ESKİŞEHİR'E SANAYİ ÖVGÜSÜ

22 Ocak 2020 16:14
ESKİŞEHİR'E SANAYİ ÖVGÜSÜ

Eskişehir Ticaret Odası'nın düzenlediği ‘Geleceğe Değer Katan Liderler Ödül Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, Eskişehir sanayisinden övgüyle söz ederek, “Eskişehir Türkiye'ye güç katıyor” dedi.

Takdirle karşılıyoruz

Vehbi Koç Kogre Merkezi'nde düzenlenen törende konuşan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Her şeye rağmen çarkları döndürmeye, ülkemiz ve şehrimiz için çalışmaya devam ediyoruz. Devletimizin istihdamı artırmaya yönelik gayretini takdirle karşılıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

Önde gelen merkez

Eskişehir Valisi Özdemir Çakacak, “Bugün Eskişehir sanayisi ve ticareti için gurur veren bir gün.Her şehrin öne çıkan bir yönü olsa da şehrimiz bu açıdan farklıdır. Şehrimiz sanayi ve ticaret kentidir ve yüksek teknolojili ürünler ihracatında ülkemizin önde gelen merkezlerindendir.” dedi.

İyi noktalara gelecek

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal ise, “Eskişehir ekonomisi Türkiye ekonomisi içerisinde önemli bir yere sahip. Eskişehir sanayisi bize, Türkiye'ye güç veriyor. Eskişehir çok daha iyi noktalara gelecek.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (8) / Onay bekleyen (0)

Yorumlar editör onayından sonra görünecektir.

Yorum Ekle

Metehan

23 Ocak 2020 01:50
Sayın Naci Ağbal bir parmak bal çalmış ağzınıza, biraz da pohpohlamamış. Bence iyi yapmış birazcık. Her şeyi devletten bekleyen şehir Eskişehir! Özel sektörün daha fazla yatırım yapması yatırım imkanlarını yatırım için alanlarını kendileri araştırmalı ve oluşturmalı. Tülomsaş yaparsa ne olacak. Ancak yan sanayi olmaktan öteye geçemez Eskişehir. Önemli olan bu işin içinde olmak! Alp havacılık ve bir sürü fabrika büyük işlerde üretim ortağı olarak çalışıyor. Bu fabrikalar piyango ile almadı bu işleri. Kendi çabaları ile başardılar bunu. Helâl olsun. Devlet desteği bir yere kadar. Kaldı ki devlet zaten yatırım teşviği veriyor.

Başkan a

23 Ocak 2020 02:00
Eso başkanı sayın Kesikbaş en önemli görev sizin bence. Bence sanayici sizden çok şey bekliyor. Çünkü neredeyse hayatının yarısını Eso başkanlığı ile geçiren ve şehre yapilacak yatırımlara yatırımcıya derebeyi mantığı ile engel olan düşünceyi devirerek Eso başkanlığıni kazandınız. Yeni girişimleri bekliyoruz yeni yatırımları. Bu şehir en iyisini hak ediyor.

Yetmez

22 Ocak 2020 20:51
Eskişehir sanayiine değer katanlara teşekkür ederim. Ama bu yetmez daha büyük atılımlar gerekiyor. Gözbebeği şirketlerimiz var ama çok az. Bu patronlar birlikte sinerji oluşturup daha büyük işler yapabilir. Gücünüzü birleştirin gösterin bunu millete.

Ee

23 Ocak 2020 07:19
Yerlilerden Eti dışında çok adam çalıştıran sanayici yok Sarar zaten para verniyo

es es

22 Ocak 2020 16:38
Verin gazı. Nasıl olsa sonrasını takip eden yok.

Xxx

22 Ocak 2020 16:34
Şimdi bir yorum yazıcam ama hapse girerim soruşturma geçiririm.

Nasrettin Hoca

22 Ocak 2020 16:30
Madem o kadar beğeniyorsunuz hızlı tren ile yerli otomobili niye burada yapmadınız. Palavralara karnımız tok. İnananın da aklına şaşarım.

eses

23 Ocak 2020 09:50
olması gereken petrolcü sanayici vekilimiz.gurupta bulunmuyor.