ESKİŞEHİR'İ GEZDİLER MUHALLEBİ YEDİLER

23 Temmuz 2018 16:06
ESKİŞEHİR'İ GEZDİLER MUHALLEBİ YEDİLER

Türk mutfak sanatının dünya gastronomi alanında ödüllü yazarı Nevin Halıcı ve Selçuk Üniversitesinin gastronomi hocaları Eskişehir'e geldi.

Hocalar, Türk ve Osmanlı mutfağının güzide tatlılarını geleneksel olarak müşterilerine sunan Mazlumlar'ın muhallebilerinin tadına bakarak değerlendirmelerde bulundular. Nevin Halıcı "Eskişehir'in yenilenen çağdaş kent görüntüsüsünü büyük bir keyifle gezdik ve tüm gurup arkadaşları olarak çok beğendik. Bu arada Mazlumlar Muhallebicisinin ününü de çok duymuştuk. Geleneksel Muhallebici kültürünü 90 yıldır 3.kuşak olarak sürdüren Haller'deki bu müesseseye hep gelmek istiyordum.Gördüğüm kadarı ile Haller gençlik Merkezi bu şehire otantik ambüansı ile müthiş bir güzellik kazandırmış.Üstelik burada Türk mutfağının geleneksel tatlılarını sunan Mazlumların mekanının ürünlerini gastro uzmanı hocalarımız olarak çok beğendik" dedi.

Yorumlar (0) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
TRAMVAYIN ALTINDA KALDI
Yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
GÜNYÜZÜ'NDE FECİ KAZA
Günyüzü ilçesi Gümüşkonak mahallesinde meydana gelen trafik kazasında, 1'i ağır 2 kişi yaralandı. 
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
YOLCU OTOBÜSÜ KAZA YAPTI
Afyonkarahisar'da bir yolcu otobüsü refüjdeki su kanalına devrilmesi sonucu 25 kişi yaralandı, 8 kişi hayatını kaybetti.
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET  ETTİ
ÖNEMLİ İSİMLERİ ZİYARET ETTİ
AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi’ndeki görevi için yurtdışına çıkmadan önce önemli temaslarda bulundu.
ŞANSLI ÇİFT
ŞANSLI ÇİFT
Özdilek Alışveriş Merkezleri 47. Yılına özel düzenlediği araba kampanyası kapsamında 3 adet BMW 418 Gran Coupe sahiplerini buldu.
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
100 AFİŞLE GEÇMİŞE YOLCULUK
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın gerçekleştirdiği yüzlerce konserin afişleri arasından seçkin 100 afiş, sanatseverlerin belleklerini tazelemek amacıyla Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi Sanat Galerisi’nde sergilenecek.
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
GEREKSİZ ZAMMI ŞİKAYET EDECEĞİZ
Türkiye Lokantacılar Federasyonun önderliğinde ,Eskişehir'de 'Ben Bir Esnafım Benim Sesim Olur musu?' toplantısı yapıldı.
GÜNDOĞAN OKULLARI GEZDİ
GÜNDOĞAN OKULLARI GEZDİ
Mahmudiye Belediye Başkanı İshak Gündoğan, İlköğretim Haftası nedeniyle ilçede bulunan okulları ziyaret ederek kırtasiye malzemesi dağıttı.