ESKİŞEHİR’İN 37 YILLIK BURGERCİSİ…

12 Aralık 2015 23:35
ESKİŞEHİR’İN 37 YILLIK BURGERCİSİ…

Bu haftaki lezzet durağımız,Eskişehir'in yerel yiyecek markası olan Pino... 1978'lerden günümüze kadar lezzetini bildiğiniz ve çocuklarımızın da vazgeçemediği "Pino burgeri, Pino tavası ve Pino Pizza'sının'' damaklarımızda özel biri tadı var tabii ki...

SÖYLEŞİ: FERİT OKTAŞ

SOSYALLEŞME KATKISI

Eskişehir'in zamanla değişen çehresinde Pino'nun önemli bir ''sosyalleşme mekanı olarak'' katkısı olmuştur. Arkadaşların kendi aralarındaki konuşmalarında ''açlığımızı giderelim,Pino Fuat'a gidelim'' sözleri adeta bir tekerleme gibi dilimize yapışmıştı. Pino'nun kurucusu Fuat Gürcüoğlu Eskişehir halkı tarafından Pino Fuat olarak bilinir ve tanınır.

YENİLİKÇİ BİR İŞLETMECİ

Fuat Gürcüoğlu'nu gerek entellektüel bir insan olarak gerekse işletmeci olarak saygıdeğer, çalışkan ve titiz biri olarak yakından tanıyoruz. Sayın Gürcüoğlu'nun bu kişiliği ve samimi yaklaşımı da müşterilerine ve Pino markasına artı değer kazandırdığı muhakkak. Fuat Bey, aynı zamanda iletişim alanında akademik kimliği olan yenilikçi ve girişimcilik ruhu zengin bir işletmeci...

GENÇ KUŞAK

Doktorlar Caddesi'ndeki Pino'ya merhaba diyerek ziyaret ettik. Fuat Gürcüoğlu'nun oğlu Murat Bey bizi bütün içtenliğiyle, samimiyetiyle karşılayıp ağırladı sağ olsun. 2.kuşak Murat Gürcüoğlu’nu da babası gibi yenilikleri takip eden yeni fikirlere açık bu nezih firmanın karizmatik bir yönetici olarak tanıdık. Ve kendisini, Pino markasını daha kaliteli yerlere taşıma azminde olduğunu da gördük.

PİNO'NUN BAŞARI HİKAYESİ

Pino'nun 1978'lerden günümüze kadar gelişi ve başarı hikayesi işletmelere örnek olacak nitelikte…

Yıl 1978… Eskişehir Hamamyolu'nda Savtekin sokakta ilk girişimcilik hikayesi başlıyor. Fuat Gürcüoğlu henüz 23 yaşında ve yüksek tahsilini yeni tamamlamış genç bir girişimci. Öğrencilik yıllarında ayak üstü karın doyurabilecek bir mekanın eksikliğinden yola çıkarak, sokak arasında bulduğu 7 metrelik bir apartman boşluğunda girişimcilik serüvenine adım atıyor. Baba,kardeş ailecek birlikte önceleri tost-çay satışı ile başlıyor. Daha sonraları bu küçük mütevazi işletmede hamburger, sosisli sandviçle devam ediyor. Müşteri talebinin yoğunluğu üzerine daha geniş mekanlara geçiliyor, şubeler ard ardı ardına açılıyor.B u gün geldiği nokta ise 8 şube ve 2 adet frenchise ile zincir fast-food’lar oluşuyor.

GEZGİNİN YORUMU;

Pino işletmesine, geldiğinizde; fiziki ortamının tertip ve düzeninin şıklığı ve personelinin güler yüzlü yaklaşımı kurumsal bir ciddi mekanda olduğunuzu size hissettiriyor. Burada güvenle ağız tadıyla''hamburger, pizza ,Pino tava''yiyebileceğiniz ürünler yerli damak tadına hitap ediyor. Pino'da hoş lezzeti yanında hijyene çok önem veriliyor. Lezzeti,titiz müşteri hizmeti ve şık mekanı ile Eskişehir'in markası''Pino'',lezzet avcılarının vazgeçilmez mekanı olduğunu kanıtlıyor.

FİYATLARI

-PİNO BURGER=5,5 TL

-PİNO PİZZA=14,75 TL

-PİNO TAVA ve İÇECEK= 14,75 TL

NASIL GİDİLİR?

İSMET İNÖNÜ CAD.NO:60/A(DOKTORLAR CADDESİ)

TEL:231 75 32

Ayrıca 8 şube mevcut ve 2 frenchise zincir işyeri mevcut. Paket servisi de var. 

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
KAPIMIZ HERKESE AÇIK OLACAK
Hasan Tuç Tepebaşı Belediye Başkanlığı için AK Parti'den aday adaylığını açıkladı. Tuç "Seçimlerden sonra Tepebaşı'nı herkese kapısı ve gönlü açık yönetim anlayışına kavuşturacağız" dedi.
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
ESKİŞEHİR'E HAYRAN KALDILAR
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Almanya’nın çeşitli kentlerinden Türkiye’ye gelen gazeteciler, Eskişehir’e hayran kaldı. Kent gezisi sonrası Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i ziyaret eden gazeteciler, hayata geçirdiği başarılı projelerden dolayı Başkan Büyükerşen’i tebrik ettiler.
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
VALİ ÇAKACAK ŞEHİR HASTANESİ'NDE
Vali Özdemir Çakacak, tüm poliklinikleriyle hasta kabulüne başlayan Eskişehir Şehir Hastanesini gezerek, yapılan çalışmalar hakkında İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’den bilgi aldı.
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
VEZNELER HAFTA SONLARI AÇIK
Odunpazarı Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, hafta sonunda da mesai yapacak. Hizmet almak isteyen vatandaşlar, 09.00-16.00 saatleri arasında vezneleri kullanabilecek.
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
ZEHİR TACİRİ YARGI ÖNÜNDE
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü tarafından uyuşturucuyla mücadele kapsamında yürütülen çalışmalarda yakalanan İran uyruklu uyuşturucu satıcısı adliyeye sevk edildi.
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
HAMİLE KADIN HIRSIZLIK YAPARKEN...
Eskişehir'de, bir kadının çantasından yankesicilik yöntemiyle bin 40 lira çaldığı öne sürülen, kadın hükümlü, polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı. 
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
ARTIK İLACA ULAŞABİLECEKLER
Eskişehir'de yaşayan Spinal Muskuler Atrofi (SMA) tip-1 hastası 2,5 yaşındaki Çağan Meriç Demir'in ailesi, Sağlık Bakanlığı tarafından tüm SMA hastalarına ilaç temini için süreç başlatılmasını mutlulukla karşıladı.
ÖRNEK UYGULAMA
ÖRNEK UYGULAMA
Eskişehir'de bir işletme sahibi, sokak hayvanları için mama getiren müşterilerine yüzde 50 indirim yapmasının yanı sıra kafedeki oyun konsollarında biriken paralarla aldığı mamaları, sokak hayvanlarını besleyenlere ücretsiz temin ediyor.
UYUŞTURUCU OPERASYONU
UYUŞTURUCU OPERASYONU
Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği uyuşturucu operasyonunda yakalanan 3 şüpheliden biri 'Uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.