Mahalle sakinleri Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ziyareti gerçekleştirdi.
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
HEMŞEHRİ DERNEKLERİNİ ÖNEMSİYORUZ
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir Malatyalılar Derneği’ni ziyaret etti.
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
TUĞLA FABRİKASINA TOMBALA BASKINI
Eskişehir İl Jandarma Komutanlığınca, eski bir tuğla fabrikasına kumar operasyonu düzenlendi. Gerçekleşen operasyonda 3 kişi gözaltına alınırken, 74 kişiye 259'ar lira ceza kesildi. 
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
SAĞLIKSIZ EKMEKLERE EL KONULDU
Eskişehir’de, açıkta uygunsuz bir şekilde satışı yapılan toplam 59 ekmeğe zabıta ekipleri el koyup imha etti. 
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
MİNİK AZRA YARDIM BEKLİYOR
Eskişehir’de, doğuştan hidrosefali hastası olan 2 yaşındaki Azra bebek, ameliyat masraflarının karşılanması için yardım ellerinin uzanmasını bekliyor.