ESKİŞEHİR'E YENİ MEYDAN

Son Güncelleme : 05 Nisan 2018 10:04
ESKİŞEHİR'E YENİ MEYDAN

Büyükşehir Belediyesi, Eskişehir kent merkezine yeni bir meydan kazandırıyor. Bir aydır yürütülen çalışmalar sonucunda yaklaşık 6000 metrekare sert zemin ve 850 metrekare yeşil alanı bulunan kent meydanından çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Büyük Park bitişiğinde Şarhöyük Mahallesi Gazi Yakup Satar Caddesi ve Hatboyu 2 Caddesi arasındaki Yeni Meydan’ın zemin kaplamasında, yeşil ve siyah/beyaz dalgalı parke taşlar kullanılarak modern bir görünüme kavuşturuldu.  Yeni kent meydanı tamamlandığında sosyal ve kültürel yaşamın önemli bir merkezi olacağı düşünülüyor. Eskişehirlilerin meydana ulaşılabilirliği noktasında en ince ayrıntının düşünüldüğü meydan düzenlemesinde özellikle engelliler için yürüyüş yolları, rampalar ve tuvaletler bulunuyor. Ayrıca meydanda oturma alanları ve modern aydınlatma sistemleri de vatandaşların hizmetine sunuluyor.

Meydandaki yapım çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı birlikte yürütüyor. Meydan çevresinde ağaçlandırma ve yeşil alan yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, kentin sosyal ve kültürel yaşamına değer katacak ve çok amaçlı kullanım imkânı sağlayacak yeni meydan alanının kısa sürede tamamlanması için çalışmaların aralıksız devam ettiğini söyledi.

Yorumlar (20) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

111

04 Nisan 2018 18:01
Amaclanan belki güzel ama amaca uygun degil yaninda guzel ama atıl devasa bir park mevcut ama otopark yok araclar icin demeki hocamız soyle dusunuyo belkide biz fark edemiyoruz amac park yani otopark agac dalarina park demeki sehrin cok noktassinda var biz bilmiyoz arac parki yani agac dalina park al iste sana otopark ee da ne bide yok diyosunuz

Aydın

04 Nisan 2018 16:59
Otoparkı var mı acaba

ARAÇ SAHİPLERİ NE YAPARSA YAPSIN MANTIĞI

04 Nisan 2018 16:45
bravvooo vatandaş o tozlu çamurlu yere azda olsa aracını park ediyordu . şimdi o araçlar asfalt üstüne çekerler , yolu daraltırlar , hocada park yaptım havasına girer ..

POYRAZ

04 Nisan 2018 22:07
Belli ki, o cıvarda oturan araç sahipleri pek rahatsız olmuş. Sorunun çözümünün bir parçası değilsen, sorunun da bir parçası olmayacaksın.

osman

04 Nisan 2018 21:29
Kent Meydanın altı otopark olsun. Kent meydanı yeşil olsun.

Hakan

06 Nisan 2018 00:33
Düzenlenen alan eskiden mahalleli tarafından araç parkı olarak kullanılıyordu. Oraya çok katlı otopark yapılması daha iyi olacağını düşünüyorum. En güzeli, ne yapılacağı mahalle halkına sorulabilirdi.

m . koç

04 Nisan 2018 17:45
ora eski muttalıp mezarlığı başı değilmi - oraya kapalı pazaryeri yapsalar ya , bir işe bali yarar . dostlar alış verişte görsün , hoca bu sene " bir iş yaptı desinler .

26

07 Nisan 2018 08:32
büyük parkın yanında küçük park ...ilginç...

es eses

08 Nisan 2018 21:28
sayın Büyükerşen tamam diğer parkları güzel yerlere yaptı. Fakat anıt park şehir merkezine en yakın park olmasına rağmen ne zaman geçsem boş sanırım Eskişehir halkı oranın eski mezarlık olduğunu bildiği sürece kullanmayacak. Tren yolunun yer altında alındığı kısım zaten uzunlamasına bir meydan oldu. Bu boşluğun düzenlenmeside şarttı fakat parkın yanına meydan yapmayı gereksiz buluyorum. güzel bir düzenleme yapılarak açık pazaryeri ve pazarın olmadığı günlerde otopark olarak kullanılması kent ve insan sağlığı açısından bence güzel olurdu.

polat

05 Nisan 2018 09:21
tramvay LOOP'unu oraya yapsalar ya operadaki loop çok karmaşık olacak

TARIK

05 Nisan 2018 19:11
Çok güzel olmuş güzel bir hizmet Ayrıca meydanın altının otopark olması iyi düşünülmüş . Bölgenin otopark ihtiyacını karşılar.

Ali Gündüz

07 Nisan 2018 20:30
Zamanında demiryolu aç-kapa tüneli 100-200 mt daha uzatılsaydı daha büyük bir meydan elde edilebilirdi yapmayanlar utansın. Mevcut durumda keşke meydan altı otopark olsaydı. Daha çok ihtiyacı karşılardı. Uzayacak tramvay hattı içinde yine bu meydan üzerinden proje yürütülebilir. Tramvay geçişiyle yolu daraltmak yerine meydandan 6 mt yola dahil edilip yol rahatlatılabilir veya dönüş alanı olabilir. Ayrıca anıt park 3-4 parçadan oluşuyor bu parçalar birbirine köprülerle bağlanıp yekpare hale getirilip yeni bir çevre düzenlemesiyle kentpark sazova parkları gibi cazibeli hale getirilebilir. Bu meydanda oraya otopark olarak hizmet edebilir.

vatandaş

05 Nisan 2018 00:20
birde gündoğdu mahallesine bişeyler yapsanız köyden farksız bide çevre yolu gelen geçen bu nasıl şehir die atıfta bulunuyor

otogar dan haber varmı ?

04 Nisan 2018 21:42
Sahi bu arada otogar ne oldu çalışmalar orada da aralıksız devam ediyormu.?

Nevin

05 Nisan 2018 17:45
Eski hali unutulur her yerin tıpkı porsuk ve etrafı gibi... Eski halinde çöplükken şimdi çiçek gibi olmuş tesekkür ederiz baskanım

1453

05 Nisan 2018 07:10
Kayseri ,Konya gibi şehirleri gezsinler de Meydan görsünler bi ,yemeyin bizi meydan yapıyoz diye!!!

neçmi çalış maz yatar

05 Nisan 2018 09:10
eşşek heykeli - sarhoş adam heykeli - ve bu park .. son 5 senede gördüğümüz hizmetler ,,büyükşehir çalışıyor "

kurnazz

05 Nisan 2018 08:45
" GÖZ BOYAMACA . BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL " trafik sorunu , park sorunu , tranvay sorununu çözemeyen yeşille göz boyuyor .

Vatandaş

05 Nisan 2018 06:02
Kuyubaşından Çıkan Parkta Takılsın Diyemı Yapılıyor Madem Oraya park yapacaktınız Canım tarihi Mezarlarımızı kaldırıp neden park yaptınız parkın yanına park yapmak akıl işi değil hat boyu zaten akşamları Ayyaş sarhoş yuvası oldu ışıklarıda kestiniz yeter ya huzur olmasa da olur parklarda bayılanlarımız olsun yeter.

neKati

04 Nisan 2018 21:10
tüplü Toros ve Kartal sahipleri çevre yolları sağ ve sol şeritlere 2 sıra park edip tuvalete gidebilirler. 4lü flaşör yakmayı unutmayın
 ÇOCUKLAR SAZOVA'DA  BAYRAM YAPACAK
ÇOCUKLAR SAZOVA'DA BAYRAM YAPACAK
Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı büyük bir coşkuyla Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı’nda kutlayacak.
BU SEÇİME GEREK VARDI
BU SEÇİME GEREK VARDI
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, "Türkiye, 24 Haziran'dan sonra güçlü bir başkanlık sistemiyle daha farklı noktalara, 2023 ve 2051 yıllarına gidecek yol haritasını da çizmiş olacak." dedi.
ÇEVRE YOLU'NDA TEHLİKELİ GEÇİŞ
ÇEVRE YOLU'NDA TEHLİKELİ GEÇİŞ
Eskişehir'de çevreyolu üzerinde bulunan üstgeçitleri kullanmayan vatandaşlar, kazalara davetiye çıkarıyor. 
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
ÖNCE TARTIŞTI SONRA BIÇAKLADI
 Eskişehir’de bir şahıs, tartıştığı kişiyi göğsünden bıçaklayarak yaraladı. 
YILMAZ HOCA'NIN  KIYMETİNİ BİLİN
YILMAZ HOCA'NIN KIYMETİNİ BİLİN
Gazeteci Özlem Gürses, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin düzenlediği etkinlikte Eskişehirli gençlerle bir araya geldi.
  OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
OĞLUM GÖZ GÖRE GÖRE ÖLDÜ
Eskişehir'den Antalya'nın Manavgat ilçesine geçen yıl ailesiyle tatile gittiği beş yıldızlı otelin havuzunda boğulan 6 yaşındaki Atakan Yiğit Arı’nın ölümüyle ilgili dava görülmeye başladı. Duruşmada olay gününü gözyaşlarıyla anlatan baba Ersin Arı, havuzda bir kızın "Ayağıma bir şey takıldı" diye çığlık atmaya başlaması sonrası oğlunun cankurtaran tarafından sudan çıkarıldığını söyledi. Anne Hatice Arı da "Oğlum göz göre göre otelin ihmali yüzünden hayatını kaybetti" dedi.
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
ESKİ MUHTARA 25 YIL HAPİS
Eskişehir'de trafik kazasının ardından tartıştığı kişiyi tabancayla öldüren sanığa 25 yıl hapis cezası verildi. 
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
ÇEVRE YOLUNDA AĞAÇ KATLİAMI
Ankara yolu 8. kilometre üzerinde yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin bağlantı yolu yapımı bahanesiyle Karayolları tarafından onlarca ağaç kesildi.
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
ESKİŞEHİR'DE FETÖ OPERASYONU
Eskişehir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında düzenlenen operasyonda 5 şahıs gözaltına alındı.