ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR

Son Güncelleme : 17 Ağustos 2018 08:08
ESKİŞEHİR'E YAKIŞMIYOR

Yunusemre Caddesi üzerinde bulunan Eski Otogar, uzun yıllardır atıl durumda. 13 yıldır beklenen projenin hayata geçmemesi sonucu ortaya çıkan kötü görüntü Eskişehir'e yakışmıyor.

Atıl durumda

Uzun yıllardır atıl halde bekleyen otogarın son hali içler acısı. Viraneye dönen Eski Otogar sarhoşların, tinercilerin ve balicilerin yuvası haline gelmiş durumda. Şehrin merkez noktasında yer alması ise durumu daha üzücü hale getiriyor. Çevrede ikamet eden vatandaşlar geceleri Eski Otogar civarından geçerken tedirgin olduklarını dile getiriyor.

Anlaşmazlık var

2005 yılında Sarar Şirketler Topluluğuna satılan Eski Otogar için yapılacak projenin hazır olduğunu kaydeden Cemalettin Sarar, otogar yanındaki alkollü bir işletme ile anlaşamadıkları için planlanan projeyi hayata geçiremediklerini aktarmıştı. Ancak vatandaş, Eskişehir'e yakışmıyor dedirten görüntünün bir an önce giderilmesini istiyor.

Yorumlar (18) / Onay bekleyen (2)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Hektor

17 Ağustos 2018 13:09
Cemalettin Sarar resmen çamura yatıyor...13 yıldan beri böyle eften püften mazeretlere sığınıp aklımızla dalga geçmesin.Bunca yıldır bu mesele çözülemez mi ? Belli ki bu işi savsaklıyor.Gerçekten Eskişehir'e yakışmayan bir görüntü...

ismail

17 Ağustos 2018 07:30
Eskişehir' e yakışmayan daha çok şey var. bunlarıda görüp haber yaparsanız herkes bilgilenir.

Eses

17 Ağustos 2018 15:31
Sararın şikayetçi olacağını sanmıyorum. Şu anda orasını otopark olarak işletiyor. Kapıya da bir delidumrul sistem, yapmış. Giriş 6TL, her saat 2TL ilave. 5-6 saat arabanız kalırsa çarşıda yaptığınız alış-verişten çok para ödersiniz. Resmen soygun. Üstelik beş kuruşluk yatırım yapmadan. adam niye inşaata başlayıp para yatırsın.

mert

17 Ağustos 2018 07:54
acaba o şehrin ortasındaki alkollü işletmeye iş yeri açma ruhsatını kim verdi

Poyraz

17 Ağustos 2018 07:33
Kenar mahallelerdeki asfalt, kaldırım rezilliği, kışın yaşanan çamur rezilliği, kalabalıktan dolayı binilip, inilemeyen tramvaylar, otobüs duraklarında 45-60 dakika beklenen otobüsler, şehir içindeki trafik rezilliğine çözüm olarak park ve kaldırımların tıraşlanması, çocuk oyun parklarindaki kırık ve eksik parçalı oyun aletleri neyse daha sayacak çok şey var bunlar Eskişehir' e çok yakışıyor ya, tek derdimiz eski otogar kalmış.

yol daraltılır

17 Ağustos 2018 10:10
hoca - şeker fab . önü yolundan , şimdide ortasından tranvay geçiriyor . bir tek o yol sağlam kalmıştı . onuda böl parçala yaptı . şehirin ana arter yolları diye bir şey kalmadı .

otopark

17 Ağustos 2018 16:19
otopark fiyatı konusunda sadece burada değil bir çok otoparkta fiyatlar yüksek giriş +1 saat :8 tl 2. saat +4 tl 3. saat +4 tl sonrası her saat +2 tl

yollar daraltılıyor

17 Ağustos 2018 10:21
dikkat ederseniz . şehir içi bütün " ana yollar bir sebeple daraltıldı . ya tranvay geçirdi ya kaldırım uzattı , ya duba koydular ,yada park adı altında benzeri bir engel yapıldı . özellikle araç trafiğini zorluyor . bunlar biliçlimi yapılıyor .

X bey diyeceksiniz

17 Ağustos 2018 12:22
Bence cumhurbaşkanımız buraya da yıkılsın talimatı vermeli aynı eski stadyumda olduğu gibi ancak o zaman yıkılır yoksa daha yıllarca atıl kalır. Buralar eskişehirin yıllardır utanç kaynağı bu utanca son vermeliler

Uysal

17 Ağustos 2018 11:30
böyle giderse 4-5 sene sonra yunus emre caddesinden de tramvay geçer . yunusemre caddeside ölür.

Pusat

17 Ağustos 2018 11:35
Mükemmel bir şehir olacak, Eskişehir maalesef git gide mahvoluyor

111

17 Ağustos 2018 22:48
sen bisey yapmak istiyecende o mekan sana sıkıntı olcak harbi salakmı gözüktüğünü sanıyonuz Eskişehirlileri yapma ya sende bisey bekleyen yok

hsn

17 Ağustos 2018 19:35
Kimsenin şehrin ortasında böyle pis görüntü oluşturmaya hakkı yok. Bina derhal Çevre ve Şehircilik tarafından belediyeye temizlettirilmeli, parası mülk sahibinden tahsil edilmelidir. Hatta süre verilmeli uyulmazsa satış iptal edilmelidir. Durakta bekleyenler, oradan geçen vatandaş böyle pis görüntüye bakmak zorunda değil. Bu görüntüler mülk sahibi sarar a hiç yakışmıyor...

otogar ,şeker fab yolu - kan ağlıyor

17 Ağustos 2018 12:12
ESKİŞEHİR ,i mizin ana yollarının hepsinin tam ortasına tren rayı döşeyerek tranvay geçirmeyi marifet sananlar .a - gene oy verecekmiyiz -

Halil Toksöz

18 Ağustos 2018 01:41
Emekli sandığından ucuza kapattılar, yillarca dahada kıymetlensin diye çamura yattılar, yazık bu memleketın parasına, birde çamur atıyor alkol malkol diye , memlekette alkol yapılmayacakta dezenfekten olarak ithal mi yapacağız.?

Alp

18 Ağustos 2018 01:33
Yakışır yakışır siz burayı ne zannettiniz.Hizmet yapmayıp 20 yıldır şehri yönetenler her yıl dünyanın en büyük belediye başkanı seçiliyor.Bizde alkışlıyoruz.M.Ü.S.T.E.H.A.K.I.Z ne diyeyim.....!

aydın

18 Ağustos 2018 09:35
sarar önceki dükkanları tadilat ettirip kiraya verecek. imza atıldı zaten. bu iş 2 ay içerisinde olacak. sonra sakarya gazetesi biz dedik yapıldı diyecek. bu yorum yayınlanırsa buraya bırakıyorum.

KURNAZLIK

18 Ağustos 2018 07:57
YA ORTAK ALACAKSIN YA KENDİN YAPACAKSIN YA TEŞVİK ALIP DEVLETE İTTİRECEKSİN FATURAYI.
İŞTE ALDIĞI CEZA
İŞTE ALDIĞI CEZA
Eskişehir’de 2013 yılında 17 yaşındaki bir kızın yanağını ısıran ve darp eden şahsa 3 yıl hapis cezası verildi. 
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
AKIL ALMAZ BİR AÇIKLAMA
CHP İl Başkanı Rabia Akman, AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın tramvaylara zam konusunda yaptığı açıklamayı eleştirdi. Akman “Açıklamayı anlamak mümkün değil” dedi.
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
BÜYÜKERŞEN İLK 10'DA
Bilgi Toplama Merkezi, Yerel Gündem Araştırması yaparak vatandaşa “Yaşadığınız ilçe ve büyükşehir belediye başkanlarını başarılı buluyor musunuz?” diye sordu. Listede Büyükerşen de yer aldı.
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
SONU SEKA'YA BENZEMESİN
Eskişehir Kazım Taşkent Şeker Fabrikası 2018-2019 üretim dönemi kampanya açılış törenine katılan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, özelleştirilen 15 şeker fabrikasının akıbetinin SEKA’ya benzememesi çağrısında bulundu.
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
KÖYLÜLER İSYAN ETTİ
Mahmudiye'nin Doğanca Köyü'nde vakıf arazisi olan meranın bir şirkete kiralanmasına köylüler tepki gösterdi. Mera alanında kazı yapmaya gelen ekipler çalışmalarını jandarma eşliğinde yaptı.
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
ŞEKER FABRİKALARI ÇOK ÖNEMLİ
Kazım Taşkent Eskişehir Şeker Fabrikası’nın 2018-2019 Yılı Pancar Alım ve Şeker Üretim İşleme döneminin açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
OKULDA SİYASET OLMAZ
OKULDA SİYASET OLMAZ
Eğitim İş Şube Başakanı Abdülkadir Önder AK Parti İl Başkanı Zihni Çalışkan'ın okulları ziyaret etmesine tepki gösterdi. Önder “Okullar siyaset dışında tutulmalı” dedi.
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
ESKİŞEHİR'DE USTURA DEHŞETİ
Eskişehir'de, usturayla kendisini yaralayan şahıs, polis ekiplerinin müdahalesiyle etkisiz hale getirilip hastaneye kaldırıldı. 
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
TRAMVAY ALTINDA CAN PAZARI
Eskişehir'de yolun karşısına geçerken tramvayın çarpması sonucu 1 kişi yaralandı. Tramvayın altına kalan genç, çevredeki vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.