ESKİŞEHİR'İ GEZDİLER MUHALLEBİ YEDİLER

23 Temmuz 2018 16:06
ESKİŞEHİR'İ GEZDİLER MUHALLEBİ YEDİLER

Türk mutfak sanatının dünya gastronomi alanında ödüllü yazarı Nevin Halıcı ve Selçuk Üniversitesinin gastronomi hocaları Eskişehir'e geldi.

Hocalar, Türk ve Osmanlı mutfağının güzide tatlılarını geleneksel olarak müşterilerine sunan Mazlumlar'ın muhallebilerinin tadına bakarak değerlendirmelerde bulundular. Nevin Halıcı "Eskişehir'in yenilenen çağdaş kent görüntüsüsünü büyük bir keyifle gezdik ve tüm gurup arkadaşları olarak çok beğendik. Bu arada Mazlumlar Muhallebicisinin ününü de çok duymuştuk. Geleneksel Muhallebici kültürünü 90 yıldır 3.kuşak olarak sürdüren Haller'deki bu müesseseye hep gelmek istiyordum.Gördüğüm kadarı ile Haller gençlik Merkezi bu şehire otantik ambüansı ile müthiş bir güzellik kazandırmış.Üstelik burada Türk mutfağının geleneksel tatlılarını sunan Mazlumların mekanının ürünlerini gastro uzmanı hocalarımız olarak çok beğendik" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

O YOL ULAŞIMA KAPANDI
O YOL ULAŞIMA KAPANDI
Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Eskişehir-Bozüyük karayolunun Bozüyük istikameti ulaşıma kapandı.
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
ÜNİVERSİTEDE KARTOPU SAVAŞI
Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, öğrencilerle kartopu oynadı. 
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
ESKİŞEHİR'DE FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Eskişehir’de etkili olan kar yağışı nedeniyle bir aracın üzerine ağaç devrildi. Olay sırasında araç içinde kimsenin olmaması sebebi ile kaza maddi hasarla atlatıldı. 
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
ESKİŞEHİR'DE OKULLAR TATİL
Kar yağışı dolayısıyla yarın okullar tatil.
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
SAKALLI'DAN CHP'YE ZİYARET
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan adayı Burhan Sakallı, CHP İl Başkanı Abdülkadir Adar’ı makamında ziyaret etti.
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
ESKİ BİNA KAYGI YARATIYOR
CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü, Eskişehir İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge’yi ziyaret etti. Süllü, Deliklitaş Mahallesi’nde atıl olarak duran Verem Savaş Dispanseri’nin eski hizmet binasının güvenlik açısından kaygı yarattığını belirtti.
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
ODUNPAZARI BİRLİKTE GÜZEL
Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt Eskişehir’de yaşayan Bayburtlular ile buluştu. Odunpazarı’nda bulunan Eskişehir Bayburtlular Derneğini ziyaret eden Kurt, Bayburtlular ile 31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar birçok konuda sohbet etti.
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
ESKİŞEHİR'DE FECİ KAZA
Eskişehir’de meydana gelen trafik kazasında 1 kişi hayatını kaybetti. 
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Burhan Sakallı, Eskişehir'in bir çok sorununun olduğunu ve bu sorunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını söyledi.