ESKİŞEHİR’İN 37 YILLIK BURGERCİSİ…

12 Aralık 2015 23:35
ESKİŞEHİR’İN 37 YILLIK BURGERCİSİ…

Bu haftaki lezzet durağımız,Eskişehir'in yerel yiyecek markası olan Pino... 1978'lerden günümüze kadar lezzetini bildiğiniz ve çocuklarımızın da vazgeçemediği "Pino burgeri, Pino tavası ve Pino Pizza'sının'' damaklarımızda özel biri tadı var tabii ki...

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

SOSYALLEŞME KATKISI

Eskişehir'in zamanla değişen çehresinde Pino'nun önemli bir ''sosyalleşme mekanı olarak'' katkısı olmuştur. Arkadaşların kendi aralarındaki konuşmalarında ''açlığımızı giderelim,Pino Fuat'a gidelim'' sözleri adeta bir tekerleme gibi dilimize yapışmıştı. Pino'nun kurucusu Fuat Gürcüoğlu Eskişehir halkı tarafından Pino Fuat olarak bilinir ve tanınır.

YENİLİKÇİ BİR İŞLETMECİ

Fuat Gürcüoğlu'nu gerek entellektüel bir insan olarak gerekse işletmeci olarak saygıdeğer, çalışkan ve titiz biri olarak yakından tanıyoruz. Sayın Gürcüoğlu'nun bu kişiliği ve samimi yaklaşımı da müşterilerine ve Pino markasına artı değer kazandırdığı muhakkak. Fuat Bey, aynı zamanda iletişim alanında akademik kimliği olan yenilikçi ve girişimcilik ruhu zengin bir işletmeci...

GENÇ KUŞAK

Doktorlar Caddesi'ndeki Pino'ya merhaba diyerek ziyaret ettik. Fuat Gürcüoğlu'nun oğlu Murat Bey bizi bütün içtenliğiyle, samimiyetiyle karşılayıp ağırladı sağ olsun. 2.kuşak Murat Gürcüoğlu’nu da babası gibi yenilikleri takip eden yeni fikirlere açık bu nezih firmanın karizmatik bir yönetici olarak tanıdık. Ve kendisini, Pino markasını daha kaliteli yerlere taşıma azminde olduğunu da gördük.

PİNO'NUN BAŞARI HİKAYESİ

Pino'nun 1978'lerden günümüze kadar gelişi ve başarı hikayesi işletmelere örnek olacak nitelikte…

Yıl 1978… Eskişehir Hamamyolu'nda Savtekin sokakta ilk girişimcilik hikayesi başlıyor. Fuat Gürcüoğlu henüz 23 yaşında ve yüksek tahsilini yeni tamamlamış genç bir girişimci. Öğrencilik yıllarında ayak üstü karın doyurabilecek bir mekanın eksikliğinden yola çıkarak, sokak arasında bulduğu 7 metrelik bir apartman boşluğunda girişimcilik serüvenine adım atıyor. Baba,kardeş ailecek birlikte önceleri tost-çay satışı ile başlıyor. Daha sonraları bu küçük mütevazi işletmede hamburger, sosisli sandviçle devam ediyor. Müşteri talebinin yoğunluğu üzerine daha geniş mekanlara geçiliyor, şubeler ard ardı ardına açılıyor.B u gün geldiği nokta ise 8 şube ve 2 adet frenchise ile zincir fast-food’lar oluşuyor.

GEZGİNİN YORUMU;

Pino işletmesine, geldiğinizde; fiziki ortamının tertip ve düzeninin şıklığı ve personelinin güler yüzlü yaklaşımı kurumsal bir ciddi mekanda olduğunuzu size hissettiriyor. Burada güvenle ağız tadıyla''hamburger, pizza ,Pino tava''yiyebileceğiniz ürünler yerli damak tadına hitap ediyor. Pino'da hoş lezzeti yanında hijyene çok önem veriliyor. Lezzeti,titiz müşteri hizmeti ve şık mekanı ile Eskişehir'in markası''Pino'',lezzet avcılarının vazgeçilmez mekanı olduğunu kanıtlıyor.

FİYATLARI

-PİNO BURGER=5,5 TL

-PİNO PİZZA=14,75 TL

-PİNO TAVA ve İÇECEK= 14,75 TL

NASIL GİDİLİR?

İSMET İNÖNÜ CAD.NO:60/A(DOKTORLAR CADDESİ)

TEL:231 75 32

Ayrıca 8 şube mevcut ve 2 frenchise zincir işyeri mevcut. Paket servisi de var. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
SIRAEVLER TRAMVAY İSTİYOR
 Şeker Mahallesi TOKİ Sıraevler sakinleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Opera-Otogar tramvay hattından bölgeye bir bağlantı hattı çekilmesini istedi. 
 YOLLAR YENİLENİYOR
YOLLAR YENİLENİYOR
Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler iş programları kapsamında üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.
NESİLLER ARASI  KÖPRÜ KURUYORLAR
NESİLLER ARASI KÖPRÜ KURUYORLAR
Üç yıl önce kurulan Eskişehir Kayı Boyu Derneği; kültürel, sanatsal ve tarihi organizasyonları ile geçmiş ve gelecek nesiller arasında köprü oluyor.
METALE HAYAT KATANLAR
METALE HAYAT KATANLAR
Eskişehir Sanayi Odası'nın (ESO) sanayicilerin birbirleri daha çok tanımasına ve birlikte iş yapma kültürünün gelişmesine yönelik gerçekleştirilen fuarların ikincisi gerçekleştirildi.
İYİ PARTİ'DEN  ETB'YE ZİYARET
İYİ PARTİ'DEN ETB'YE ZİYARET
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Berna Sukas, Eskişehir Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu ve İl Başkanı Ramis Tunca Eskişehir Ticaret Borsası Başkanı Ömer Zeydan ve Yönetim Kuruluna ziyarette bulundular.
SORUNLARI ELE ALDIK
SORUNLARI ELE ALDIK
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ESKİŞEHİR'E AYRI  ÖNEM VERİYORUZ
ESKİŞEHİR'E AYRI ÖNEM VERİYORUZ
AK Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Eskişehir'de parti teşkilatını ziyaret ederek, tanışma ve istişare toplantılarına katıldı.
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
Eskişehir’de 19 Eylül Gaziler Günü düzenlenen etkinlik ile kutlandı. 
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi.